• konveksiyonel yağışlara örnektir. doğu anadolu'da da benzeri konveksiyonel yağışlar görülür lakin yazın olur, kafan karışmasın.
  • opera'da insanların durak oturakları üzerinde mahsur kalmasına sebep olmuştur. şaka yapıp geçmiştir.
  • light versiyonu izmirde görülen yağmur...
  • otobüsten indiğim sırada başlamış, evin kapısını açmamla kesilmiştir. birazdan tekrar dışarı çıkmayı düşünüyorum. hani başlayacaksa, ona göre hazırlığını yapsın.
  • kırk yılın başı ders sonrası dışarı çıkıp pasaj pasaj gezmeye niyetlenen iki ahmağı iliklerine kadar ıslatmış yağmurdur.
    hayır git otur evinde çayını demle yağmuru seyreyle değil mi, nerde...
    zaten öksüz oynaşa çıkmış ay akşamdan doğmuş. peh!
  • dersten çıktığımızda beni şehre bırakacak arkadaşımla akşamki gökgürültüsü-yağmurdan bahsederken iyice alçalan gri bulutlara bakıp birazdan yine yağacak dediğim yağmur. yanılmışım: su damlaları gökyüzünden yağmadı, aktı resmen.

normal yağmur olarak başlayan şey sırasıyla hızlıca yahan yağmur (ben uydurdumbunu, idare edin), sağanak yamur, dolu, büyük boy dolu, sağanak dolu, sağanak yağmur ve hiç olarak yağış seyrini devam ettirdi. buna paralel olarak da bizim şehir içi güzergahımız da yağmurun fazlarına göre değişti haliyle. en başta belli bir noktada inecek olan beni, arkadaşım evime kadar bırakmak zorunda kaldı. "çoluğun çocuğun var, sen kendini kurtar. ben başımın çaresine bakarım" uyarılarımı dinlemedi sağolsun. kendisine teşekkür ederim.

ne zamandır ankara'da böyle yağmur yağmamıştı. yine de beni sevindiren yağmur oldu. her ne kadar yaklaşık 10 metre mesafede içime işleyerek beni sırılsıklam edecek kadar şiddetli yağsa da, güzeldi be !!
hesabın var mı? giriş yap