963 entry daha
  • eve dönen milli takım* uçağına f-16’ların eşlik etmesi.
  • hasan şaşın golü
  • senegal milli takımının açılış maçında fransa'ya attığı gol sonrası yaptıkları yerel dansları.
  • okul kantininde maçı seyrederken üst kat penceresinden aşağıya sıra atılması.
  • ronaldo ve ümit davala'nın saçı

ilhan mansız'ın carlos'a çalımı ve senegal'e golü

ne kosta rika ne de çin şarkısı ile tarkan'ın arar buluruz izini şarkısı

rüştü ve hasan şaş performansları

derste maç izleme
  • sayısız anısı var. ama ilk aklıma gelen, canımı sıkan anım.

sabahları camiye kuran kursuna gidiyordum. japonya türkiye maçı 9.00 da başlıyordu. camiden çıkıp koştur koştur eve gelip dakikanın 89 olduğunu görünce maçın kaçmasına çok üzülmüştüm.

turu geçmenin sevinci yoktu çünkü ilkokul velediydim, ne dünya kupasına katılmanın zorluğunu ne de maçları kazanmanın önemini biliyordum. ama istisnasız her insan kupayı izleyip maçları konuştuğu için ben de hiç bir maçı kaçırmak istemiyordum. özeti, ülkecek kupayı yaşıyorduk. yalnız brezilya maçında okulda rivaldo'ya ve hakeme çok sövmüştük, öğrenciler kendini yerden yere vuruyordu. :)

reklamlar da kaldı aklımda. bir oluruz yolunda, ayrılsak da beraberiz oyuncularının oynadığı dünya kupası trtde izlenir, ne kostarika ne de çin vs vs...
  • ilhan mansız
  • gençliğim
  • senegal maçı ilhan mansız'ın golü sonrası teyzem eniştem yüzümüzü kırmızı beyaza boyamışlardı. konvoya çıkmıştık adana-atatürk caddesine gitmiştik, tıklım tıklımdı. bir tane adam vardı, hala suratını hatırlarım, yanımızda duran eski bir arabada. saçları dökülmüş ama uzun sarı renkteydi, yüzü kirliydi. camdan çıktı ve çığlık atmaya başladı dişlerinin de çoğu yoktu, 2 3 tane diş görebilmiştim. bütün o coşkunun içinde, unutamayacağım, sonrasında defalarca rüyama giren bir görüntü vermişti bana.
  • o zamanlar 9-10 yaşındayım haliyle çalışmıyorum işimiz gücümüz futbol oynamak . hani ilhan mansız'in topu kafasının üstünden atıp önüne aldığı hareket işte o maçı izliyoruz. beyoğlu'ndayım tüm mahalle gelmiş genci , yaşlısı , çocuğu vs. kahvedeyiz izliyoruz maçı hayal meyal hatırlıyorum. bağırışlar,küfürler ,alkışlar hatırladığım tek anım bu işte.
528 entry daha
hesabın var mı? giriş yap