2014 avrupa yüzme şampiyonası
-
erkekler 400 metre serbestte finale kalan isimler:
stephen milne (büyük britanya): 3:48.64
andrea mitchell d'arrigo (italya): 3:48.77
gabriele detti (italya): 3:48.79
clemens rapp (almanya): 3:49.03
jan micka (çek cumhuriyeti): 3:49.10
velimir stjepanovic (sırbistan): 3:49.49
jay lelliott (büyük britanya): 3:49.82
gergo kis (macaristan): 3:50.35
son şampiyon paul biedermann 3:50.42'lik derecesi ile elendi.
nezir karap 3:55.00 ile serisinde 6., ediz yıldırımer 3:59.02 ile serisinde 9. oldu ve elendi.
final bu akşam 19:07'de yüzülecek.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
erkekler 100 metre sırtüstünde yarı finale kalan isimler:
1. chris walker-hebborn (büyük britanya): 53.88 sn
2. jeremy stravius (fransa): 54.14 sn
3. benjamin stasiulis (fransa): 54.27 sn
4. jan-philip glania (almanya): 54.47 sn
5. christopher ciccarese (italya): 54.71 sn
6. nikita ulyanov (rusya): 54.85 sn
7. luca mencarini (italya): 54.87 sn
8. christian diener (almanya): 54.94 sn
9. juan miguel rando (ispanya): 54.99 sn
10. lavrans solli (norveç): 55.01 sn
11. gábor balog (macaristan): 55.09 sn
12 radoslaw kawecki (polonya): 55.29 sn
13. mattias carlsson (isveç): 55.43 sn
14. peter bernek (macaristan): 55.46 sn
15. niccolo bonacchi (italya): 55.49 sn
16. bastiaan lijesen (hollanda): 55.50 sn
17. david gaburg (israil): 55.53 sn
doruk tekin serisini 56.96 ile ilk sırada bitirdi ama elendi.
yarın final bu akşam 19:21'de yüzülecek.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
erkekler 100 metre kurbağalamada yarı finale kalan isimler:
adam peaty (büyük britanya): 59.97 sn
daniel gyurta (macaristan): 1:00.13
ross murdoch (büyük britanya): 1:00.16
giedrius titenis (litvanya): 1:00.48
andrew willis (büyük britanya): 1:00.88
hendrik feldwehr (almanya): 1:00.89
andrey nikolaev (rusya): 1:00.90
grigory falko (rusya): 1:00.93
giacomo perez-dortona (fransa): 1:00.94
vsevolod zanko (rusya): 1:01.06
tomas klobucník (slovakya): 1:01.12
damir dugonjic (slovenya): 1:01.40
laurent carnol (lüksemburg): 1:01.43
mattia pesce (italya): 1:01.44
anton lobanov (rusya): 1:01.49
dmytro oseledets (ukrayna): 1:01.59
yarı final bu akşam 19:44'te yüzülecek.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
erkekler 50 metre kelebekte yarı finale kalan isimler:
andriy hovorov (ulrayna): 22.87 sn (sr)
florent manaudou (fransa): 23.06 sn
steffen deibler (almanya): 23.38 sn
rafael munoz (ispanya): 23.43 sn
yauhen tsurkin (belarus): 23.54 sn
benjamin proud (büyük britanya): 23.55 sn
piero codia (italya): 23.58 sn
nikita konovalov (rusya): 23.61 sn
joeri verlinden (hollanda): 23.68
laszlo cseh (macaristan): 23.73
mario todorovic (hırvatistan): 23.84 sn
francois heersbrandt (belçika): 23.95 sn
tadas duškinas (kitvanya): 23.98 sn
ivan lender (sırbistan): 24:02 sn
tuomas pokkinen (finlandiya): 24.04 sn
adam barrett (byük britanya): 24.04 sn
iskender baslakov 24.63 ile serisinde 9. olup elendi.
yarı finaller bu akşam 19:07'de yüzülecek.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
erkekler 4x100 serbestte finale kalan ülkeler:
rusya: 3:14.17
italya: 3:14.38
polonya: 3:15.78
fransa: 3:16.24
belçika: 3:16.51
ispanya: 3:14.47
israil: 3:18.95
litvanya: 3:19.91
doğa çelik, iskender baslakov , alpkan örnek ve doruk tekin'den oluşan takımımız 3:25.56 ile serisini 6. sırada tamamlayıp elendi. derece yapan ülkeler içerisindeki en kötü dereceyi yaptılar.
final bu akşam saat 20:22'de yüzülecek. -
kadınlar 400 metre bireysel karışıkta finale kalan isimler:
1. katinka hosszu (macaristan): 4:31.53 (cr)
2. mireia belmonte garcia (ispanya): 4:36.89
3. barbora zavadova (çek cumhuriyeti): 4:38.82
4. aimee willmott (büyük britanya): 4:39.01
5. evelyn verraszto (macaristan): 4:41.15
6. stina gardell (isveç): 4:44.16
7. maría vidal vilas (ispanya): 4:41.43
8. stefania pirozzi (italya): 4:41.80
gizem bozkurt 4:56.45 ile serisinde 3. olarak elendi.
final bu akşam 19:36'da yüzülecek.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
50 m kelebekte yarı finale kalan isimler:
1. sarah sjöström (isveç): 25.12 sn (cr)
2. jeanette ottesen (danimarka): 25.64 sn
3. inge dekker (hollanda): 25.71 sn
4. francesca halsall (büyük britanya): 26.06 sn
5. kimberly buys (belçika): 26.10 sn
6. silvia di pietro (italya): 26.13 sn
7. therese alshammar (isveç): 26.15 sn
8. elena gemo (italya): 26.28 sn
9. melanie henique (fransa): 26.36 sn
10. marie wattel (fransa): 26.52 sn
11. amit ıvry (israile): 26.54 sn
12 anna santamans (fransa): 26.55 sn
13. anna dowgiert (polonya): 26.60 sn
14. aleksandra urbanczyk (polonya): 26.85 sn
15. svetlana chimrova (rusya): 26.88 sn
16. beryl gastaldello (fransa): 26.93 sn
17. katarina listopadova (rusya): 26.95
18. ilaria bianchi (italya): 27.01 sn
19. sviatlana khakhlova (belarus): 27.03 sn
ezgi yazıcı serisinde 28.17 ile 10. ve sonuncu oldu.
bu akşam 19:14'te yarı final koşulacak.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
kadınlar 200 metre sırtüstünde yarı finale kalan isimler:
jenny mensing (almanya): 2:10.33
duane da rocha (ispanya): 2:10.34
lisa graf (almanya): 2:10.75
katinka hosszu (macaristan): 2:11.09
melani costa (ispanya): 2:11.63
carlotta zofkova (italya): 2:11.74
simona baumrtova )çek cumhuriyeti): 2:11.88
elizabeth simmonds (büyük britanya): 2:12.32
sonnele öztürk (almanya): 2:13.15
daria ustinova (rusya): 2:13.93
alicja tchórz (polonya): 2:14.51
daryna zevina (ukrayna): 2:14.79
joerdis steinegger (avusturya): 2:15.14
klaudia nazieblo (polonya): 2:15.69
matea samardzic (hırvatistan): 2:15.80
ekaterina tomashevskaya (rusya): 2:16.30
yarı final bugün saat 19:52'de yüzülecek.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
kadınlar 4x100 serbest finali bu akşam 20:16'da yüzülecek. eleme yapılmadan doğrudan finale kalan ülkeler:
fransa, finlandiya, isveç, hollanda, italya, rusya, danimarka. -
erkekler 400 metre serbest finalinde altın madalya 3:45.66 ile sırp atlet velimir stjepanovic'e gitti.
gümüş madalya 3:46.91 ile italyan andrea mitchell d'arrigo'ya, bronz madalya 3:47.50 ile britanyalı jay lelliott'a gitti. -
kadınlar 50 m kelebekte finale kalan isimler:
1. sarah sjöström (isveç): 24.87 sn
2. jeanette ottesen (danimarka): 25.43 sn
3. francesca halsall (büyük britanya): 25.67 sn
4. inge dekker (hollanda): 25.71 sn
5. silvia di pietro (italya): 25.90 sn
6. kimberly buys (belçika): 26.16 sn
7. therese alshammar (isveç): 26.17 sn
8. melanie henique (fransa): 26.31 sn
edit: final yarın saat 19:23'te koşulacak. -
erkekler 100 metre sırtüstünde yarı finale kalan isimler:
1. chris walker-hebborn (büyük britanya): 53.62 sn
2. jeremy stravius (fransa): 53.93 sn
3. jan-philip glania (almanya): 54.09 sn
4. benjamin stasiulis (fransa): 54.17 sn
5. christian diener (almanya): 54.24 sn
6. david gaburg (israil): 54.76 sn
7. luca mencarini (italya): 54.76 sn
8. juan miguel rando (ispanya): 54.99 sn
final yarın akşam 19:19'da yüzülecek. -
kadınlar 400 metre bireysel karışıkta altın madalya son avrupa şampiyonu macar katinka hosszu'ya gitti. 4:01.03 ile sabah kırdığı şampiyona rekorunu kırarak kazandı.
ispanyol mireia belmonte garcia 4:33.13 ile gümüş, britanyalı aimee willmott 4:34.69 ile bronz madalya kazandı. -
erkekler 100 metre kurbağalamada finale kalan isimler:
adam peaty (büyük britanya): 58.67 sn (cr)
ross murdoch (büyük britanya): 59.33 sn
giedrius titenis (litvanya): 59.35 sn
daniel gyurta (macaristan): 59.58 sn
giacomo perez-dortona (fransa): 1:00.51
damir dugonjic (slovenya): 1:00.87
andrey nikolaev (rusya): 1:00.89
mattia pesce (italya): 1:01.01
hendrik feldwehr (almanya): 1:01.00
edit: final yarın 19:34'te yüzülecek. -
ingilizler heyecan kattı şampiyonaya, dedi sunucular.
tabi katarlar. 2012 londra olimpiyatları için az çalışmadılar. haliyle sporcular yetişti.
darısı bizim başımıza. -
kadınlar 200 metre sırtüstünde finale kalan isimler:
duane da rocha marce (ispanya): 2:09.13
elizabeth simmonds (büyük britanya): 2:09.71
simona baumrtova (çek cumhuriyeti): 2:10.22
jenny mensing (almanya): 2:10.26
lisa graf (almanya): 2:10.29
melania felicitas costa schmid (ispanya): 2:10.83
daria ustinova (rusya): 2:11.40
carlotta zofkova (italya): 2:12.06
final yarın akşam 20:03'te yüzülecek. -
erkekler 50 metre kelebekte finale kalan isimler:
andriy govorov (ulrayna): 23.04 sn (sr)
florent manaudou (fransa): 23.06 sn
steffen deibler (almanya): 23.41 sn
piero codia (italya): 23.47 sn
rafael munoz (ispanya): 23.48 sn
benjamin proud (büyük britanya): 23.49 sn
adam barrett (byük britanya): 23.51 sn
yauhen tsurkin (belarus): 23.60 sn
final yarın akşam 19:07'de yüzülecek.
ekşi sözlük kullanıcılarıyla mesajlaşmak ve yazdıkları entry'leri
takip etmek için giriş yapmalısın.
hesabın var mı? giriş yap