• maddi durumu olmayıp telefon alamayanlar ya da dijital aletleri kullanamayanların takması hariç gereksiz bir eylemdir.

prestij olarak takılması da geçici bir zorlamadır kanaatimce.

edit: smartwatch'ların da ömrü kısa olur.
  • (bkz: smartwatch)
  • sonra her yaz/kış saati değiştiğinde hatta değişmese bile ağğbii saat kaç yaani şimdii yaa ağzınızı yayarsınız ama. benden söylemesi.
  • şöyle havalı daşşaklı bir saatse zengin karizma olduğunu gösterir daha ne olsun
  • gereksiz denmiş ama kol saati takmayınca çıplak hissediyorum. bi ben mi böyleyim lan!
  • zamanı kol saatime bakıp öğrenirim. notlarımı bilgisayarda tutmam, dolmakalemle ve deftere yazarım. randevularımı ajandayla düzenlerim.

bunlar nedense bana hayatın içinde olduğumu hissettiriyor.
    akrep ve yelkovanın hareketine, dolmakalemin kağıdın üzerinde kayarken ardında bıraktığı ize, ajandadaki sayfalardaki gün gün, saat saat konulmuş notlara baktığımda, hayat ve zaman elle tutulur bir şey haline geliyor benim için.
  • kol saatinin sadece saati öğrenmeye yaradığını düşünen cahillere dert olmuştur
  • (bkz: yazık lan)

sanane kardeşim isteyen bunu bile takar.
  • benim o! hayatin digital koleligi zorla begendirdigi, manyagi yaptigi teknoloji delisi, iphone, macbook... gibi seyler olmadan naaaapiyoduk sigligi, gorgusuzlugu kumesiyle kesisimim minimum duzeyde, hala babamin analog saatini kullanirim, olene kadar da kullanacagima eminim!
hesabın var mı? giriş yap