• 2016 - 2017 sezonunda kombinesi bulunanlar için 29 mart 2017 - 2 mayıs 2017 tarihleri arasında ön satış hakkı olan kombilerdir.

daha önce kombinesi olmayanlar bu dönemde kombine alamayacaktır. kombinesi olanlar ise sadece kendi koltuklarını tekrar satınalabilecekler ve koltuk değişimi talep edemeyecekler.

2017-18 sezonu kombine fiyatları:

1.kategori 4.750,00 tl
    2.kategori 4.250,00 tl
    3.kategori 3.250,00 tl
    4.kategori 2.900,00 tl
    5.kategori 2.700,00 tl
    6.kategori 2.500,00 tl
    7.kategori 1.350,00 tl
    8.kategori 1.250,00 tl

detaylar için: bjk.com.tr
  • iç sahada otuz civarı maç oynanacağı düşünürsek makul fiyatlardır. beşinci kategori mesela gayet güzel bir açıdan maç izlemenin bedeli maç başı 90 tl olur.

kapış kapış gidecek kombinelerdir.
  • stat yapılmadan önce 1750tl den aldığım 6.kategori fiyatı, stat bittikten sonra 2.250 den satılmıştı. 2017-2018 için 250tl zamlanarak 2500tl olmuştur ve tarafımdan yeni sezonda da alınacaktır. gerçi ben bu senede şampiyon olup seneye şampiyonlar ligi maçları vs olacağı için 6.kategoriyi en az 3000 yapar fiko başkan diye düşünüyordum ancak makul bir zam oldu.

30bin civarı satılacağını düşünüyorum.
  • her maça giderim diyorsan çok uygun fiyatı olan kombinelerdir. yarısına giderim diyosan beşiktaş şampiyonlar liginde çeyrek final oynar en azından mantığı ile alınabilir
  • kombine yer değişikliği hakkında bilgisi olanın yeşillendirmesini dilediğim kombinelerdir.

edit:

--- spoiler ---

kombinem var, yenileme döneminde yer degişikligi yapabilir miyim?
    - hayır... öncelikli kombine satışları sadece sahibi olduğunuz koltuğun alımı için geçerlidir. koltuk veya blok degişimi yapılamamaktadır.
    --- spoiler ---

kulüp tam anlamıyla cevap vermemiş. öncelikli hak sahipleri kombine alırken elbette yer değişimi olmaz. ama diyelim ki eldeki kombineden de olmamak için aldık kombineyi. sonra genel satışa çıktığında yer değişikliği mümkün olabilecek mi? aradaki fiyat farkı mı alınacak. yoksa biz mevcutu başkasına devredip yeniyi kendimize mi alacağız. hiçbir bilgi yok.
  • yuksek sayida kombine satilip, bir noktada yonetimin biletli seyirci icin satisi durdurmak zorunda kalacagini dusunuyorum. o yuzden almayi dusunenler acele etsin, sonra pisman olmasin.

ayrica oncelikli satis donemi 2 faza bolunse daha iyi olabilirdi. ilki kombineliler icin yenileme donemi, ikincisi kombineliler icin kalan koltuklar icinde yer degistirme donemi gibi. simdi risk almamak icin yer degisirmeyecegiz. genel satista can pazari olur, kendi yerimizi de kaybederiz.
  • daha ilk günden yerimizi tekrar ayırttık. peşinde 2900 tl olan kombine 6+3 taksitle 3065 tl oldu. ayda 340. ortalama 25-30 maç olsa, e iyi iyi.

not: 2 tane sağlam transfer bekliyorum. olmazsa darılırım. öptüm.
  • pahalı olan kombinelerdir. bir kere kombinesini yenileyen normal vatandaşa indirim yok. siteye girip baktım. öğrenci indirimi diyor. bir de divan kurulu üyelerine %10 diyor. ulan adam zaten divan kurulunda, %10 eksik ya da fazla koyar mı ona? genel olarak yenileme yapanlara %10 indirim olmalıydı. ben galatasaraylıyım. 2014-2015 ve 2015-2016 sezonlarında kombine almıştım. ilk aldığımda 940 tl olan kombine, 2.sezon hemen hemen 100 lira ucuza geldi. ki bu bahsettiğim sezonlarda galatasaray da şampiyonlar ligindeydi. o maçları da düşünmek lazım. beşiktaş'ın en alt kategoriyi 1,250 tl yapması ne bileyim, sanki biraz rüzgarı arkamıza aldık taraftarı da yolalım gibi geldi bana.
  • tek maçlık bilet fiyatları göz önüne alındığında pahalı olmayan kombinelerdir.

2016-2017 sezonu için 8. kategori bilet fiyatları

şampiyonlar ligi maçları için 130 tl
    avrupa ligi maçları için 100 tl
    türkiye ligi-galatasaray maçı 150 tl
    trabzon,bursa,başakşehir maçları 100 tl
    diğer türkiye ligi maçları 80 tl
    türkiye kupası grup maçları 30 tl olarak gerçekleşmiştir.

şu ana kadar oynanan maçlara ait bilet tutarı 1870 tl olup, halen oynanmamış ve dolayısıyla hesaba katılmamış 5 süper ligi (biri fenerbahçe), 1 avrupa ligi maçı kenarda durmaktadır.

sekizinci kategori kombine biletin geçen yıl 1000 tl'ye satıldığını gözönüne aldığımızda kombineler pahalı olmayıp, sahibine önemli ölçüde ekonomik avantaj sağlamaktadır.

(bkz: hesaplayan adamlar)
  • alanların en fazla 6 defa devir işlemi yapabilecekleri kombine. kulübe devir işleminde sınır yok. kim düşündüyse helal olsun. şimdi karaborsacılar düşünsün. hele sözlükte bi tip var. her maç başlığına "gidemeyeceğimden devrediyorum" yazan. en fazla o üzülmüştür.

bazıları passo çıktığından beri bu işi kazanç kapısı olarak görüyor. beşiktaşla, fenerle ya da galatasarayla ilgisi olmasa da kombine alıp her maç devrediyor.
hesabın var mı? giriş yap