• anlam veremediğim hede

bende neden yok. daha bu akşam üstü lise arkadaşımın düğün fotoğraflarını gördüm. çok garip değil mi ? ben diyorum ki okul bitsin. hatta bitmeden bir erasmus, tak peşine w&t. sonra bir dil yetmez birkaç tane daha öğren. gelirsin bir iş bulursun, işini zamanına uygun ayarlarsan hop yüksek lisans. program bilgisi, yöneticilik bilgisi, kaliteli çevre... sonra biraz birikim. ailemden yük almak istiyorum, yük olmak istemiyorum. herşey rayına girecek, bundan emin olacağım. heh, evlilik ondan sonra işte. hem kendin, hem ailen hemde eşin ve doğacak çocuğun için en mantıklısı böyle bir harekettir diye düşünüyorum.

aksi halde kesinlikle vasıfsız adam işidir erken evlilik
  • 1-aşkı siktir edin... aşk süt gibidir. bir şeyde değerlendirmezseniz üç güne bozulur.
    önemli olan cinsellik. evleniceğiniz kişi ile kafanızdaki cinselliği yaşamazsanız işiniz zor.
    yani cinselliği hafife almayın. değişir demeyin. ben abartıyorum. normali bu demeyin.

2-para önemli.
    bir işletme düşünün iki ortak var. biri hep harcıyor ya da az çalışıyor. ama istekleri hiç bitmiyor.
    nasıl? kabus gibi değil mi?
    ya siz çok zengin olacaksınız. başım ağrıyacağına cüzdanım incelsin diyeceksiniz.
    ya da ortağınız kendi kendini çekip çevirecek. birikim yapamasa bile sizin gözünüze pek batmayacak.
  • tehlikelidir. yaşıtlarım evlendi, evi ,arabası, düzenli hayatı var diye düşünülüyor. 30 yaşında biri olarak en azından ben düşündüm. önlerine gelen ilk adayla evleniliyor. sonra hayat kâbus. 20' lerin başlarındaki evliliklerinde çok başarılı olacağını düşünmüyorum. tamamen duygusal oluyor. okul bitti , iş buldum, 3 yıldır da iyi kötü birlikteliğimiz var. evlenelim diyorlar.
    deneyimim olmadığı için sadece bence olması gerekeni söyleyebilirim. herkes evlenecek diye bir şart yok. ya da evlenmenin yaşı yok. hayatımızı çok büyük bir oranda etkilediği için detaylı düşünmek lazım. çocuk falan da işin içine girerse ve normal orandan biraz daha fazla sorumluluk sahibiyseniz bence hayat zindan olur. bence değmez.
  • türkiye'de erkeğin cinsel ihtiyaçlarını ve bakımını karşılayacak yasal bir köle edinme isteğidir. başka bir bok değil. aşk ile evliliği de karıştırmayın. evliyken aşık olup gönlünü başka birine kaptıran ve sonra da perişan olan sayısız insan tanıdım. evlilik olayı istisnalar hariç yasal köleliktir.
  • bana niye gelmedi bu istek? diye düşündüren başlık.
  • (bkz: al beni)
  • daha bana gelmemiş istektir.
    hamdolsun sultanlığımızı yaşıyoruz.
  • kıracak fındıklar tükeninice mecburen artık odunla idare etmenini bir değişik versiyonu..
  • aksine bende 30'a yaklaştıkça azalan istektir. 20'li yaşların başında, daha toyken birgün elbet evleneceğim kafası vardı. şu an 26 yaşındayım ve ömrüm boyunca evlenmemeliyim düşüncesi hakim. 30'a gelince herhalde tamamen kafadan çıkar gider.4 sene içinde çevremde olan evli çiftlerin halini görmek beni tamamen soğutmaya yeterli olacaktır.
hesabın var mı? giriş yap