733 entry daha
  • bugün saat 17 sularında markete gitmek için sahili kullandım. fakat insan selinin içine düştüm. birasını şarabını alan gelmiş kurulmuş ve gelmeye devam ediyorlardı. işin ilginci içişleri bakanlığı piknik ve toplanmayı yasaklamıştı. işte buna rağmen insanlar inanılmaz bir aymazlık ve umursamazca sahildeydi. bu gidişle ohal ilan edilir.
  • (bkz: yetmez ama evet)

sırada oy kullanamamaları var

kahvehane dışında hiçbir meşgaleleri olmadığı için evde canları sıkılıyor tabi, aman sakın biseyler okur da bilgilenirsiniz

önce rica ettiler, sonra tedbir aldılar, sonra baktılar ki olmuyor bankları söktüler 65 yaş kartını geçici durdurdular o da olmayınca sokağa çıkma yasağı geldi en son.

halbuki risk grubunda olanlar da kendileri. devlet adamları korumak için resmen zor kullanıyor. işte bakın bunlar oy kullanıp geleceğimizi gençliğimizi çalanlar şimdi de sağlığımızı çalıyorlar.
  • ülkede açıkça vatana ihanet devletin bekası ve silahli kuvvetlerin mutlak varligi ve varlik nedeni hiçe sayılıyor.

1. emekli banka promosyonlari nedeniyle subelere koşan yaşlı kitle. 2. emekli bayram ikramiyelerinin nisana çekilmesi yine banka şubelerine yığılacak milyonlar. 3. ve dahasi askere er erbas alımlarının devam etmesi yani sen en steril en sağlıklı ve güçlü olması gereken silahli güçlerine dışardan pozitif vaka taşıyorsun ve bunu birliklere yaydığını düşün hesapla.
  • bu salgın bu derece ciddiyken, ülkede vaka ve ölüm oranları hızla artarken, yayınlanan bildirge ve uzamanların ısrarla evden çıkmayın uyarılarına aldırış etmeden; açık ve toplu alanlara çıkan şu lanet olası gerizekalıları hakikaten anlayamıyorum.
  • zorunlu ve temel ihtiyaçlarını kim karşılayacak? ayrıca beraber yaşadığı işe giden çocukları varsa bu durumda nasıl korunacak bu yaşlılar. son günlerde herkes yaşlılara saldırır oldu neredeyse günah keçisi dedeleri ilan edeceğiz !
  • bilmiyorum yazıldı mı ama kafama takılan bir soru var. bu insanları sokakta görüp kim yaptırım uygulayacak? polis ya da bekçiler gelip kimlik mi isteyecek yaşlı gördüklerinden?

bana uygulamada sıkıntı olacak gibi geliyor. genel bir yasak olsa çıkar asker, polis ya da bekçi her kimse sokağa, zaten olağanüstü bir durum olduğu için gördükleri herkese sorarlar hayırdır diye. ama şu an ülkede polis asker sokak devriyesi atmıyor, bu yaşlılar caddede yürüdüğünde vatandaş mı müdahale edecek bunlara?

ben lafta kalacağını düşünüyorum. 70 yaşında bir teyzeyi kimsenin tutup kolundan evine sokabileceğini zannetmiyorum.
  • doğru ama maalesef eksik ve zamansızdır!
  • bu durum 65 yaş altı vatandaşlarımızı rehavete kapılıp sokağa çıkmaya itmez umarım. var öyle bir tehlike çünkü.
  • bizim millette “bir enayi ben miyim” diye bir düşünce vardır malum.

ceza kesilmez ya da polis zoruyla eve sokulmazlarsa yani kendi akranlarının sokağa çıktığını ama herhangi bir işlem yapılmadığını bir görürlerse, yasak masak kalmaz ortalıkta.
  • babama bir türlü kabul ettiremediğiniz yasaktır.
    65 yaş ve üzeri, ayrıca kronik hastalığı olan vatandaşlar açıklamasını
    ‘ hasta olan yaşlılar için söylüyor’ diye inatla reddediyor
    anlamadığımız şey ise
    65 yaşında olduğunu mu kabul etmek istemiyor yoksa yaşlı olduğunu mu kabul etmek istemiyor?

hala pazartesi işe gitme derdinde
    ailecek karar aldık
    işe gidecek olursa şikayet edeceğiz kendisini

bu süreçte sadece evde kalarak destek olmak yetmez
    risk oluşturanı da engellemek şart

babam bile olsa
205 entry daha
hesabın var mı? giriş yap