• bundan sonra ev alırken hangi firmayı secmeyecegimize karar verebilmemiz hakkında yararlı olacagini düşündüğüm durum.
  • valla sozlukle cozulebilecek siparisim eksik geldi, bana kaba davrandilar rezaleti degil bu. hukuki olarak verilebilecek tek tavsiye hukuki olarak avukat tutup dava açıp sozlesme maddesinde yazan ne varsa catir catir almak.
  • özyurtların hüküm sürdüğü esenyurt'ta uzun süre çalıştım.

belediye ile olan ayaklarını biliyorum.
    nasıl rant sağladıklarını biliyorum.
    arkasında kimin olduğunu herkes biliyor.
    yan tarafta 5 kata izin verilirken özyurtların 15 kat diktiğini herkes görüyor.
    daha iskanı alınmamış binada bütün daireler satılmıştır.
    kendi dükkanı olduğu için koskoca belediye durdurulup o işe öncelik verdirilip yarım saatte iskan çıkarıldığını gördüm.
    o yüzden pek bir beklentiniz olmasın.
    kanunsuzlar şehridir esenyurt ve kanunsuzluğun başı özyurtlardır.

nalburdu bir zamanlar kendileri. enteresan bir gelişme sergiledi yıllar içinde.

özyurtlar ile alakalı yazacak çok şey var da allah'a havale ediyoruz.
  • demek ki neymiş; ulusal kanallara bol keseden reklam veriyor diye bir firmanın kurumsal ve güvenilir olduğunu düşünmek yanlışmış.
    allah yardım etsin.
  • özyurtlar'a ait ntowers'ta geçici oturan biri olarak yazıyorum: buradan çıkar çıkmaz içinde özyurtlar geçen sokağa bile girmem.

özyurtlar'dan evi teslim aldıktan sonra dertleriniz bitiyor zannetmeyin. fahiş aidatlar, iskan çıkarılmadığı(evler teslim edileli 5 sene olmuş 32 katlık 5 blok 1300 dairelik koca sitenin iskanı yok) için doğalgaz ve suyu harici olarak bağlatamama(site yönetimi kendi sayacı ile daha yüksek bir bedelle satıyor), şantiye fiyatıyla elektrik faturası ödeme, aidatın geciktiği dakika yüzde 5 faiz işleten ama aidatınızı zamanında ödediğiniz zaman hiç bir sorununuzla ilgilenmeyen yönetim hepsi özyurtlar'da!
  • sahibi hakkında açılan başlıkta da benzer şeylerin anlatıldığı rezalet.

üstelik bunlar 2013 yılında yazılmış.

(bkz: tamer ozyurt)
  • özyurtlar inşaat yahut nözyurtlar inşaatdiim ben size. buradaki ( n ) necmi kadıoğlunun " n " si. şu meşhur akbil necmişimdinin esenyurt belediye başkanı. özyurtlar inşaatın " gizli " ortağı.
    yukarıda yazılan " ruhsatı nasıl almışlar " diye, sanırım yazdıklarım aydınlatmıştır yeterince.

bu arada geçmiş olsun.
  • türkiye'de binlerce defa yaşanmış ve devlet önlem almadığı sürece (ki beklememek lazım kendileri paranın yanında ve mağdur olanlar ak parti tabanı değil, bu arkadaş gibi çirkeflikle hak aramayı öğrenememiş beyaz yakalar, ak parti tabanı ise benzer durumda çirkeflikle , o olmazsa araya adam sokarak hakkını almayı biliyor)sürekli tekrar edecek markalı konut rezaletlerinden birisi daha.

şahsi görüşüm ülkede hak-hukuk iyice ayaklar altında iken bu dönemde tüketmemek,almamak hem cüzdan hem ruh sağlığı için en mantıklı tercih durumunda.

ak parti döneminin belki de en iyi yönü uzun vadede kendini akıllı sanan ama durmadan dolandırılan , hakkı yenilen beyaz yakalıların en sonunda hakkını söke söke almayı öğrenecek olması.belki bunun öncüsü bu arkadaşımız olur.
  • senin satın aldığını sandığın ev çok ama çok büyük bir ihtimalle, firmanın bankalardan kullandığı kredilerin teminatı olarak bir bankaya ipoteklidir. evet maalsef türkiye'de 1-2 firma dışında tüm inşaat firmaların fon yaratma şekli bu şekildedir. işin kötü tarafı senin senet imzalamış olman, bu senetleri düzenli ödemenin hiç bir değeri yok, çünkü ipotek alacaklısı öncelikli oluyor. çok fazla örneği var, 4 senedir evinde oturup hala tapusunu alamayan insanlar var ve sıkıntının belediyeden olduğunu sanıyorlar. ama evler bankalara ipotekli. o yüzden, emlak konut gyo projesi değil ise, tapunuzu teslim almayacağınız evi satın almayın lütfen. çok geçmiş olsun.
  • mahkemeye giderseniz evin tapusunu almayı beklemeyin. sözleşme noter huzurunda bir gayrimenkul satışı veya satış vaadi sözleşmesi olmadığından elinizdeki sözleşme ile ancak sözleşmeye aykırılıktan ödediğiniz paranın iadesini mahkeme kararıyla size verilmesini talep edebilirsiniz.

ileride tapuyu aldıktan sonra gecikmede kira bedeli mevzusunu dava konusu yapabilirsiniz. ama tapuyu almadan yaparsanız onlarda size bir çakallık düşünürler.
hesabın var mı? giriş yap