• başlığı açan var mıydı bilmiyorum; ama beni yine şaşırtan durum. alışamadım.

iphone 14 kuyrukları

edit: yorumlara istinaden; beni şaşırtan şey fiyat ya da alabilecek insanların olması değil, kuyruğa giriyor olmaları. herkesten önce sahip olacağım diye kuyrukta beklemek aşırı saçma geliyor.

edit2: malum kitleden değilim arkadaşlar (kendimi böyle savunacağım aklıma gelmezdi). hakaret mesajları atanları engelliyorum. haberde telefonlarla foto çekinen insanları görünce gösteriş için gittikleri genellemesiyle düşünmüştüm. ön sipariş kuyruğu diyen, al-satçı diyen arkadaşlar olmuş, doğrudur.
  • ben kışın gelecek doğalgaz faturasını kara kara düşünüyorum, eve 100 tane mum alsam ne kadar ısınır diye plan yapıyorum şimdi bunu görmek pek hoş olmadı
  • nesine şaşırıldığını anlayamadığım kuyruklar.

yani hiç kimse size ülkedeki tepeden tırnağa bütün insanlar açlık sınırının altında yaşıyor demiyor ki şaşırıyorsunuz.

ülkenin yüzde 60'ından fazlası yoksulluk sınırının altında yaşıyor diyoruz.

bunları alabilecek insanlar da var evet biliyoruz ama çoğunluk değil işte.
  • 80 milyonun tamamı fakir olmadığı için şaşırılmaması gereken durum
  • apple ürünleri değer kaybetmeyen bir meta haline dönüştüğü için olağan görüntülerdir. ne de olsa yarın satınca değerini koruyor. eskiden gençler araba alıp ihtiyaç halinde satardı, şimdi iphone.
  • tipik onedio haberciliği.

hindistan'da da kuyruk oluştu bunun nedeni ise çipler yüzünden uzun zamandır teknolojik cihazlarda yaşanan stok sorunu ve az sayıda sürülen cihazların hızlı satılması.

hindistan hata nepal'de de kuyruk vardır.. 80-100 hatta1 milyar nüfusu olan ülkelerin ekonomilerini hepi topu 5000 adet telefon, oyun konsolu satışı üzerinden değerlendirmek denyoluktur.

edit ; typo
  • ya her sene sikilmadiniz mi ayni muhabbetten?
    zengin insanlar var beyler. kabul etseniz de etmeseniz de varlar. tek sorun onlar bizim kadar kalabalik degiller.

anladiniz mi?
  • 1 ay sonra almak isteseler en az %15 fazlaya alacaklarını bilen insanlardır, şaşırmamak lazım.
  • başlığa ''demek ki ekonomik kriz yok'' diyecek gerizekalılar bekleniyor.
  • ülkenin yüzde birinin zengin olduğunu düşünelim. bu da 880 bin kişi yapıyor. bunların 10 da biri bu kuyruğa girse 88 bin kişi yapar. e zaten bu tel2fonu satan apple mağazası olarak istanbul da 3 mağaza var. geri kalan hesabı bu zekayla sen bile yapabilirsin. bu kuyruk az bile.
hesabın var mı? giriş yap