• ilk yarida atilan frikik golleri biraz da japonya teknik direktörünün cakalligi. mac öncesinde gazetelere demec vermis, antrenmanda bi sey kesfettik diye de müjdelemis. jabulani topu malum sakiz gibi herkesin agzinda. ar-ge cilgini bu japon takimi da antrenmanda bos durmamis, topun fizigini gözlemlemisler. "topa ne kadar yavas vursan da asiri yükselip disari cikiyor. biz de yavas vurarak denedik ve gördük ki cok sert vurmasan da top hizlaniyor fakat cok yükselmiyor" demisler. az önceki frikiklerde de bunu uyguladilar. birincisi 78km/h ikincisi de 85km/h idi. (ben bunlari yazarken ücüncü frikik de direkten döndü)
    herkes kendi topunu getirse bu japonlar uzaktan kumandali top getirir heralde
  • maçı samuel eto'o yönetiyor.
  • japonya'yı ikinci tura taşıyan maç. honda'nın attığı pas japonya takımını sevdiğim yanını çok güzel yansıtıyor. takım oyunu böyle olur işte, takımın star elemanı kendi atmayıp öyle bir pas çıkarıyor. helal olsun, ganbare nihon!!!

edit: maç sonrası röportajında 3. gol hakkında honda şunları söyledi aşağı yukarı:

"maçta önce ben kesin bir gol atacağım sen de bir gol at demiştim okazaki'ye. o gölün pasını verdiğim için mutluyum.". adam halı sahadaki beyler şu arkadaş da gol atsın muhabbetini yapmış...
  • magnum vuruşunun gerçekte varolduğunu bize göstermiştir.
  • gecenin incisi maçın spikerinden geldi;

eğer boks maçı olsaydı, hakem sorensen için sayıyor olacaktı.
  • iki taraf da birbiri ardından gol kaçırır iken japonya frikikten gol attı. honda-san yoku yatta!

not: tam kaçırılan gollerden bahsettiğim entryi yazarken gol oldu. vay anasını sayın seyirciler.
  • japonya'dan 2. gol. kadrolu duran topçu endo 27 m'den frikik golü. yoshi yoshi yaru zo!
  • japonlar jabulani'yi çözmüş.
  • japonlar bi frikik daha atarlarsa sorensen'e futbolu bıraktıracaklardır. penaltı gibi frikik atıyorlar.
  • umarım konami' dekiler izlemiyordur bu maçı. yoksa pes 2011' de işimiz var valla frikiklerle. capon capon.
hesabın var mı? giriş yap