morphling

  • 4272
  • 15
  • 0
  • 0
  • geçen hafta

cassio de souza soares lincoln

adamın ufak bir hareketiyle bile tahrik olabilen yüzlerce ezik, şahsiyetsiz, cibilliyetsiz ve haysiyetsiz zevatlar var ülkemizde. ufak bir bilek hareketiyle bu insanların içindeki acziyeti ortaya çıkarabildiği için bile tebrik etmek gerekir bu "futbolcu"yu. ben gs'nin maçı olduğu zaman sırf bu adam var diye izliyorum ulan maçları; bir kaç estetik artistik hareket çakar zevkten dört köşe oluruz tribünde/ekranda diye; o bile yeter...

size ne lan! size ne! adam istediği yerde bacak arası da yapar, no look pass da atar, rakibinin belini kıran çalım atıp "hahaha" diye gülerek de gider, artistik topuk hareketi de yapar, bütün orta sahyı top sektirerek de geçer. bu adam yetenekli işte arkadaşım! senin futbola baktığın kazma çerçeveden bakmıyor olaya. seyirciye saygı duyuyor; ne için orada olduğunun bilincinde ve onlara keyif vermek ve aynı zamanda da kendi de keyif almak için oynuyor bu şeyi.

üstün futbol zekasını zarif ve becerikli bilekleriyle birleştirdiği zaman futbol camiamızdaki çeşitli zerzevat ve kabzımalların komplekslerinin su yüzüne çıkmasını sağlıyor. ondan sonra kontrolden çıkmış şekilde el kol hareketleriyle zamanının kazması futbol kişilikleri ona saldırabilme hakkını meşru görüyor kendinde. sizin de zamanında ne bok olduğunuzu biliyoruz kazmalar sizi! siktirin gidin artık topu ileriye tepmek ve adam sakatlamaya yönelik futbol anlayışınızla bu ülke futbolunun içinden!

nereye kadar insanları bu fakir edebiyatı ve ajitatif futbol mantığınızla provoke ederek kendi kalitesizliğinize çekmeye çalışacaksınız. "ühühü biz 9 kişiydik ve top sektirererek rencide edip gururumuzla oynadı, yokluklar içinde oynamaya çalışıyoruz" şeklinde "ekmek edebiyatı" yapan hacettepe takımı ve antrenörüne bir bakın; onlar bile yüz bin dolarlara oynuyor. bu ülkede o paraları hayatı boyunca çalıştığı halde göremeyen insanlar var!

o yüzden asıl siz saygılı olun futbol seyircisine; lincoln hiç olmazsa sizin anti futbolunuz yerine izleyenlere zevk verip hitap edebiliyor...

devamını okuyayım »
01.12.2008 20:38