• kara kara düşündürdü.
  • tabi ki de hiç bir ana akım medyada yer almayacaktır.
  • yok mu bunu açıklayacak bir yazar dediğim anlamadığım şey .
  • tl swap faizleridir, başlık eksik olmuş.

doların şu anda 6 değilde 5.60’da nasıl durduğunu sanıyorsunuz? gel kardeşim sen boz o doları tl al, % 95 gecelik yıllık faiz veriyorum temiz.
    yabancı daha azıyla doymuyor demekki şu an

swap nedir onun başlığı vardır herhalde.

edit: yazdiklarimi tersten anlayanlar olmus, belki ben ifade edememisimdir. herkesin swap nedir'i bilmeyecegini dusunmem lazimdi.

yabanci doymuyordan kastim, yabanci'nin tl ye saldirip faizi ziplatmasiydi. mb tl arzini kisarak ve ihale acmayarak piyasada tl birakmadi, acik pozisyonlarini kapatmak isteyen, cuma gunu bol bol aciga tl satanlar da pozisyon kapatmak icin tl ye saldirdi.
    bu arada su anda % 230 larda swap faizi
  • tefeciliği arşa çıkarmışlar dediğimdir.
  • sömürülüyoruz uyanana kadar iş işten geçecek gibi bu sefer
  • spekülatif bilmemne, japonyadaki ev hanımlarının kukusu, swap ve cds bilmemnesikimi, ithalat verilerindeki osuruklanma,,
    olum biz düz adamız anlayacağımız dilden tane tane bilale anlatır gibi anlatsanıza köftehorlar,, hiç anlamadığım körling maçında heyecanlanan dayılar gibi okuyom,, bu türkçe size ne etti la...
  • konu hakkında biri aydınlatırsa cok sevinirim swap faizi nedir yükselirse ne olur başka borsalardaki swap faizlerin bize etkisi nedir vs ?
  • uzun sure bu faizin durmasi demek merkez bankasi'nin rezervlerinin eriyip gitmesi demek. uzun vadede onu goze alamazlar. bu haftayi da kapatsak yeterli diyorlardir. secimden sonra normale doner.
  • (bkz: faiz lobisi)
hesabın var mı? giriş yap