• tina turner in dogdugu tarih, tesadüf bu ya, ayni zamanda dogum günüm olan tarih
  • günün başlıkları arasında görünce şaşırdığım, doğumgünüm olan tarih.
  • kanuni sultan süleyman komutasındaki osmanlı ordusu halep'e girdi. (1548)
    napolyon bonapart komutasındaki fransız ordusu, büyük kayba uğrayarak rusya topraklarını terk etmek zorunda kaldı.(1812)
    türkiye'nin ilk şeker fabrikası, alpullu'da faaliyete geçti.(1926)
    yeni bir kanunla, 'ağa, hacı, hafız, hoca, molla, efendi, bey, beyefendi, paşa, hanım, hanımefendi, hazretleri' gibi lakap ve unvanlar kaldırıldı. (1934)
    afyon-isparta demiryolu açıldı. (1935)
    toto karaca'nın annesi, tiyatro sanatçısı mari felekyan hayatını kaybetti. (1936)
    tosya ve ladik'te 7.2 büyüklüğündeki depremde 2 bin 824 kişi öldü. (1943)
    eski milli eğitim bakanlarından, köy enstitülerinin başlangıcı sayılan okulları kuran saffet arıkan öldü. (1947)
    kapalıçarşı'daki yangında 1394 dükkan harap oldu. çarşı yanındaki üç han ve birkaç bina büyük hasar gördü. (1954)
    eski dışişleri bakanlarından prof. dr. gündüz ökçün öldü. (1986)
    almanya, pkk'yı terör örgütü ilan ederek, bütün yan kuruluşlarıyla birlikte kapattı. (1993)
  • öğretmenler gününün iki gün sonrası. öğretmenim, canım benim canım benim... annem olur kendisi.
  • en sevdiğim gün, doğum günüm.arkadaşlarca birtürlü doğru tahmin edilemeyen gün:)

yıllar sonra gelen edit 2015: iki yıldır itina ile kutladığı için taytsız kral 'a teşekkürler.
  • doğum günüm . ancak eskişehirli bir kaleci ve dansçı evcim in ölüm tarihleri. ilerki saatlerde bu kişilerin tam adını gireceğim.

teşekkür editi: taytsiz krala sonsuz teşekkürler..tam günümde kutladığı için..

edit 2015 : taytsiz kral bu yıl da unutmamış..teşekkür ederim..

edit 2016 : taytsiz kral bu yil da es geçmedi. çok teşekkür ederim..

edit 2017 : bu sefer ondan önce ben davrandım önceden teşekkürümü verdim. küser bir daha yazmaz diye korkuyorum.. beklicem .
  • tina turner ile aynı gün doğmuşuz.

ne acayip. ben fırat tanış dinlerken dünya tina turner dinliyor.
    dünyanın çivisi çıkmış.
  • ana kraliçemiz annemiz, anneannemizin doğum günü olur. ışıklar içinde huzurla dinlenesin anneannem.
  • alparslan türkeş in ölüm günü. benim de doğum günüm. taytsiz kral bu yılda es geçmedi. teşekkür ederim kendisine.
hesabın var mı? giriş yap