• üst edit: "medyaya yansıyan mülteci olaylarını 10 ile çarpın" söylemini resmi gazete'den doğrulamak için 6 ay önce açtığım şu başlığa bakabilirsiniz; #118486631

yayın tekrarı
    _
    habertürk tv'de saat 20.00'de başlayan yayındır.(konuklar) fatih altaylı köşesinde şu şekilde tanıtmıştır:

roma imparatorluğunu göç yıkmıştı:
    bu akşam habertürk televizyonunda, teke tek’te bu göçmenler meselesini ele alacağız.

bana göre bugün türkiye’nin daha önemli hiçbir sorunu yok.

büyük bölümü suriyeli olmak üzere toplamda 7 milyon civarında “mülteci” adını yasal olarak veremediğimiz düzenli veya düzensiz göçmen barındırıyoruz.

sayı olarak dünyada bu konuda türkiye’nin yanına yaklaşabilen yok.

bizden sonra en fazla göçmen barındıran ülkeler 1,5 milyon afgan’la pakistan, 1,7 milyon venezuelalı ile kolombiya.

nüfusa oranlı olarak da lideriz.
    artık türkiye nüfusunun yüzde 8’ini göçmenler oluşturuyor.

demografi hızla değişiyor, zaten yerlerde sürünen eğitim düzeyi iyiden iyiye düşüyor, toplumsal dengeler hızlı bozuluyor.

ciddi kişisel ve ulusal güvenlik riskleri oluşuyor.

bu meseleyi “bu topraklar hep göç almıştır” diye örtemezsiniz.
    bir imparatorluğun dağılma sürecinde, müslüman tebaasını elinde kalan anayurtta toplama çabası ile aynı kefeye koyamazsınız.

neredeyse 2000 yıl önceki kavimler göçü ile kıyaslayamazsınız.
    kanla, savaşla yurt alanlarla, kaçarak gelenleri bir tutamazsınız.
    ensar mensar diyerek işin içinden hiç sıyrılamazsınız.

unutmayınız ki, roma’yı yıkan “göçler” olmuştur.
    kontrolsüz göç, göç değildir.
    yıkımdır.

tbmm’nin bundan daha önemli işi yoktur.
    türkiye’nin bundan önemli sorunu yoktur.

nesiller boyu sürecek ve asla çözülmeyecek bir soruna karşı bu kadar duyarsız kalınamaz.

böyle bir meseleyi gündeme taşıyanlar, yalakalık uğruna “faşist” diye yaftalanamaz.

edit:
    türkiye cumhuriyeti'nden mustafa kemal atatürk'ü çıkarınca geriye taliban kalır
    (bkz: 26 temmuz 2021 fatih altaylı yazısı)
  • prof.dr. ersan şen helal olsun sana.

takır takır konuşuyor.

“ 900 küsür kilometre sınırı koruyamadınız “

“ anayasamızda yazıyor, türkiye cumhuriyeti vatandaşları mültecilerle eşit değildir. “ üstünlük vatandaşdır diyor kısaca.

“ ne afganı lan ne ucuz iş gücü.” dedi.
    helal hocam.

“ yunanistan sınırını açtın ne oldu lan.hepsi gaz bombası yiyince soluğu kumkapı'da aldılar. hani geçebildiler mi yunanistan'dan “

“ iran kurnaz.geleni yol geçen hanı türkiye'ye şutluyor.”

adam yırtıyor ekranı şu an.

edit :

“ mülteci almayabilirsin. almak zorunda değilsin. ama aldıktan sonra kafana göre gönderemezsin. “

“ lan almanya 700 milyar euro parayı fazlalık vermiş. 3 milyar euro nedir “

“ güzel komşum iran. pardon biz sizinle düşman değiliz. ama sen gelen afganları tutamıyorsun. ben iran sınırımı kapatıyorum.”

“kapat sınırını kardeşim “

adam resmen giydiriyor.

edit 2 : çözümüde söylüyor. sınırlarını kapat diyor. kimse sana mülteci alacaksın diyemez. mülteci aldıktan sonra işin hukuk'u değişir. en baştan sınırdan geçirme diyor mülteciyi.
    iran ile güzelce konuş. düşman gibi değil. ben iran sınırımı kapattım de.
    insansız hava araçlarıyla sınırları izle diyor.gelen afganlar arasında taliban üyeleri var. istanbul'da taliban ofisi kurmuşlar diyor.

anayasa var.
    bizim yasamızı aç oku diyor.

“ türkiye cumhuriyeti vatandaşı ile mülteciler eşit değildir. “

kafana göre onlara kıyak yapamazsın diyor.

kafana göre vatandaşlıı veremezsin.

edit son : prof.dr. ümit özdağ çok ağır konuşuyor.
    mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.

tek bir şey söyledi.
    kanıtları var dedi.

“ iç işleri bakanlığı ile göç idaresi arasında 2018-2023 suriyelileri vatandaşlığa alma projesi var “ dedi.

“ ümmet geleneği ile suriyelilere vatandaşlık verip yine ümmet dediği kesimi oy tabanına eklemek istiyorlar. “

“ türk halkını 2018-2023 yılları arasında tepkilerini ölçüp, tepkisizleştirme kıvamına getirip vatandaşlık vermek “

bence bu kadar yeter.

direkt başsavcı'dan aldığı suriyelilerin işlediği cinayet ve mafyalaşmayı 10 ile çarpın dedi.

editin editi :

prof.dr ersan şen sen nasıl bir kralsın.
    lan adam sitem ederken bile sesinde üzüntü var. elini sallıyor adamın içi yanıyor.

” 2014 yasası ile geçici koruma altında suriyeliler geri gönderilir dedi.”

“ kim getirse idi bunlar onlar gönderecek. “

“ lan banane diyor. bana ne lan. senin ordun yok mu. nasıl sınırları korumazsın sen.”

“ çözüm bulamıyorsan niye aldın bunları diyor.”

son söz.

“ kimse bize akıl vermesin. hukukta yasada diyor ki bu mültecileri suriyelileri geri gönderebilirsiniz.”

kral yargı dağıttı.
    son.
  • ekonomik bozgun, yirmi yıllık akp'yi süpürecek. o kadar yoğun.

göçmen sorunu, ekonomiden onlarca kez daha büyük hayati önemi haiz. ve millet farkında bile değil.

bu tür yapımlara fatih altaylı'nın öncülük etmesi yadırganmaz. kendisinden beklenen zaten. diğer yapımcıların duyarlı olması, arkasını getirmesi gerek. görev bilinci ve vicdan muhasebesi adına daha uygun bir konu ve zaman olamaz.
  • fatih altaylı:
    "taliban rejimi ile türkiye cumhuriyeti arasında 180 derecelik bir fark vardır; bu büyük farkın adı da 'mustafa kemal atatürk’tür."
    dedi. evet vallahi dedi.
  • bi mülteci "biz müslümanız. müslüman ülkeye geldik, neden bize kötü davranıyorlar? türkiye'nin cumhurbaşkanı bize sahip çıksın. kendisi namaz kılıyor, kur'an okuyor. bizi anlasın." diyodu
    kabe mi lan burası her müslümanın girme hakkı olacak. çıldırmak üzereyim
  • ulan nereye göndereceğiz suriyelileri diyorlar çıldıracağım, bayramlaşmaya gittikleri ülkeye gidecekler amk sinirlendirmeyin adamı.
  • ulan böyle dandik ülkeden alınan göçmenin ne artısı olacak da tartışılacak allah'ın aktroll'ü. hiç mi sokağa çıkmıyorsun, bitti lan ülke.

bayır aşağı giydirmelerini beklediğim yayın. izlemesi gereken kesim izlemeyecek zaten yine 3-5 kişi 3-5 kişidir.
  • fatih altaylı'ya teşekkür ediyorum. ben zenginim banane fakirlerden diye düşünmeyip, ülkenin gerçek bir sorununu konuşuyor. bu ülkenin yarısını oluşturan kadınlar, güvenle yaşama hakkına sahip olmalıdır. ülkenin yarısı kendisini güvensiz hissederse ülke ne kadar huzurlu olabilir?
  • namusu maaşı kadar olan iki tane fon çocuğunun mülteci savunduğu yayın. bunlar ağzını kiraya vermiş, parasını ver benim anam orospu diye kanıtlarıyla anlatır canlı yayında.

yazık bu ülkeye. çok yazık.

lanetli çaylak editi: ulan hadi bu şerefsizler abden fon alıyor sizi kim besliyor da bu yüzden lanetliyorsunuz. adamsanız hesabı uçurun eksi seylere atıp üzerinden para kazandığınız entrylerim de gitsin.
  • fatih hükümete kılıçları komple çekmiş…
hesabın var mı? giriş yap