şükela:  tümü | bugün
  • 29 ekim icin aileye, arkadaslara hediye alma telasinin doruga ciktigi gun.
  • balık fırtınası zamanı.
  • 1904 yılında new york metrosu açıldı
    1922 yılında italya'da faşistler, benito mussolini önderliğinde roma'ya yürüdüler ve iktidarı ele geçirdiler
    1957 yılında genel seçimler. demokrat parti, oyları düşse de, 610 milletvekilliğinin 424'ünü kazanarak iktidarını korudu. cumhuriyet halk partisi178 milletvekili çıkardı
    1960 yılında milli birlik komitesi,147 profesör, doçent ve asistanı görevden aldı. gerekçe "tembel", "yeteneksiz", "reform düşmanı" olmalarıydı. üniversitedeki tasfiye tartışma ve tepkilere yol açtı. öğretim üyeleri, mart 1962'de görevlerine dönebildiler
    1979 yılında zülfü livaneli'nin bazı şarkıları türkiye radyo ve televizyon kurumu (trt) denetim kurulu tarafından yasaklandı
    1983 yılında yayıncı ilhan erdost'un askeri cezaevine götürülürken asker dayağı ile öldürülme davası sona erdi. 3 er ve bir astsubay "ölüme sebebiyet vermekten"10'ar yıl hapse mahkum edildi.
    2001 yılında mehmet tarhan ve erdem yalçınkaya ankara'da düzenlenen basın açıklamasıyla vicdani retlerini açıkladılar
    2005 yılında total retçi mehmet tarhan açlık grevinin 28. gününde
  • hayatin bana en guzel suprizisin sen...(bkz: #10003174)
  • doğum günüm; kıvanç tatlıtuğ ve volkan demirel'le beraber. ama ne kıvanç gibi kız kaldırıyorum ne de volkan gibi insanları evinden aldırıyorum. kendi halimde takılıyorum.

hiç sevmediğim bir gün bu; sevmemek de değil, nefret ediyorum. dolu dolu yaşayamıyorsan, doğduğun gün bunu hatırlatmaktan başka ne işe yarar.
  • evlilik yıl dönümümüz. evlenme teklif ettiğim gün. ilk buluşmamızdan 1 ay sonrası. tüm yıla bedel gün.