• uzun uğraşlar sonucu topladığım işe giriş evraklarını 27 eylül 2017 çarşamba günü aras kargo alsancak şubesi'ne istanbul'a gönderilmek üzere teslim ettim. normal şartlar altında teslim süresi 24 saat olarak gözükmekte.

normalde gönderi yaptığımda verilen kargo kağıdı üzerinden adres bilgilerini kontrol ederdim fakat görevli herhangi bir bilgi kağıdı vermedi , bu talebimi ilettiğimde e-arşiv faturası basıp a4 kağıdı uzattı. bakındım kağıdın sağına soluna adres bilgisi göremedim. sadece gönderici ve alıcı bilgisi yer almaktaydı. yeni sistem bu olsa gerek deyip işkillenmeden yoluma devam ettim.

cuma günü kargo durumunu kontrol ettiğimde herhangi bir kargo hareketinin olmadığını gördüm. işte o zaman aras kargo ile bugüne kadar süren ve hala devam eden rezillik başlamış oldu. 4442552 ile kargo durumumu sorguladığımda kargo adres bilgisi benim kargo poşetinin üzerine yazdığım adresle tamamen farklıydı. meğer kargomu teslim alan görevli kargo poşetimin üzerinde yazan adres yerine alıcının sistemdeki başka bir adresine göndermiş.

çağrı merkezine kargomun girilen adrese değil de benim yazmış olduğum adrese gönderilmesini talep ettim. cuma günü hem online kanallardan hem çağrı merkezinden hem de şube telefonlarından sadece zorlu center şubesine ulaşılıp kargomun bir an önce yazmış olduğum adrese gönderilmesini ilettim ve isteğimin iletildiğine dair bir geri bildirim istedim. o geri bildirim henüz gelmedi . ben tüm pazartesi ve salı günümü çağrı merkezi, bölge müdürlüğü, operasyon müdürlüğü, alsancak şubelerini aramakla geçirdim. kargomu elinde tutan zorlu center şubesi ise kendine ait telefonu dahi bulunmayan kimsenin de ulaşamadığı bir şube.

basitçe tek isteğim aras kargo zorlu center şubesinde tutulan ve içerisinde işe giriş evraklarımın bulunduğu kargomun poşet üzerine yazmış olduğum adrese gönderilmesi.

evraklarımın son teslim tarihi bugün. eğer kargomu bugün ulaştırmazsanız 5 ay boyunca türlü mülakatlar ve uğraşlar sonucu girdiğim işimi sizin yüzünüzden kaybetmiş olacağım ve inanın bunun bedeli size çok ağır olacak.

son durum editi : aras kargo istanbul operasyon müdürlerinden muharrem bey'in kişisel çabalarıyla önce zorlu center muhaberatına sonra kanyon avm muhaberatına bizzat gidilerek aranıp kargom bulunmuş ve bizzat kendileri tarafından 16.50'de gerekli yerlere iletilmiştir. yine aras kargo izmir bölge müdürü erdal bey'e de teşekkürlerimi iletirim.

bu olayda 30-40 adet kayıt oluşturup hiçbir geri dönüş yapmayan aras kargo canlı yardım hattı, aras kargo resmi twitter hesabı, çağrı merkezi, aras kargo boğaziçi bölge müdürlüğü, aras kargo genel müdürlüğünün çalışanları umarım benim yaşadığım bu stres sizin de başınıza gelir.

ayrı bir parantez daha açayım; işini doğru yapmayan, kargoyu verdiğim adresi kontrol etmeden sistemdeki adrese gönderen ve bugün sabah şahsıma küfürler edip beni evimden aldıracağını söyleyen aras kargo alsancak şubesi personeli neslihan hanım en güzel rezillikler seninle olsun.
  • rezalet gibi rezalet. insanların emekleri, umutları işini iyi yapmayan bir geri zeka tarafından nasıl hiç edilebiliyor görmüş olduk. umarım kargo bugün yerine ulaşır.
  • şu an zorlu center şubesine ulaşabildik kargom kayıp nerede olduğuyla ilgili de bir bilgi yok.

size geleceğimi emanet ettim, hepsini fitil fitil burnunuzdan getireceğim.
hesabın var mı? giriş yap