• tam olarak soyle gecti;
    9 soruyu okumayip salladim.
    71 soruyu okuyup salladim.
    tesekkurler.
  • her zamanki dil sınavı. ama kocaeli üniversitesi öyle bir yerleşke yapmış ki! o labirent gibi girişler varya hani yol üzerinden görünmeyen aralara saklanmış girişler; planını çizenin, onaylayanın. . hala dua ediyorum bir bilseler.
  • aç karnına alışveriş yapmamak gerektiğini öğrendim. teşekkürler ösym.
  • ingilizce adına içimde kalan son ukteyide bitiren sınav,bu sınavdan en az 50 almam lazım alamadım bir daha yds ingilizce sınavına girmem
  • geçtiğimiz sonbahar dönemi sınavına kıyasla bence daha kolaydı. soruların zorluk derecesi tam kıvamındaydı. 15-20 soru aşırı basit, 5-6 soru epey kazık, geri kalanlar ise orta karardı. senelerdir hobi olarak amaçsızca yds'ye giren bir ingilizceci olarak izlenimlerim bunlar.
  • "cümleyi ve karakterleri aynen aşağıya yaz" kısmını doldururken, acaba bu bir sosyal deney mi diye düşündüm. "bu kadar saçmaladık. insanlar yine de ne dersek yapıyorlar mı" diye kontrol etmiş olabilirler
  • 50. sorudan sonrası beynin error verdiği sınavdır.siz insanmısınız? diye sorarlar adama...
  • sorularının kolay olduğunu düşündüğüm sınav. okuduğumu anlamak konusunda hiç bir sıkıntım olmamasına rağmen gerçekten bazı sorularda bildiğin yine iki şık arasında kaldığım durumlar oldu ve uzun süre düşünmek zorunda kaldım. özellikle budizm sorusunda bildiğin terledim. onun dışında diğer sorular netti ve bir çok kişinin 50 barajı üzerinde kalacağını düşünüyorum.

ayrıca o harfleri doldurtmalarının sebebini de çözebilmiş değilim, sınıftan aykırı sesler yükseldi ama olay sonradan çözüldü. ilk 2 dakika kayıp için sınav 12:02'de bitirildi. ösym o şekilde yapın diye mesaj atmış.

sınava girip ter döken herkesin iyi notlar almasını dilerim.
  • içinden yalnızca bir tane alınmış sıfır camel soft paketimin çalındığı sınav.

zaten bir önceki akşam demlenirken paketim bitmiş olduğu için sınav sabahı kahvemi içerken ilk kötü süprizle karşılaştım. neyse dedim, neyse ve sınava giderken yanıma almak için hazırladığım 5 + 2.5 lirayı 10 + 5 + 0.5 lira ile değiştirdim. ***

en son öss'ye girmiş biri olarak sigara paketinin sınava girişte sorun olacağını da düşünmedim. sınava gireceğim okulun bahçesinde yalnızca 1 adet sigara içtikten sonra içeri girdiğim esnada yasak denilmesi ile zorluk çıkarmadan paketimi emanet eşya kutusuna* bıraktım.

sınavımın bitmesiyle ve az biraz da beklemeden sonra buda ve avrupadaki selleri okumaktan kör olmuş gözlerimle bir sigara içme hayaliyle kapıya vardığımda kutuda yepisyeni paketimin olmadığını gördüm. sinirle kutuyu kurcalarken yanıma yanaşan memur neyi arıyorsun diye sordu ve sıfır, yepyeni, içinden henüz bir sigara içilmiş camel soft pakedimi anlattığımda ise benden az önce çıkan bir çocuğun onu aldığını gördüğünü söylemesiyle yıkıldım. ve kahrolmuş, bitap düşmüş ve gözleri paragraf okumaktan kör olmuş ben paşa paşa evime döndüm.

diyeceğim o ki gören duyan olurs... şaka şaka haram zıkkım olsun.*
  • bayadır bizim devletin dil sınavlarına girmiyodum. * * * * o yüzden kolay mıydı zor muydu çok anlayamadım, yapmaya çalıştım ve çıktım tadında bir durum gelişti. minimum 88 almam gerekiyodu. alabilecek miyim? mümkün değil...
hesabın var mı? giriş yap