• tebrikler 1. sırada olan arkadaşa. işe gitmeyin arkaaşlar.
  • benimdir. ısrarla gelip ofiste netflix izleyip geri gidiyorum. o gün de muhtemelen öyle olur.

çünkü...

o üç noktanın oraya çok şey yazılır ama bir şey ifade etmez!
  • oha lan belki sana da bulaştı öldün 27 mart 'ta işe gidenler diyerek başlık açan işe gitmeyen tayfa.
  • dün evden çalışma sıramı savdım ve işe gittim. bilin bakalım ne oldu?

akşamüstüne doğru ateşlendim! hem de şöyle, ben ateşim var diyorum, eşim bakıyor bakıyor yok diyor. içten içe yanıyorum! boğazımda bir acı olmadığı için "hadi hayırlısı" dedim, gece ter attım ve bugün daha iyi hissettiğim için yine işteyim.

ve hala, hala iş yerimizde tüm uyarılara rağmen hala ellerini yıkamayan, kolunun içine hapşırmayan, hasta olduğu halde rapor almayan ............ var. bunlar sanmayın ki düşük ücretli, bilinç olarak ne söylesen boş kişiler. ama iki su tutamıyor eline!

hala işine gidip gelmek zorunda kalan milyonlara kolaylık diliyorum, resmen ölümüne çalışıyoruz.
  • benim bu. günden güne vaka sayısı neredeyse ikişer kat artarken her sabah evden çıkıyorum ve işe gidiyorum. mücadele daha evden çıkarken dış kapı ile başlıyor. gün içinde defalarca elimi kazıyarak yıkamaktan egzama türü birşey oluştu artık. en yakın dostum çamaşır suyu bir süredir. bugünden sonra iki hafta evden çalışacağım ama aklım işe gitmek zorunda olanlarla kalacak. zira herkesinki can, herkes ana baba evladı. bu süreçte allah herkesi esirgesin...
  • + 1 imle katılıyorum efendim
  • ben işe gitmezsem ekonomi çökecekmiş gibi geliyor.
  • üretimin bir şekilde devam etmesi gerekiyor değil mi?
    evde oturup tükettiğiniz zaman birilerinin çalışıp yenilerini üretmesi gerekiyor değil mi?
    market reyonlarının, ekmek fırınlarının veya manavlardaki meyve sebze raflarının bir şekilde dolması gerekiyor değil mi?

evet doğru bildiniz. bunların ve daha birçok sorunun cevabı evet. ve bu evet cevabı yüzünden binlerce insan yine işe gitmek zorunda. ve ben de o binlerce insandan biri olarak bugün işe geldim ve sizlere ulaşan yumurta ve tavuk etinin kaliteli olması için çalıştığım fabrikada kalite kontrol yapmak zorundayım. çünkü ben bunu yapmazsam satışçı olup homofis çalışan arkadaşlarımız nasıl karnını doyuracak? nasıl kahvaltı pozları paylaşacak?

twitterda orada burada #evdekal çağrısı yapmak gerçekten kolay değil mi?
  • ben işe gitmezsem herkesin canı çok sıkılırmış gibi geliyor.
hesabın var mı? giriş yap