• 26 nisan 2016 amerika konsolosluğu türkiye uyarısı'ndan 1 gün sonra gerçekleşmiştir . mit açıklamayı türkçe'ye çeviremeden patlama oldu ya lan .

debe edit : (bkz: 23 nisan 2016 devrim yılmaz'a yardım kampanyası)
  • hay reserved'inizi sikiyim birde bu çıktı son zamanlarda başımıza. siktiğimin sözlüğünün iyice boku çıktı artık ya. insanlar ölmüş bunlar rant peşinde.
  • doğup büyüdüğüm, yaşadığım şehirde, istifa etmeden önce çalıştığım banka şubesinin en fazla 500 metre ilerisinde meydana gelmiş patlamadır. eskiden sadece filmlerde gördüğüm olay burnumun dibinde meydana geldi ve orda burda insanlar ''evliyalar korudu işte bursanın gücü'' şeklinde paylaşımlarda bulunuyor. asıl tehlike bu değil mi? bursa'da yaşayanları koruyan evliyaların gücü idoyla 45dakikada gidilen istanbul'a ya da ankara'ya yetmiyor mu? orda yaşayanlar orospu çocuğu mu? sizin ben zihniyetinize tüküreyim. daha ne kadar boka batılabilir her geçen gün şu ülkede yaşadıkça öğreniyorum yemin ederim.
  • kimisi yaran yanlış okuma diye bakınız vermiş, kimileri de film izler gibi reserved yazmış. yazıklar olsun size bu nasıl insanlıktır nasıl bir ruh halidir? ulu camii etrafı karışmış, ortalık ambulans itfaiyeden geçilmiyor bunlar reserved yapıyor. olmayan insanlığınızı sikeyim.
  • azıcık bir haber almak icin bu başlığa uğruyoruz. bazıları reserved yazıp baş sayfada yer kapma derdinde, digerleri ise orası zaten isid'in patlatmak isteyeceği yer degil diye ahkam kesiyor ve bizim yakınlarımıza hakaret ediyor. aferin size arkadaşlar. boyle insafsız olmaya devam edin.
  • başta konuyla alakasız gibi gelecek ama güneşi uyandıralım'da şöyle bir replik vardı: "herkes köpekbalığı gelirse önce yanındakine saldıracağını düşünüyordu". zeze bazen rahatsız edecek kadar dürüst olabiliyor.
    biz de tam böyle yaşıyoruz şu anda. "bomba patladığında nasılsa ben değil başkaları ölecek". çünkü bugüne kadar hep böyle oldu. o başkaları bile muhtemelen böyle düşünüyordu, yanı başında patlayana kadar. bir gün biz de o başkaları olabiliriz. sadece bir sayı olabiliriz. ölen x sayıdaki kişiden biri...
    bomba patladığından ölmeyeceği garanti olan başkaları sadece zırhlı araç ve 250 koruma ile gezenler, bu kadar.
    daha ne kadar böyle devam edecek? bu batağın içine daha ne kadar çekileceğiz?
    sadece bursa'ya değil hepimize çok geçmiş olsun. çünkü hedef şu bu değil, hepimiziz. hepimize geçmiş olsun, bugün ucuz yırttık.
  • ciddi ciddi terörün evliyalara havale edilerek normalleştirildiğini bize göstermiştir.

şu an "cami duvarına işemek"ten "evliyalara şükür"e uzanan paylaşımların sayısına şaşırmakla meşgulum.

ankara'da kızılay neyse, bursa'da heykel odur. bursa merkezde yaşayan neredeyse herkesin sokağa çıktığında mutlaka geçeceği yerdir orası. senin o kudretli evliyaların ankara'da ya da istanbul'da ölenler için gücünü kullanmadıysa bize bir şey yapmasınlar bir zahmet.

zaman evliyalarla nispet zamanı değil kardeşim. az daha ölüyordun.
  • önce trafik kazalarına alıştık, sonra depreme, sele, maden kazalarına. sonra şehit haberlerine alıştık şimdi de canlı bombalara alışıyoruz. sonrası ne lan bunun?
  • sokaklarda koşuşturan, ağlayan, eli telefonda yakınlarını arayıp iyi olduğunu haber veren, sakın buraya gelme diyen, gideceği yolu şaşıran insanlar gördüm.

evet onlardan biriydim, yaralananlardan biri de olabilirdim, ölmüş de olabilirdim.
    öyle bir devirde yaşar hale geldik ki insanın başına nerde ne geleceği hiç belli değil, değilmiş.

ucuz atlattık demeye utanıyorum, kimse ölmedi diye sevinmeye utanıyorum, ülkem adına utanıyorum... hakettiğimiz bu değil, olmamalı.
  • (bkz: #60183583)

içim soğumadı amk buraya da yazayım. reserved yazıp giden gerizekalı, sen neyin peşindesin? yani beklentin ne söyle de bilelim.

söyleyecek bir şeyin varsa yaz, yoksa siktir git olduğu zaman yaz. ne sanıyorsunuz oğlum kendinizi? ne yiyip ne içiyorsunuz amk. hepiniz mi kafa üstü düştünüz çocukken?
hesabın var mı? giriş yap