• (bkz: 28 gün sonra)
  • cok guzel sayi. cok seviyorum, neden bilmem, bir buyusu olmali.
  • en güzel, en şanslı yaşlardandır. otuza az bişey kalmıştır. gençliğin en olgun zamanlarıdır. sevmeli, sevilmelidir.
  • gecenin bir yarisi fark ettiginde hadi canim dedigin yasinsa düsüncelere sevkeden bir sayidir...arkadaslarinin kutlamalari bitmis, evine dönmüssündür. genc bir erkek degilsindir artik, yani halen gencsindir belki ama artik ilk genclik denilen sinirli da olsa keyifli deliliklerin lüksünden siyirmaya basladigin zaman gelip catmistir. is güc, ciddi iliski, formuma da dikkat edeyim, sigarayi da birakayim cirpinislari; kendini tanima arayislarinin hic bitmemesi, yorulmak...zamanin hoyratligi karsisinda saygiyla egilir; bir yas daha yaslandin iste; bunlarin önemi nereye kadar kendini vurgular?

yani otuzlara dogru baslanilan yeni hayatin baslangisidir 28. 27 gibi degildir en cok da. 27'nin o canim 30'a daha cok var havalarindan uzaklasmissindir. sezen'in daha sen cocukken bahsettigi anneyi anlama olgusuna bir adim daha yaklasmis oldugunu fark edersin. kendini ve herkesi affetmek istersin bir an, sonra gecer...

odanda yalniz bir geceye ilerlerken, bir ses gelir banyodan...kalkip bakmaya korkarsin. gitsen göreceksin dislerini aynada görebilmek icin taburenin üzerine cikmaya calisan o cocugu...ya da ilk sivilcesini sikan o cirkin oglani...ya da ilk tras acemiliginde yasanan gururu...gitmeyeceksin o banyoya...

kadehinde kalan son yudum bogazindan gecerken icinde duydugun huzursuzlugun kabullenmeye dönüstügü anda degiserek yeni bir seye dönüsmesidir iste...28'sindir artik...zamanin göreceligine ve einstein'e okkali bir küfür savurursun...banyodakiler kikirdar, sen hüzünle gülümsersin.

böyle bir yastir iste bu 28. getireceklerinin hissettirdikleri kadar karmasik olmayacagini umarak tüm yasdaslarimi selamlarim.
  • aoki takamasa ve tujiko noriko'nun fat cat'ten çıkmış ortak çalışması. japon elektronica'sından epey lezzetli bir dilim.
  • km/saat cinsinden istanbul trafiginin ortalama hizi.

(yer yer tem kullanilsa da, genelde yogun trafikli sehirici diye tabir ettigimiz sariyer, maslak, levent, mecidiyekoy, besiktas, taksim civarlarinda akan trafigin ortalama hizidir, istanbul'da bir yerden bir yere gitmek icin gereken sureyi bulmada cok faydali olabilen bir sayidir 28)
  • günümüz şartlarında ortalama bir insanın sahip olacağı en bir uygun diş sayısıdır kanaatimce. 32 yalandır. kişi 20sine geldikten sonra 4 baş belası dişe ne gerek vardır ki zaten?
    32 gıcıktır. yaşasın 28.
  • edirnekapı - beşiktaş iett hattının numarası. eminönü'ne beşiktaş'tan gelen otobüs seferlerinin kaldırılmasıyla boş bir otobüse rastlanamayan, folloş olmuş hat!
  • - "yaa 35'e kadar yolu var, ne evlenicem mala vurur, içer sıçarım"
    - "ayol erkenden evlenilip niye hayatımızı tam olarak yaşamayalım"

diyen akranlarının, daha dün sokakta maç yaptığın kankanın ve bilimum yakın arkadaşının;

- "olm evleniyorum teklifi yaptım"
    - "abi haftaya takıyoruz yüzükleri"
    - "nişana geliyorsun di mi canım?"
    - "nikah şahidim olur musun?"
    .
    .
    .
    şeklinde coştuğu çağladığı bir yaş bu anasını satayım. ya da bana böyle denk geldi... bir kaç gündür birbirlerinden alakasız ve bağımsız en yakın arkadaşlarımdan bunları duyuyorum, şaka gibi lan? ya da bunların hepsi yalan... peeh.

olm ben aynen takılıyorum daha nereye? iyiydik böyle? şimdi o evlerinizde yemeğe - oturmaya falan da çağırırsınız lan siz? e bira içip divx falan da seyredilmez ki napıcam lan ben? hay sokiim.

(bkz: 28 yasinda hala universitede okumaya calismak)
  • beşiktaş tarafındaki kuyruğunun bir acayip olduğu otobüs. bu otobüsün edirnekapı'ya insan haricinde yaratıkları taşıdığını da düşünüyorum. çünkü bahsedeceğim problem 87'de de var.
    yahu 20/60 yaş arası bir insan görünümlü canlı nasıl sıraya girmeyi bilmez? kısaca bu otobüsün ana durağında insanlar tek bir sıra oluşturmaz. belli bir sayıyı geçtikten sonra ikinci ve ardından üçüncü sıralar da oluşur. daha ilginci insanların %95'i bunu sorun yapmaz, ses de çıkarmaz. o kadar otobüse bindim, bundan beterine rastlamadım.
hesabın var mı? giriş yap