• 28 haziran 2016 atatürk havalimanı patlamasının ardından atatürk havalanında bulunan taksicilerin fırsattan istifade kişi başına 100 liradan ancak yolcu alıyorlarmış. evet, kişi başı!

bu olay unutulmasın. yağmacılık memleketin her tarafına işlemiş durumda.

belçika'daki terör saldırısında taksicilerin ve özel araçların gönüllü ve ücretsiz olarak insanları evlerine taşıdıklarını da hatırlatayım.

çok utanıyorum, çok utanıyorum.

kaynaklar:
    https://twitter.com/…rzou/status/747907664001269764
    https://twitter.com/…olat/status/747907997322588160

edit: taksiciler kooperatifi başkanı bu olaya iftira demiş. alçakca, namussuzca ve kahpece diye de eklemiş. çok sevdiğim bir söz vardır: "allah yakışan iftiradan korusun." velev ki o kadar mağdura, tanığa rağmen bu olay iftira olsun. dün geceden beri bir kişi bile çıkıp da "taksici esnafı yapmaz öyle bir şey" demedi. bu durum taksici esnafının istanbullu nezdindeki repütasyonunu çok iyi gösteriyor. 20 milyonluk şehirde 1 kişi bile yoktur ki taksicilerle ilgili kötü bir anısı olmasın. şehrin eşkıyalarısınız, lümpensiniz, yağmacısınız, kötülüğün iktidarının sokaklarda vücut bulmuş hâllerisiniz.
  • havalimanına yakın bir otelde çalışıyorum ismi lazım değil. patlamadan 1 saat sonra vardiyam başlarken otelin müdürü yanımıza geliyor ve odaları normalde sattığımızın neredeyse 2 katı fiyatına satmamızı istiyor. bunları söylerken de yüz tipi pek bir heyecanlı ve güleç. patlamadan mağdur olanlar, kalacak yeri olmayanlara yüksek fiyattan oda satmak için heyecanlı adam.

yani bu fırsatçılık sadece taksicinin değil. ülkenin insanın mayası bu. ben asıl beklenen büyük istanbul depreminde olacakları düşünmeye çalışıyorum da dehşete düşüyorum. muhtemelen insanlık onurunun en dibine tanık olacağız.
  • 99 depreminde kamyonlarla taşınıp göçük altında kalanları yağmalayan, bileziklerini almak için kollarını kesen adamlardan şaşırtmayan hareket.
  • borzou daragahi isimli gazetecinin afişe ettiği insanlık ayıbı. patlama sonrasında havaalanındaki taksiciler, dış hatlardaki alandan uzaklaşıp can güvenliğini sağlamak isteyen turist vb yabancılardan taksi ücreti olarak 100$ istiyorlarmış!

--- spoiler ---

some asshole taxi driver just demanded $100 to drive us home from ıstanbul airport bomb scene. usually $20. exploiting stranded people.
    --- spoiler ---

https://twitter.com/…rzou/status/747907664001269764

insanlar canının derdindeyken çomarlar neyin peşinde! sizin insanlığınıza edeyim!
  • fırsatçılık değil 100% orospu çocukluğudur. para için anasını babasını satanlardan ne bekliyordunuz? panik içerisindeki yolcularla empati mi?
  • yeni türkiye ile alakası olmayan olaydır. sırf bok atmış olmak için bok atmayın. 17 ağustos depreminde yağmacılık yapan zihniyetle bu zihniyetin hiçbir farkı yok. 19 eylül 1976 uçak kazasındaki yağmacı orospu çocukları da aynı insanlar. yani eski yeni tartışması yersiz. dünyada bu kadar vicdansız halk başka nerede var ben bilmiyorum.

edit: sanırım yanlış anlaşılmaya mahal vermişiz. demek istediğim net olarak şu: bu orospu çocuklarının eskisi de aynı yenisi de. sonradan peydah olmadılar zaten mevcuttular.
  • orospu çocuğu taksici başlığının haklılığını gösteren rezalet. zihniyet değişmedikten sonra iktidar değişse ne olacak?
  • yaralı insanları ücretsiz taşımalarına şaşıran insanlara kim olduklarını hatırlatmak isteyen taksicilerin yaptığı şerefsizlik.

ha unutmadan (bkz: orospu çocuğu taksici)
  • alışılageldik türk işi şerefsizliktir. dna'da var.
  • plakalarını alın. sonra tek tek analarını sikmek için gönüllü olacak yüzlerce insan bulacağız merak etmeyin.
hesabın var mı? giriş yap