• basın ayağının içeri alınmasını hevesle beklediğim dava.
    o dönem destek veren hasan cemaller, özkökler, birandlar, markar esayanlar falan da şöyle biraz durduk yere tutuklu yargılanmak neymiş görseler fena mı olur? susmalarının aşkına.
    h.avcı'nın, soner yalçın'ın başka şeylerden diil de cemaat yüzünden içeri girmesine "içeri girdi ya oh olsun" diye koşulsuz sevinen andavallar, şimdi de nuh mete yüksel'in başka şeylerden diil 28 şubattan içeri girmesine sevinedursun ve bunu demokratikleşme arzularıyla açıklayadursunlar. ben basın ayağını bekliyorum.

düşün 10 sene aralıksız yalakalıkla make up sex yap, sonra kindar ekip 28 şubat tantanası çıkarsın. ne yusuf yusuftur medya ortamları. ne de olsa önceki davalardaki sessizliklerinin hepsi farkındalar.

kck, balyoz, odatv, ergenekon torbalarına sığmayanlar için yeni çıkmış davadır. buyrun. sahi dışarda kimse kaldı mı?

kalanlar kalsa ne?
    28 şubatın dinci kinini hafızasız halkın darbecilik nefretine 12 eylül üzerinden dönüştürmüş, orduda yönetim komuta kademesindeki -öyle ya da böyle savaş durumunda doğru kararları almak üzere eğitilip terfi etmiş- anti amerikancı olduğu bilinen adamların hepsini darbeye teşebbüsten içeri tıkmış, sevinçle suriye'de abd'nin altına yatmaya hazırlanıyorlar, halen "olley!" diye sevinen insan çıkıyor.
    çıksın müstehaktır.

bu engin birikimle "asker kötü asker pis, bizden olmayan herkes hapse atılsın, osmanlı oley, demokrasi hell yeah" modunda devam edin.

10 yıl sonra ölmez yaşarsak suratınıza tüküreceğiz.
  • (bkz: kanli mi olacak kansiz mi)

gayet kansiz oluyor simdilik..
  • ay, ben buna gülerim...

abimiz, müttefikimiz, büyük ortadoğu procesini hayata geçirmek istiyor. türkiye'de soru sormayan bir hükümet arayışına giriyor. soru sormamak zaten islamiyetin gereklerinden. ancaaaak, "batı taklitçileri" diye lafa başlayan erbakan'ın başta olması hiç hoşa gitmiyor. erbakan biraz daha milli'ci, öyle amerikanın kapitalist oyunlarını yutmayacak kadar da kurt bir politikacı... icabına bakılmalı.

medya da işin renginin farkında, zaten türk medyası her ne hikmetse ezelden beridir rüzgar ne tarafa eserse oraya sürüklenir.

derken, çevik bir amerika'ya gidiyor... bir gidiyor, iki gidiyor, üç gidiyor... neden acaba? bak sen...
    bu arada, amerikan büyükelçisi morton abromowitz de tayyip'le pek bir samimi olmuş, ha bire görüşmeler yapıyorlar. inanmayan o dönemin gazete haberlerini inceleyebilir.
    arkasından da, nato ordusu olmasından mütevellit amerika'dan habersiz atış talimi bile yapamayacak olan türk ordusu, 28 şubat'ta muhtıra veriyor. iktidar devriliyor, koalisyon dönemi başlıyor.

netekim, fethullah gülen de 28 şubat döneminde "ordu iyi yapmıştır, aferin onlara... demokratik bişidir, iyi olmuş" diye mesaj yayınlıyor. http://haber.gazetevatan.com/…misti/443133/1/gundem

dsp'nin koalisyon liderliğini yaptığı hükümet, 2001 kriziyle altüst oluyor. (ki zira, dsp, mhp de yeterli "maşa motivasyonu"na sahip değil.)
    bu arada da, eski dyp'liler, anap'lılar, rp'nin ılımlı kanadından devşirme, bir adet a.k.p. kuruluyor. her şey satılıyor... kaynağı bilinmeyen paralar ülkeye akıyor. türkiye, abd'nin büyük ortadoğu procesini hataya geçirmek için, suriye'ye kafa tutuyor.

niye? e yahu, niyesini de anlatmayayım artık. onu da siz bulun.

yıllaar geçiyor, akp şimdilerde 28 şubat'ı yargılıyor. (!)
    hakkaten komik.

daha ayrıntıya girmek isterdim ama yeter bu kadar.
    oynanan bu müsamereden de, yazmaktan da çok sıkıldım.
  • 28 şubat'ta kapatılan iki cemaat yurduyla mağdur edilen 42 kişinin hesabının sorulacağı dava. bu akılalmaz zulüm cezasız kalmaz taam mı!
  • yaklaşık 360 milyar dolar değerinde bankacılık soygunu yapılmış ve 2001 krizine neden olmuş dönemle ilgili davadır.
  • türkiye çapında kapatılan 6 kuran kursunun ve her gün 100 metre daha yürümek zorunda bırakılan 28 öğrencinin vebalinin sorulacağı dava. alma mazlumun ahını...
  • dibine kadar gidilmesi durumunda anaakım medyanın yarısı içerde. artık yargıtay cumhuriyet başsavcısı mı ararsın, bürokrat mı ararsın?
  • o korkunç günlerde gözaltına alınan ve akşama serbest bırakılan 12 kişinin müdahil olacağı dava. bir kez daha yetmez ama evet!
hesabın var mı? giriş yap