pati

  • azimli
  • mülayim ama sempatik (535)
  • 2843
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

emre aköz

parasız eğitim istemek için yüzümüzün kızarması gerektiğini öğretmiş sabah denilen başbakan damadı gazetesinin yazarı.
utanmadan parasız eğitimi hak görüyormuşuz.. yüzümüz kızarmadan inanabiliyor musunuz? yüzümüz kızarmadan parasız eğitim istiyoruz ve hak görüyoruz.. çnık çnık çnık..

sosyal devlet nedir alooo?
şaka mısınız siz yaa? hitler seçmenleri bu kadar cozutmuşlar mıydı çok merak ediyorum.

utanmadan anayasal gösteri yapma hakkını kullanmak istiyorlar ve bunu bir hak olarak görüyorlar! yüzleri hiç kızarmadan seyahat etmek istiyorlar ve bunu hak olarak görüyorlar. yüzleri hiç kızarmadan adil yargılama hakkı istiyorlar. yüzleri hiç kızarmadan parasız eğitim istiyorlar..

emrecim yavrum sen boun sosyolojinin bile yüzkarasısın yaa..
evet hoca dersi verecek parasını da ben vermeyeceğim anam. caminin elektriğini, suyunu, doğalgazını ödeyen devlet bir zahmet ödeyecek üniversiteninkini de yavrum. yemek yememin ise konuyla ne alakası var emrem.. pahalı viskiler mi yaptı kafanı böyle?
ısınmak için su, aydınlanmak için yemek, doymak için elektrik kullansaydık...

"yüzleri kızarmadan parasız eğitim istiyorlar" demiş ya..
yazmış bunu bir gazeteye. inanamıyorum ya!!!!

niye yüzü kızaracakmış sosyal devletten hakkını isteyen öğrencinin?? niye yüzü kızaracakmış "parasız eğitim"i "hak" gördüğü için...

ne menem ruhsal, psikolojik, kişisel problemleriniz var bilmiyorum ama, sizin yüzünüz kızarmayacak mı?

edit: ya durdukça sinirleniyorum. emre bey benim vergilerimle ne yapılmasını istiyor. yani sağlık özel olacak eğitimi devlet vermeyecek anladığım kadarıyla. peki benim maaşımın 4te birini bu devlet ne yapacak? polis mi besleyeceğim??? ordu mu? yandaş medaya mı besleyeceğim dinci tosuncuk mu? vakit gazetesine mi kaynak olacağım trtye mi?
benim vergimi ne yapacak devlet? almasın vergi madem. anlaşalım.
ayrıca nasıl bir zeka geriliği üniversite sayısını bilim gelişmesi olarak sayar diyeceğim ama bunun başbakanı da süt üretim miktarını -kişi başına düşen süt litresi değil- ekonomik gelişme olarak saymıştı. "chp iktidardayken halkın cep telefonu yoktu, son yıllarda ne kadar çok satıldı." , "chp iktidardayken internet yoktu, bizim dönemimizde var şahaneyiz." "ulan chp 1940larda iktidardaydı" diyecek adam olmayınca, "hakikaten lan" deyip alkışlayan tipler çıkıyor. 78 tane üniversite açılmışmış. okan üniversitesi, semih üniversitesi, ahmet üniversitesi zart zurt olayına girmiyorum bile. sayı ile geliyor adamlar ya.. nüfus, ekonomi, özel üniversite yasası... boş boş bak. 1-2-3.. üniversitelerin sayısı arttı. "özel üniversite açıyorsunuz gerizekalılar!! zengin olmayan kime ne faydası var. ne bilim üretmiş özyeğin üniversitesi" diyen de yok.
yürü be emre kim tutar seni be.. "satılan araba sayısı 1970den daha fazla!", "toplam nüfus 1980den daha fazla!" woooow.. sosyal bilim okudun ya sen! okumadın mı research methodologyleri, istatistik yorumlamaları size dayamadılar mı? okuduğunu da mı anlamadın. bu kadar mı ya? yok mu, olmayacak mı sınırı???

devamını okuyayım »
16.12.2010 09:58