• düşündüklerimden sadece birisini söylemenin bile gg olacağı karikatürdür. lan insanda azıcık vicdan, empati, insanlık olur yahu. bu adam ağzına geleni te amerikadan, kucağına oturduğu partiden aldığı güçle terazisiz söyleyebiliyor, biz bu adama hakettiği sözleri gg diye söyleyemiyoruzya ben sıçarım böyle demokrasinin içine lan.
  • memecan yine meme yapmış...
    (bkz: meme yapmak)
  • insanlık denen konuyu tamamen yanlış anlamış bir zihniyetin tezahürü.

tıpatıp bir karikatürüne dair iki kuple alıntı, yakın geçmişten* gelsin:

--- spoiler ---

"(bkz: adding insult to injury)

faşistin yaptığı mizah ancak bu kadar olur. hem emekçiyi ezeceksin ve haklarından mahrum bırakacaksın hem de üstüne üstelik bir de karşısına geçip dalganı geçeceksin.

akp'nin ve bütün yandaşlarının (biliyorum, nüfusun yarısı) mazlumun yanında olmaktan anladığı şey işte tam olarak budur."

--- spoiler ---

.

kaynak: (bkz: salih memecan'ın thy grevine dair karikatürü/#28779739)

.
  • "devamlı ölüyorlar efendim, durduramıyoruz. ay resmen sabotaj."tadında bir karikatürdür.
    utanma olmayınca böyle oluyor haliyle.
  • salih memecan'ın ustalık eserlerini verdiği şu dönemin güzide parçalarından...

tarihe bakıp da aldanacaklar için belirtelim; cumhuriyet bayramı ile uzaktan yakından alakası yoktur.
  • (bkz: kara mizah)

şerefsiz onursuz ve hiçbir manevi değeri olmayan bir insan olarak ben severim, bu da kara mizahın iyi bir örneği.

tepki çekmesi normal tabii.
  • "gözyaşlarında boğuyoruz madencileri"den başka anlam çıkaramadığım karikatür.
  • ayıp, günah, vicdan gibi unsurların olmadığı tek yönlü karikatürler yapan bir adamdan beklenen çizim. çizim diyerek yaptığı şeyi yüceltmiş oluyorum. karalama! aynı dili konuşup, yazdıklarını anlıyor olmak bile utanç verici. bir insan nasıl bu kadar nefret besler. otobüslerde yayınlanan, limon ve zeytinin animasyonlarında da aynı şeyler var. adam her yerde. bugün de gazetede bu haberi görünce iyice soğudum.
    hiç düşünmüyor. o işçilerin aileleri bir bayinin önünden geçer de bu karikatüre takılırsa neler olur diye. çocuk ileride bakkaldan aldığı, bu gazete sayfasına sarılı ekmeğini götürürken gözü takılır da, çocuk yüreği yanar diye düşünmüyor. yattığı yerden para kazanırken kimlerin, hangi masumların canını yaktığını düşünmesini tez vakit diliyorum.
    başkasının düşüncesiyle taraf, başkasının imanıyla sofu olmuşsun. bari bırak başkasının acısıyla gündem olma.
hesabın var mı? giriş yap