• istikrar abidesi gibiyiz 3 gündür 1300 civarındayız . 82 milyon nüfus ama vaka sayısı oynamiyor 3 gündür neredeyse aynı . 1372-1356-1374 son 3 gün .. böyle başka bir ülke yoktur .. sayılar böyle olunca insanın inanası gelmiyor .

en son 11 haziran’da vaka sayısı 1000’in altındaydı ve o gün yoğun bakım sayısı 643 , entübe sayısı 266 idi bugün ise yoğun bakım sayısı 1018, entübe hasta sayısı 375 .. %50’den fazla artış var .. en son 12 mayıs’ta yoğun bakım hasta sayısı 1000’in üzerindeydi . bu rakamlara sicaklar , dügün sezonu ve gurbetçiler eklenince ne olacak merak ediyorum . bildiğim tek şey bu rakamlarda vefat dışındki tüm rakamlar kötü. kendimizi kandirmayalim ..
  • tüm dünyada anlık olarak ortalama yoğun bakım/aktif vaka oranı %1 iken bizde %5 civarında olan veriler.
  • şu verilere iyi gidiyoruz diyen dallamalarıda gördük ya, ne diyim mustehak bize bu virüs. neyini anlamiyorsunuz, menderes'in bir köyü komple karantinada. torbalıda 2 apartman komple karantinada, buca, eski izmir, balçova da bir çok kişi pozitif kişilerle temasta bulunmuş. g.t kadar yerlerden bahsediyorum, buralarda bile kargaşa hat safhadayken, istanbul'u, ankara'yı düşünmek dahi istemiyorum. türkiye'de ki verilerin çok sağlıklı olmadığını, dsö bile soyledi. halen neyin iyileşmesinden bahsedebiliyorsunuz. virüsü kapan tanıdığınız yoksa, gelip burada konuşmayın lütfen, neler çektiğini bir görseniz, sadece susar, evden adımınızı atmazdiniz.
  • dünyanın saldığı falan yok insanları kandırmayın burada yalancı pislikler sizin yüzünüzden her gün bağışıklığı zayıf insanlar ölüyor.
  • grafikte sapma bile olmuyor haftalardır düz ova plato muazzam sözleşme imzalanmış hasta garantili covid-19 virüsü milletimize hayirli olsun.

yerli ve milli corona virüs bunlar anlamaz kardeşlerim. 1300 1370 1400 hiç oynama yok süreç şahane her gün 50.000 test ki bu sayi bile çok az ama pozitif sayısı sürekli aynı. peki ya ölenler ölen yok ölümsüzlük iksiri abi hayat onu da biz bulduk 17 19 bazen 21 e o kadar olsun demişler zira göklerden gelen bir karar vardır.

(bkz: göklerden gelen bir karar vardır)
    (bkz: fahrettin sabiti)
    (bkz: bunlar anlamaz)
    (bkz: mandate of heaven)
  • maske takmayan, takıp burnunu açan, şu aşamada toplu düğün toplu sünnet, asker uğurlaması yapan zihniyetin eserini izlemekteyiz. iyiyiz iyiyiz süperiz diye ye avrupadaki durumu bıraktık. adamlar vaka sayısı 500 altına fitledi. bize oldukça uzak görünüyor.
  • geçen hafta markette götüme kadar giren biriyle tartıştım. ama hani koronasını geçtim sanki metrobüste fortçuluk yapacak pezevenk. adamla hem muhatap olmayayım hem de durumu anlar belki diye aramıza market arabasını çektim. bunu görünce bu sinirlendi çek şunu mek şunu dedi. dedim biraz dikkatli olun beyefendi, dibime kadar girdiniz. bilmemne. iki bağrıştık, eve döndüm.

sonra düşündüm ki koy götüne. bu ülkede insanların inadına hareket etme gibi bir huyu var. şu haftasonu sınav muhabbetine yasak var diye herkes akşam kendini dışarı atmış. beşiktaş sahilinde gece 12’de iğne atsan yere düşmezdi. sonra da kavga çıktı zaten ahahah. benim ne işim vardı peki? benimki de bok yemek aslında da evde çok daraldığımız dönemlerdeyiz. kız arkadaşımla gece vakti sakin olur diye bi sahili turlayalım dedik. bir daha asla.

bugün dışardan iki kere yemek sipariş ettim. iki kuryede de maske yoktu. çenede falan değil, burnu açıkta değil. hiç yoktu. gündüz perpaya gittim. asansöre 4 kişiden fazla binilmiyor, ona dikkat ediliyor allahtan. ama maskesiz asansöre binmiş beyefendi, beraber iniyoruz. ben şimdi bu adama ne anlatayım?

dışarıyla temasımı oldukça azalttığım bu dönemde bile gördüklerim bunlar. bi de metrobüse/dolmuşa binsem veya pazara gitsem neler göreceğim kim bilir? yani hükümete kızdığım çok nokta var da halk böyleyse hükümet ne yapsın? herkesin başına adam mı diksin? kurallara aldırmayan vatandaş zaten ya cahil birisi ya da psikopat. yandaşlara kadro sağlamaktan başka bir işe yaramayan bekçilik sisteminin değerli kartalları da bunları görüp ilerleyip geçiyor.

nerden baksan tutarsızlık, nerden baksan ahmakça. bu kadar niye yazdım onu da bilmiyorum zaten.

sonuç olarak hiç sikimde değil. halk böyleyse hükümet böyle olur. tam tersi de geçerli. herkes hak ettiğini yaşıyor da olan iyi niyetli insanlara oluyor.

yapılacak şey basit. bambasit. çok çok basit. hayatı durdurmak mümkün mü? değil. aşı bulunana kadar bekleyebilir miyiz? hiç bir ülke bekleyemez. toplum da bekleyemez. o zaman, belli başlı kurallara uyarak hayatı devam ettireceğiz. bitti gitti amk. maske tak, mesafeni koru, elini güzelce temizle. bunları yapamayacağın ortamlara da girme veya gidip düğün falan tertipleme. nikah yap, gerekirse düğünü sonra yaparsın. şu an için görüldüğü kadarıyla 1 yıl böyle idare edeceğiz. aşı veya ilaç bulunduktan sonra ne bok yersen ye.

sinirlendikçe yazıyorum, yazdıkça da sinirleniyorum. bu ülkede insanlar en basit olayda dahi sorumluluk almayı bilmiyorlar, üstlerine hiç bir şeyin düşmediğini ve öyle yaşayıp gideceklerini zannediyorlar. şimdi yaz ayındayız, çok fazla kapalı alana girmek zorunda kalmıyoruz. eylül ekim’e kadar bu kafayla gidelim bakalım. ikinci dalga gelirse de sikime kadar.

beni sizler delirttiniz!
  • sonbaharla birlikte rekor rakamları görecek gibiyiz hem icerde hem dünyada.

2 adet düğün davetiyesi aldım önümüzdeki ctesi ve pazar için. insanlardaki rahatlık çok enteresan.
  • bugün kardeşimin de pozitif çıkarak 1374 kişiden biri olduğu verilerdir. kendisinin saglik durumu iyi ve ogleden beri evde ambulans bekliyor.
  • hala “10.000 vaka isteyen ılıklar...” falan diye başlayan entrylerin olduğu başlık.

efendim neden inanmıyorsun diye soruyormuş, “bana öyle geliyor” diyormuş inanmayanlar. hassiktir, bununla ilgili onlarca başlık açıldı, tartışıldı herkes argümanlarını, kanıtlarını anlattı, başına gelenler bahsetti... hiç birini mi okumadın? sen neden şüphe duymayıp, sorgulamadan inanıyorsun? kanıtın var mı? varsa duymak isteriz.

bir de “asosyaller” lafını diline dolamış olanlar var. hee bayılıyor insanlar eve tıkılmaya, maskeyle çıkmaya, sevdikleriyle görüşmemeye. sokağa çıkma yasağı olduğu zaman biz hepimiz canlı bağlantı yapıp şerefinize şampanya patlatıyoruz sevinçten.

ya trollsünüz ya moron başka açıklaması yok amk.
hesabın var mı? giriş yap