• zamaninda ana sozu dinlememis. hadi sen primer bu rezalete ortak olmadin, rusvet almadin, bu kadar pisligin dondugunu bile bile amerikaya ne diye gittin?

bak herkes kuurtardi kendini 45-50 milyon euro rusvet alanlar ustune bir de ayda 200 litre benzin ve koruma aldilar. sana ne dustu, fiili livata unleriyle taninan zencilerle birlikte bir hapishanede 15-20 yil.

deger miydi bu adamlar icin, cocugun babasiz kaldi, esin kocasiz kaldi...
  • tum yazarlar hakan atillanin nicin mahkemede otmedigi uzerine yorumlar ve sorular getirmisler. reza gibi kendisini kurtarmak icin nicin mahkemeyle anlasmadigi sorulmus. ben soyliyeyim, bir , reza parasini cok onceden turkiyrden kacirdi . iki , rezanin turkuye de colugu , cocugu , anasi babasi yok . fakat hakan'in tum sulalesi turkiyede . h. atillayi tahminimce ailesi uzerinden tehdit ettiler ...
  • sözlüğün ve ülkenin "tek suçu yukarıdakilere yaranabilmek" veya sivil bir kurumda "emir kulu" (ki orduda bile bariz suç olan emirleri uygulamak zorunda değilsin) diye suça göz yumanları, hatta bu vesileyle işini korumayı ve yahut terfi beklemek kaydıyla bunu yapmaları da gözetilmeksizin bu yorumu yapanlarla dolup taştığını görmeme vesile olan karar. komple yarağı yemiş ülke insanı.

edit: heykelini dikelim diyen de gelmiş. vay amk.
  • temyize gittiği zaman allah’ın izniyle usülden de esastan da bozulacak olan karar. bak aptal kardeşim tekrar anlatayım:

-teknik detaylarla, delillerle bir bir reza’nın ve savcıların iftiraları çürütüldü.
    - reza’ya çapraz sorguda çelişkileri bir bir açık ettirildi
    - hakan atilla tanık olarak çıktı, bir tek çelişki bile vermeden masumiyetini kanıtladı
    - reza’nın “ceza almamak için yapmadığım şeyleri bile yaptım diyeceğim” dediği ses kaydı dinletildi.
    - mahkemenin fetö üyesi terörist tanığı hüseyin korkmaz belgeleri gayrıresmi yollarla edinip, illegal yollarla kaçırdığını, pasaportta sahtecilik yaptığını ve fbi’ın kendisine para yardımı yaptığını itiraf etti.

buna rağmen dava boyunca uyuklayan jüri hakan atilla’yı suçlu buldu. ister temyizde bu meseleyi paşa paşa çözerler ama yok çözmezlerse de anladıkları dilden konuşmaya başlarız. abd kendine bu kadar fazla düşman toplamakla hiç akıllıca bir iş yapmıyor.
  • reza’yı nasıl göz hapsine almadığımızı sormamız gerekiyor hakimlere ve savcılara. bu kaçıncı vatan haini elimizden kaçan anlamıyorum. birisi plaket verir, öbürü röportaja çıkarır. al işte sonunda bembeyaz süt kadar temiz bir adama oldu olan. keşke hakan atilla yerine reza müebbet yeseydi de böyle namuslu kahraman adamların ceza aldığını görmeseydik.

her şey bir yana hakan atilla ne kadar onurlu, haysiyetli ve vatansever bir adam olduğunu göstermiştir. ben şahsen adını hiç unutmayacağım ve bu destansı dirayetini de çocuklarıma anlatacağım. bu ülke kendisinin heykelini dikmelidir heykelini. bunu hakediyor bu adam.
  • yazık olmuştur. bu kadar kokuşmuşluğun içinde hapise en masum olan girecek. yazık. ailesi adına da çok üzüldüm.
  • resmi olmayan ambargonun üzerine resmi ambargo da geldiğinde olacakları tahmin ettiğim için söylüyorum, bu yıl akp yanlısı kitle daha çok zarar göreceği için sokaklarda olacak tahminimce.insanlar zararı doğrudan görmeden gerçekleri anlayamıyorlar maalesef, deneme yanılma yoluyla hayatı yaşayan kitlenin zekası tabii tartışılır ama çoğunluk olduklarında yutkunmak kalıyor, yine yutkunuyoruz işte.
  • üzücü durum. ulan bir bankanın genel müdür yardımcısısın, her yerde forsun var, internasyonal bir insansın, gangstalarla içeride ömrünü çürüteceksin. hadi türkiyede yatsa yine iyi, amerika lan. düşündükçe insanın aklı gidiyor.

ancak şu da var;

-hakan atilla para yemedi? bilmiyoruz diğerlerine dağıtılan rüşvetten payına bir şey düştü mü?

-hakan atilla görevini yaptı? evet öyle, ben de baskı altında kaldığını düşünüyorum samimi olarak, ancak ortada reel bir durum var mı? var. biz buna iştirak edeceğiz demişler mi? demişler. etmişler mi? hayır. halkbank yöneticisi bir insan, bu pisliğin içinde bulunmayı reddedip istifa etse, aç kalacak değildi sanırım? önünde yapmama seçeneği her zaman vardı.

-hakan atilladan daha suçlu insanlar var mı? kesinlikle!

-bu bir tiyatro mu kumpas mı? hayır! sen devletin en yüksek kademelerine ne olduğu belirsiz, alnı secdeye değiyor diye insanları yerleştir, sonra bunlar senin ayağına bassın, yakalamaya çalış yakalayama! adam da her şeyi döksün amerikaya. ya amerika napacaktı? yarın bir x ülkesinden resmi görevli pkk belgelerini gelip önümüze dökse yok biz kullanmayız mı diyeceğiz? tabi kullanırsın! onlar da kullandı. adamların hemen hemen bütün delilleri 2013 öncesinden. ancak bu demek değildir ki, bunlar olmadı ve bunlar sahte.

bu pisliklerin üzeri kapanmasaydı, bunlar başımıza gelmeyecekti. bu bir gerçek. yargının içini boşalttınız, ceremesini işte hakan atilla ve eğer kesilirse ceza türk halkı ödeyecek.

ben açıkçası üzüldüm adama, keşke oralarda böyle perişan olmasaydı. suçu varsa da türk yargısı gereken cezayı kesseydi. ama maalesef kendi göbeğini kendin kesmezsen sonucu bu.

başka davalar gelecek mi? bilemiyoruz. izleyip göreceğiz açıkçası merak ediyorum.

edit: ayrıca 10 yıl yatacak diyenleri gördükçe şaşırıyorum. görünen o ki tekrar türkiyeye dönmesi zor atillanın. zarrab anlaşma karşılığında 10 yıl gibi bir ceza alacak diyorlar.
  • iran protestolarında az da olsa payı olandır.
  • internethaber sitesinden görebildiğim kadarıyla aşağıdaki fiiller nedeniyle suçlu bulunmuş.

abd'nin iran'a yönelik yaptırımlarını delmek,
    abd'yi aldatma suçuna iştirak etmek,
    abd bankalarını dolandırmak,
    abd bankalarını dolandırmaya iştirak etmek,

şimdi bu olaya sevinen kişiye amerikan köpeği dediğimizde biz kabahatli oluyoruz.

nerde ulan deniz gezmiş ruhunuz. bizim solcu tayfaya bir haller oldu, maklubecilerle şakirtlerle kolkola girdiklerinden beri bir haller oldu.

amerika kendi menfaatlerine dokunduğu için bir ceza kesmiş, size ne oluyor. türkiyeye ceza gelecek diyen ödlekleri görüyorum. abd'ye bulaşmayalım yoksa ceza yeriz korkusuyla mı yaşayacaksın, senin ataların da böyle güçlüden korksaydı çanakkaleye savaşmaya gitmemesi lazımdı. biraz atalarını oku öğren de utan.

biraz kendinize güveniniz olsun.

tekrar soruyorum; nerde ulan o deniz gezmiş ruhunuz. nerde ulan "yurdumuza yanki dolmuş vurun kardaşlar vurun" diyen solcular. ha! duymadım, "aman vurmayalım bizim tatil planlarımız huzurumuz bozulmasın" mı diyorsunuz tatlı su solcuları sizi.

çok gevşek var çok...
hesabın var mı? giriş yap