• tam yatmaya hazırlanırken, hem de pijamalarınız üzerinizdeyken çalan telefonla irkilirsiniz. çünkü yakın bir arkadaşınız bilmem kaçıncı kez ayrılıp barıştığı sevgilisiyle yine ayrılmıştır ve sizin omuzunuzda ağlamak istemektedir. tarih tekekkür etmiştir ve pek sevgili arkadaşınıza "hayır" diyemezsiniz. gecenin köründe kapıyı açar, buyur edersiniz. o bildiğiniz şeyler tekrar konuşulur, "yapma, etme, bak çok üzüyor seni, ayrıl artık bu adamdan" demenin işe yaramayacağı bilindiğinden yorumsuz kalınıp sadece dinlenir. sabahın ilk ışıklarına doğru yorgunluktan sızılır. arkadaşlık görevi yerine getirilmiştir. 3 saat uyunur, akabinde de hemen uyanılır, aslında ayakta uyumaya devam edilmektedir, kafein den yardım umularak bir an önce mesainin bitmesi beklenir. 3 saat uykuyla işe gitmek işte böyle bir şeydir.
  • pelin batu olsaniz, cok da sorun olmayacak ise gitme halidir.
    ne de olsa studyoda kestirebilirsiniz.
  • neredeyse hergün yaptığım şeydir. her sabah uykunu alamamış vaziyette kalkarsın, yine işe gitmen gerektiğine lanet ederken bugün işten çıkar çıkmaz eve gelip uyuyacağım dersin.. ama akşam yine aynı terane.. uyumak istiyorum uyumak!..
  • bir miktar can sıkar ama; iş yerinde bulunan ve car car beyin sikmekle yükümlü olan patron ve müdür gibi doğal uyarıcılar sayesinde, herhangi bir zorluk çekmezsiniz. geçmiş olsun.
  • işinin gücünün yanı sıra doktora veya yüksek lisans yapmaya çalışan kişinin dönem sonlarında yaşaması muhtemel durumdur. beraberinde huysuzluk, suratsızlık ve şişmiş gözler getirir. tedavisi için bol kafein tavsiye edilir.
  • bu duruma vereceğiniz tepki geceyi uykusuz geçirme sebebinize göre değişicektir. mesela sevgilinizle güzel bi gece geçirmişseniz 3 saatte uyusanız 1 saatte uyusanız size koymayacaktır ama onun dışında ne bilim tez yetiştirmek, hastalık, insomnia,kavga vs. yüzünden uykusuz kalmışsanız o gün size haram olacak demektir, allah kolaylık versin.
  • vücut atmasına neden olabilir. ben onun için hiç uyumadan gidiyorum genellikle işe. ya da gitmiyorum. gitmemek daha iyi. düşünsene toplantıda sızıyorsun, koltukta 8 çizerek ayılıyorsun falan. çok ayıp.
  • 2 küsür senedir ustalıkla icra ettiğim. normal insanlara göre daha fazla yaşamakla sonuçlanır.

misal,

a kişisi günde 8 saat uyursa ve 60 yaşında öldüğünü de varsayarsak, 20 senesi uykuda geçer.

b kişisi günde 3 saat uyursa ve de yine 60 yaşında öldüğünü varsayarsak, 10 senesi bile uykuda geçmez. son dakika haberlerini kaçırmaz. yaaa.
  • hem de sabahın köründe ve daha gün ışımadan.. çok zorlar. sanki bok vardır da zaten, 15 sene önceki şarkıları ağzında çiğneye çiğneye her sabah uyanırsın. o bokumsu his hiç değişmez mi ulan?
hesabın var mı? giriş yap