• graveland live dinledikten sonra olsemde gam yemem dedigim konser.
  • hakkında girilen her entry için kafamı bir kez duvara vurduğum, hakkında "nasıl oldu da kaçırdım"'dan başka bir cümle sarfedemediğim konser *
  • hem in flames için, hem bizim için mukemmel bir konserdi.
  • kelimelerle anlatilamicak, aglamama ramak kalan konserdi, yagan yagmur ve butun gunun yorgunlugu hic bir sekilde insanlari etkilemedi. giris sarkisinin cloud connected olmasi ve introsunu duydugum anda donup kaldigim, ve anders en ondeyken sahnenin tepesinde cakalan simsek. colony de gozlerimin doldugu, embody the invisible da kitlendigim, hatta butun konser boyunca yasadigim hislerden dolayi hic bir sarkisina eslik edemedigim ve su ana kadar izledigim izleyebilicegim en iyi konserdi sanirim. canli izlenilen grubun ardindan gruba olan sempatinizin artmasi dogaldir, ama boyle bir etkilenme cok zor olur. umarim dedikleri gibi gene gelirler, gene kitlenip kalirim, gene gozlerim dolar..
  • değerinin bilinmesi gereken konserdir.

yer: vancouver, opeth konseri öncesi imza günü sırası.

türkiye'ye hic gitmemis, en ufak bigisi olmayan ve ilk kez gördüğüm çocuklar konuşmaktadır.

....
    çocuk 1: but you know you can't compare any setlist with in flames istanbul setlist.
    çocuk 2: of course.. that setlist is the best one ever. i saw it on the net and couldn't believe it. istanbul setlist is "the" ultimate setlist man.
    çocuk 1: i'd give anything to be in that show.
    brainworm (dayanamaz): i was in that show.
    çocuk 2: no way! how dude?
    brainworm: i'm turkish.
    çocuk 1: waoov man! you are really lucky you know. istanbul setlist is a legend. every in flames fan talks about it here since we saw it on some websites and forums.
    brainworm: well, it was an incredible show and the setlist couldn't be any better.
    çocuk 1: unbelievable dude.
    çocuk 3: in flames is american right?
    herkes: .....

anlayamayanlar kusura bakmasın, ingilizce yazmak zorundaydım yoksa tadı çıkmaz.
  • oncelikle: (bkz: #8372759)

dun itibariyle...

in flames vancouver konseri oncesi imza gunu:

ben: hi i'm from turkey.
    jesper: wow. so far from home, like us hehe.
    ben: yeah hehe.. by the way people are still talking about your istanbul show there.
    anders: well "it was one of the best shows ever". definately.
    ben: go there again. won't be any less than the first one. they are waiting for you.
    bjorn: i'm sure it'd be great dude. i don't know when but we "will" go to istanbul again some time.
    ben: that's good. thank you and have a good show tonight.
    anders: thank you, see you there.

konser sonrasi, ilisikteki entry'de konusan cocuklardan biriyle ve arkadaslariyla karsilasilir.

cocuk: wow! hey i remember you from the opeth signing session.
    ben: oh yes.
    cocuk (arkadasina): this guy was in that istanbul show. 22 songs dude! 22 songs in one show!
    ben: hehe
    arkadasi: they played 15 songs tonight. i can't imagine the istanbul show.
    ben: me neither. i can't remember anything about that show. it was more than a dream.
    cocuk: amazing band dude. anyways.. later dude.
    ben: ok see you.

sandigimizdan da onemli bir konserdir bu konser.

(ingilizce yazdim yoksa tadi cikmazdi kusura bakmayin.)
  • emule de 3 parça halinde dvd versiyonu bulunabilen konser.. kaynak sayısı çok kısıtlı abanmayın ben indirene kadar..*
  • arkadaşın ince bileğinden düşen bileklik nedeniyle vuku bulup ikincisini alıncada birini bana vermesi sonucunda girdiğim konserdir. vip bileti almış kimseler giremezken bir de sahne arkasına girip grupla tanışabilmiştim bir de utanmadan. hiç de zorluk çıkmamıştı üstüne üstlük. eh evvelinde de sonrasındada alkolü mde almış bir bünyeye hayatının en güzel günlerinden birini yaşamasına neden olan konserdir.

konsere girdiğimde ilk aklıma gelen tommyknockers' ı bulup yüzüne in flames diye höykürmek sonra sevinçten halay çekmekti. tey tey deyü. gerçi onu da son görüşüm oldu kayıp o günden beri. bunlarla mı kaçtı lan yoksa?
  • touch of red'in bittigi ve my sweet shadow'un basladigi o an.. my sweet shadow'u ciseleyen yagmurun altinda, bir yandan gozlerimden yaslar gelerek, sesimin sonuna kadar bagirarak soyledigim o an.. konser bittiginde 2 saat kafa sallamaktan yuruyemedigim, iki arkadasimin koluma girip yurumeme yardim ettigi o an..

hayatim boyunca asla unutmayacagim bir konserdi..

in flames'i 1 ay sonra bir de ozzfest'te izlemistim ama kesinlikle karsilastirilamayacak bir fark vardi konserler arasinda..

istanbul'daki konser tek kelimeyle muhtesemdi..
hesabın var mı? giriş yap