• bu hırsla bir aya kalmaz açacağı işlemde batacak yazar eylemi. o parayı alıp uzaklaş ve bir daha dönme biste, çünkü şansın ikinci kere yaver gitmeyecektir.
  • borsada insanın başına gelebilecek ilk kötü şey ilk işlemde kazanmasıdır.
    daha kötüsü ikinci işlemde de kazanmasıdır.
    ama en kötüsü üçüncüsünde de kazanmasıdır.

hikaye gerçek ise al paranı, öde kredini bir süre borsayla ilgilenme. kafan temizlendiğinde kar ettiğin paranın belirlediğin kısmı ile daha önceki stratejini bir daha dene.
  • hangi kağıt olduğunu çok iyi biliyoruz muhtemelen a4 kağıt.
  • yüzde 99 yalan, neden?
    borsada bir kağıt günlük yüzde 10 büyür veya küçülür.
    günlük tavan serisi yakalayan bir kağıdı alsa dahi 15.günün sonunda 225 bin tl'si olur.

bu zamana kadar 15 gün tavan giden kağıt gösterin bileklerimi keserim, warren buffet değil iseniz, 15 gün boyunca da ayrı ayrı tavan kağıdı yakalayamazsınız, dünyanın en şanslı insanı iseniz, 3-4 günlük tavan yakalarsınız, onda da siz oha ne güzel kazanıyorum diye düşünürken bir balina gelir satışı koyar, taban serisinde gözünüzü açarsınız, onun dışında günlük yüzde 4-5 bulursanız öpün başınıza koyun şu ortamda.

son 1 aydır tavan serisi aklımda, en iyisi maksimum 6 günlük tavan serisi yaptı hatırladığım kadarıyla, sonra da 2 günlük taban yaptı.

:)

edit: bileklerimi kestirmek isteyen arkadaşlar ısrarla 3 hisseden bahsetti, hak verdim doğru söylüyorlar, fakat hiçbir kimsede de o kadar süre tavanda bekleyecek yürek olduğuna inanmıyorum.
  • kusura bakma ama, seni orada ham yaparlar kardeşim.
  • bu başlık açıldıysa, bilin ki artık borsadan çıkma vakti gelmiştir.

keriz silkeyecekler belli oldu.

gel gel yapıyorlar.

yeni diplerde görüşmek üzere.
  • kağıt ismi istemeye gerek yok, arap kağıdı olduğu çok belli zaten. diğer kağıtlarla bu kafaya ulaşılmaz çünkü.
  • her kriz altında büyük fırsatlar barındırır. şimdi burada yazacaklarım son 6 ay içinde yapmış olduğum işlemler.

ekim ayında 220 bin liraya memleketteki evimi sattım.
    -150 bin liraya ortalama 270'den gram altın aldım (555 gram)
    -50 bin liraya ortalama 2.90'dan yapikredi hissesi aldım. (17.500 lot)
    -20 bin nakitte kaldım.

üzerine 1 2 ay geçti; neler oldu peki?
    -kasım süleymani öldürüldü.
    iran abd atışmaları yaşandı.
    rusya bizim askerlerimizi şehit etti.

-555 gram altını 334 liradan elden çıkardım. (185.000 lira)
    -yapıkredi hisselerim 2.20'lere indi elde tuttum.
    -20 bin nakit hala elde.

akabinde şu son dönemde corona mevzusu çıktı. altın 390'lara dayandı borsa dip yaptı.

-185 bin lira ile ortalama 27.50'den (6.700 lot) pegasus hissesi aldım.
    -yapıkredi hisselerim 1.74'lere dayandı.
    -20 bin nakit hala elde.

devamında:
    -6.700 lot pegasus hissemi ortalama 58 liradan elden çıkardım. (389 bin lira)
    -yapıkredi hissesi hala elde
    -20 bin nakit hala cepte.

totalde 2019 ekimde 220 bin liraya sattığım ev
    2020 nisan ayında; 410 bin nakit+ 17.500 lot yapikredi hissesi olarak dönüş yaptı.

şimdi, arkadaşlar ben iktisat mezunuyum, uzun zamandır piyasanın içindeyim. teknik ve temel analiz bilirim. ama bu bilgilerin hiçbirini kullanmadım. çünkü burası türkiye. burada normal zamanda dahi teorik bilgiler pratikte çöp oluyor. üstelik kriz döneminde adamı çarparlar.

ne yaptım? sakin kaldım. fiyatı ucuz mal aradım. altından 330'lardan çıkıp 390'lara gelince dövünmedim. kardan zarar ettim diye hiç üzülmedim. borsaya girip kumar oynar gibi de oynamadım.

30 bin lira ile de döner bu iş. yeter ki sakin kalın. acele iş yapmayın, paniklemeyin. ve mümkünse gidip sevişin veya mastürbasyon yaptıktan sonra karar alın.
    türkiye'de herkese ekmek var. süper bir ortam burası, kimse farkında değil
  • bundan bize ne olması?

investinge girin bunlardan kaynıyor yemin ederim. şu kadar aldım bu kadar sattım. başka şeylerde söylerdim ya neyse...
hesabın var mı? giriş yap