• nedense "hiç evlenmemiş" deyince sanki 30'unda 3. kocayı eskitmiş, 4.'den gün alması şartmış gibi lanse edilen kadındır. evlenmemiş tamam, ama hiç evlenmemiş? uu!
  • çocuklar öğleden sonra ders yok galiba, gene doluşmuşsunuz sözlüğe*
  • kadinlarin ruhsal durumlarini ve hayattaki konumlarini, o kadinin vajinasina kimin girip ciktigiyla yargilamaya pek merakli insanlarin bakis acilarini hic de umursamayan kadindir. nedense ortadogulu bir bakis acisiyla insanin hayatinin her noktasina karisan insanlarin dedikodularinin malzemelerinden biridir (oteki de genelde dul kadin, ya da disarda sevgilisiyle gezerken gorulen kizdir filan). bu kadinlardan dunyanin diger noktalarinda da pek cok sayida bulunur, fakat nedense sadece gelenekci kulturle yetismis ve kendi de farketmese de bu kultur bilincaltina islemis olan insanlarin bulundugu cografyalarda "ee yasi geldi ama hala evlenemedi (sirf yas geldi diye evlenmek?), kimseye vermedigi icin gergin boyle (belki de veriyodur?), ise sardi, veremedigi icin hirslandi kariyer yapti (evet hep oyle olur zaten...), yazik bir hayati yok (sanki koca/cocuk sahibi olmak hayatin tek anlamiymis gibi), ah bi o kaldi evlenmeyen (yarista miyiz?), kismetsiz (hayatin piyangosu iyi bi es'tir hep cunku)..." gibi tek boyutlu (evliligi yucelten veya kadin cinselliginin bir erkegin boyundurugu altina girmesini destekleyen) yorumlar yapilir hakkinda.
  • iş yerinde arkasından dedikodu yapıldığına emin olduğum kadındır.

agresif tutum gösterdiyse şayet, hemen buna evde kalmışlığın = başına vurmuşluğun sonucu olduğu çıkarımı yapılır.

arızalı olduğu tartışılır kulislerde... kendi tercihi olduğuna pek ihtimal verilmez. mutlaka bu kadını "almak" isteyen çıkmamıştır.

bi de çevresinde, gidilen düğünlerde "eheheeh artık sıra sende" demezse ölecek insanlardan çokça vardır.
  • benim bu.

27 yaşında tıp fakültesinden mezun olup 29 yaşımda asistanlığa başladım. okul telaşı, mezuniyet telaşı, asistanlığın çömezlik koşturmacası derken evlilik telaşına düşmeye hiç vaktim olmadı. istediğimden de emin değilim zaten.

şu an hayatımda kimse yok, birisi olmasını istemem değil ama evlilik olayı bambaşka bir boyut geliyor bana. kendi kendime maddi manevi yetebiliyorum, çocuk düşüncem yok ki çocuk için evlenmeye gerek olduğunu da düşünmüyorum. karşıma evleneceğim işte bu diyeceğim doğru adam da çıkmıyor sanırım. çıkınca anlıyor muyuz?

böyle diye diye 60 yaşımda 10 tane kedimle yaşıyor olacağım gibi hissediyorum ama kısmet *
  • başlığın öküzlüğüne bak. sanki evlilik ömür boyunca 7-8 kez yapılan bir şeymiş de 30 yaşındaki kadın nasıl hiç ama hiç evlenmemiş! ulan evlilik denen götten uydurma şeye ne çok anlam yüklüyorsunuz.

edit: evliyim arkadaşlar, kimseye yaranmak için yazmadım. evliliğim de iyi gidiyor ama bu evliliğin saçmalık olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
  • merhaba. ben 30 yaşına geldiği halde hiç evlenmemiş kadındım. neden dersen, çünkü ekşisözlük klişesi olmaya bayılıyorum, hayattaki en büyük zevkim bu. yalnız maalesef sonradan 35 yaşında yalnız kedi besleyen bekar kadın olamadım çünkü kedi alerjim var. bi de başıma bir iş gelmeyecekse hafiften uyuz oluyorum galiba kedilere ben. bu konudaki başarısızlığımı türk tipi kadın akademisyen olarak fazlasıyla kapattığımı düşünüyorum. 35 yaş üstü bekar akademisyen kadın olmayı ise pek beceremedim, çünkü 35 yaşında evlendim. eşim benden iki yaş küçük, ki bu durum son derece bilimsel bir şekilde kadının kendinden yaşça küçük erkeğe aşık olması başlığında bol bol incelenmiş çok şükür. genç erkeklere ilgi duyan 35 yaşındaki kadın sayılabilirim bence yani. şu an 36 yaşından bildiriyorum, ve kadınların 35'inden sonra babaanneye dönüşmeleri durumu kesinlikle doğru. ayılı pijama, pofuduk terlik falan bütün 35 yaşındaki kadın aparatlarım mevcut yani. yatarken takma dişlerimi yarısı su dolu bir bardağa koyup elektrikli battaniyemi üstüme alıyorum mesela. yatarken konyak içmeye de başladım mı babaanneme dönüşümümü tamamlamış sayılacağım elhamdülillah. bir sonraki aşama 35 yaş üstü evli ve çocuklu akademisyen kadın olmak, ama ondan önce elbette kadınların 30-35 yaşında çarptıkları duvar sorunsalı var önümde. bakalım gelen günler neler getirecek. zavallı, iğrenç hayatımı sözlük ergenleriyle paylaşmaya devam edeceğim. ne de olsa ben 35 yaşını geçtiği halde sözlükte yazan insanım. yazık la bana. valla acıdım kendime.
  • resmi olarak kimsenin umrunda olmamalıdır.
  • erken evlense sorun ("tek derdi evlenmek") , evlenip bosansa sorun ("kullanilmis mal"), evlenmese sorun ("kiz kurusu")...

koca parasi yese sorun ("parazit"), calisip kendi basina ayakta durmaya calissa sorun ("hirs kupu manyak kari")

ofiste flort etse sorun ("ofis orospusu"), hic flort etmese sorun ("frijit")

yatakta deneyimli olsa sorun ("orospu"), deneyimsiz olsa sorun ("bi domalmayi bile bilmiyor")

kendine baksa sorun ("kendini angelina jolie saniyor"), bakmasa sorun ("kadin gibi kadin degil")

35 milyon brad pitt'in yasadigi guzel ulkemizde kadin olmak hakkaten zor is.
  • 20 yaşında 3. çocuğuna hamile kadından daha zeki kadındır.
hesabın var mı? giriş yap