• kendi düzensizliğinizin en kusursuz düzenden üstün olduğu gerçeği göz önünde bulundurulduğunda, normal insandır. muhtemelen gelecekteki halimdir.
  • benim bu adam.

yaptığım hiçbir işten şu ana kadar zevk aldım diyemem. hayatın çok kısa olduğunu anladığım günden beri böyle sıkıntılara gerek olmadığını düşündüm hep. yanlış anlama olmasın, hala böyle düşünüyorum. son derece sıkı planlara sahip olan ve bu planların bozulması halinde kriz geçirebilecek bir kişiydim. karşımdakileri etkilemek ve planlarıma uydurmak için her boku yerdim ve işin kötü tarafı becerirdim de. tam anlamıyla kendine müslümandım.

ne olduysa bundan altı yıl önce her şeyin boka sarmasıyla oldu. bir dizi başarısız meslek denemesi ve bir dizi verimsiz ilişkiler demeti sonrasında yaşamak istediğim hayatın bu gerginliğe kesinlikle değmediğine karar verdim.

şimdi 31 yaşındayım ve düzenli bir hayatım yok. ama mutluyum; anlık hazlardan çok, genel atmosferimle mutluyum. hala işim hakkında söyleniyorum, zaten çok söylenirim, ama bu amına kodumun dünyasında da çalışmadan yaşanmıyor. işimi ofis kapısından 10 adım öteye taşımam. beş yıllık bir kız arkadaşım var canımdan çok sevdiğim, o bile memnun değil bu halimden. ama ben memnunum arkadaş. dünyanın amına koyayım, size bir şey olmasın.

belki 10 yıl sonra bu entry'ye bakar "vay amk ne salak adammışım." derim. ama böyle bir adam da olmadım asla; ne zaman geriye dönüp baksam kararlarımdan ve yaşam tarzımdan hiç gücenmedim.

ha neden böyle bir şey yazdım; benim gibi o kadar çok kişi var ki türkiye'de... hepsi de ya kendilerine yalan söyleyip yarrak gibi bir hayat yaşıyorlar, ya da ipin ucunu tamamen bırakıp her şeyi siktir ediyorlar. dünyada olmamızın hiçbir nedeni yok arkadaşlar, o yüzden zamanınızı iyi değerlendirin. eğlenin, eğlendirin, sevin, hayal kırıklığı yaşayın, küfür edin, hiç yapmadığınız ve denemediğiniz şeyleri yapın, her şey hakkında bir deneyiminiz olmasına çalışın. kafayı işinize ya da hayatın ne kadar boktan olduğuna gömmeyin; kendinize gülün, insanların da size gülmesini sağlayın. hayatın amacı budur.
  • "düzenli hayat" kısmının iyice açılması gerekir ki, bu sizin "düzen" dediğiniz kelimeye nasıl bir anlam yüklediğiniz veya nasıl algıladığınızla alakalı. kimileri için "düzenli hayat", iş-evlilik-ev-araba-çocuk iken başkası için bunlardan bazıları belki de hiçbiri kendi "düzen" anlayışına uymuyordur. o yüzden 30 yaşındaki insana sormak lazım "istediğin düzenli hayat bu mu?" diye. şahsen benim hayalini kurduğum düzenli hayatın içinde evlilik yok, ilk etapta çocuk yok, araba yok. şimdi 30 yaşında ben bunlara sahip olmayınca hayatım düzensiz mi oluyor?
  • kuran yerleri ağrıyo olabilir.
  • düzenli hayat ne demek belki bilmiyordur.
    ya da düzen anlayışı başkalarınca anlaşılamıyordur.
    ya da herkesin doğru dediği şeylere iştiyakı yoktur.
  • düzenli hayattan kastınız ne bilmiyorum ama evlenmemiş düzgün işi gücü olmayan, hala sağda solda geceleri gezen insandan bahsediyorsanız benden bahsediyorsunuz sanırım.
  • mimarlık mesleğini icra ediyordur, ya erdem mobilyada masabaşı 1500tl maaşla yada belirli bir gelir düzeyi üstü kesime lambri döşiyerek mesleğini icra ediyordur her iki durumdada 30 yaşına gelip düzenli bir hayat kuramaz.
  • babamlara göre benim. sebepse basit, evlenmemiş olmam. *
  • 30 yaşına gelip düzenli bir hayat kuran insanlara oranla daha arkadaş olunası biri.
  • suriyedeki savaşa giderim falan diye okulunu 5-6 sene uzatmış insandır.
hesabın var mı? giriş yap