• 30 yaş ile çaresizliği bir de kadın olmayı bağdaştırmak cidden çok derinlik katmış, nefis olmuş. çünkü evlenmek demek zaten kapağı birine atmak demek. 30 yaşında bekar kalmış herkesin allah belasını verir inş
  • bu başlığı okuyup gaza gelmeyin, belirli bir standardınız yoksa sizi koca aday adayı olarak bile görmez. 30 yaş artık evde kaldı bu denilecek bir yaş değil. kariyer planları neredeyse bu yaşlarda oturuyor birçok meslek grubu için. tıpçılar uzmanlıklarını alıyor, akademisyen adayları doktoralarını veriyor, hukukçular hakim/savcı oluyor vs. çevresindeki hemen herkes evlenmiş de olsa 30 yaşına kadar bekar kalmış kadının bir hedefi oluyor genelde. o yüzden belirli bir standartı da oluyor haliyle. sen götü göbeği sal; sonra 30 yaşında bir bekar kadın bul nasılsa evde kaldım ezikliği ile benle evlenir diye hayal kur. yemezler sevgili hemcinslerim, bu kadınlar ne istediklerini biliyor. ama bazıları anne olmak için ölüp bitiyor bu doğru. kimle konuştuysam bu yaşlarda muhakkak bir anne olma özlemi çekiyorlar. yine de yanına yakıştırmıyorsa sizi kariyer sahibi olanları çok ağır sözlerle yol verebiliyorlar ki şükür bu başıma gelmedi ama çok arkadaşı içki masalarında teselli ettik sana kız mı yok diye. aslında yok. sen bütün gün bilgisayar başında oyun oyna, son 1 yıldır izlediğin tek bir tiyatro oyunu olmasın hala tek şansın benim düşüncesine sahip ol. olmuyor. 30 yaşında bekar kadın genelde baya aktif. ona da büyük ihtimal biri akıl veriyor bence sosyal ol biraz bulursun birini diye. bize de veriyorlar benzer akılları, oğlum çık dışarı diye. işin özü şu ki 30 yaşındayım lan artık dediğimden beri öyle ya da böyle evleneyim çocuğum olsunu ben erkek halimle diyorsam kadınların annelik iç güdüsü ile bunu bizden çok daha fazla istemeleri normal. kimse kimseye ezik demesin. hele 20 yaşındaysanız hiç bu tarafa çamur atmayın, tek tek yalatıyor hayat size o sözleri. 30 yaşında bir anda arkadaşınızın çocuğunu severken ya da eşiyle sizi bir akşam yemeğine aldıklarında anlıyorsunuz yalnızlığın çok da kutsanacak bir şey olmadığını. çaresizce eş arayabilir insanlar kimseye kusur bulmayın.
  • bunun 35 yaş üstü daha korkunçtur.
    imdb 7.6
  • 35 yasindan sonra over rezervi ve over kalitesi düşeceğinden mantıklı hareket eden kızdır
  • maymundan daha zeki olmayan gerizekalıları görmemizi sağlayan başlığa konu olmuş kız.
    sizin bu cinsiyetçi yorumlamalarınız ne zaman bitecek acaba çok büyük merak konusu. şöyle yapan kız, böyle eden kadın, bilmem bilmem ne kadın. yeter be kardeşim bir sonu gelsin bu kadar aptal olmanız cidden üzüyor ya !
  • sözlük erkeklerinin itinayla bok attığı kadındır. arkadaşım ben de isterim sevgilimle aynı evde yaşayayım, günümü gün edeyim, sorumluluk almaktan kaçayım,iddia edildiği üzere bir imzanın değiştireceği şeyleri yaşamayayım. ama bilmem farkında mısınız türkiye'de yaşıyoruz. bir kadın kaç yaşında olursa olsun ailesine bu sevgilim beraber yaşıyoruz biz, evlenmeyi de düşünmüyoruz diyemez. hele hele uzun süreli bir ilişkiyse bu aileden saklamak da giderek zorlaşır. sevgili yoksa sıkıntı yok yine. böyle bir şey istemeyen kadın sayısı da azımsayamayacağınız kadar fazla. ancak uzun süreli bir ilişkinin üzerine bir kadın evlenmek ister arkadaşım anlayın bunu.

kendi kız kardeşinize, kendi annenize ya da kızınıza yakıştıramayacağınız bir ilişki şeklini sevdiğiniz kadına yakıştırabiliyorsunuz. iki yüzlüsünüz ve bencilsiniz...
  • kendisine talibim. beni alabilir.
  • kendisine bir mesaj uzaklığındayım.
  • "onun sapı bunun çöpü diye diye evde kalacan" diye mahalle ağzıyla evin büyükleri tarafından söylenmiş sözlere kulak asmamış, kariyerine ve özgürlüğüne odaklanmış, ya da yanlış adamlarda umut aramış en sonunda görüşecek erkek kalmadığında tüh ya dinleyeydik şu bizim büyükleri diyen türk kızıdır. 30'a merdiveni dayayıp son evlenilecek adamdan da ayrılınca yavaş yavaş girmeye aday olduğum kategoridir.
hesabın var mı? giriş yap