• (bkz: ali ağaoğlu)
  • yanlıştır efendim. doğrusu 20 yaşındaki kızın 30 yaşındaki adamla çıkmasıdır. 30 yaşında çıkmak ne lan, klitorisini gıdıkladığım? kahkaha attım sabahın seherinde.

nitekim olabilir yani. kimi insanlar yaşının kalıbına uymuyor. 30 yaşında iken 20lik ruha sahip olan adamlar yok mu? zihnen ortak bir payda bulunabiliyorsa pek ala olur.

fakat hem gözlemlerim hem de biyografim bana şunu gösteriyor ki; kadın kendini 25lerde tanımış oluyor. ki kendini tanımak ne istediğini bilmek de demek. ne istediğini bilmek demek de kiminle ve nasıl mutlu olacağının farkında olmak da demek. o yüzden 25'e 35 olsalar daha mutlu olurlar kanaatimce. 25 öncesi hep laylaylom sevmeler.

edit: imlâ
  • hepiniz 30+ 'lı yaşlara geleceksiniz.

ibnelik yapmayın.

çıksın da, evlensin de. karışmayın lan. yaş farkı olan çok güzel evliliklere şahit olduğum için onayladığım çıkmadır.
  • kizlar ruhen ve manen erkeklere kiyasen daha erken olgunlastigi icin bir bakis acisina gore nispeten munasip ve toplumca hos gorulebilecek yas farkidir 10. kizin 25, erkeginse 35 oldugu vaziyeti ele alirsak daha bir makbul olabilir.

ote yandan, kizlar erkeklere nazaran daha hizli yipraniyorlar. tabii aldiklari yas ayni olsa bile 35 yaslarinda kiz ve erkegi gozunuzun onune getirin, kiz daha bir yaslica gorunecektir. bu bakis acisina gore de 10 uygun bir yas farkidir.

ama olayin esas can alici dugum noktasina gelirsek, ciftin aralarinda paylasabilecegi, uzerine muhabbet sohbet edebilecegi, ortak bir paydada bulusabilecegi seyler olmalidir, oysa 20 yasindaki kiz daha bir bebedir, toydur, gormus gecirmis degildir/ bu yuzden duygusal ve zihinsel dunyalar cok cok farkli olabilir. bu da buyuk bir problem teskil eder tabii ki.

yalniz bana gore hava hos, bir dag koyunden 16lik bir citirla yuva kurmaya hayir demem. yasalarimiz ailesinin izniyle minimum 16 yas icin evlilige izin veriyor. bunun icin motivasyonum kizi kendim yetistirecek olmamdir. 16 yasindaki kiz bedenen olgundur, dogurgandir, memeleri de anatomik olarak artik gelisim asamasini tamamlamistir, onu cocuk kategorisinde degerlendiremeyiz, ee zaten 2 yil gecince mi cocukluktan yetiskinlige adim atiyor, 18. dogum gunu bir keskin donum noktasimi. safsata bunlar.

edit| benim kizim olsa degil 16, 18 yasinda da evlenmesine musaade etmem. ama erkek tarafi ben olunca subjektif ve tarafli dusunuyorum tabii. yasalara cemkirmek lazim.
  • çok olası ve gayet doğal bi durum, hukuki olarak bi sıkıntı yok, o zaman sıkıntı yok!
    (bkz: legalizm)
    öncelikle şu bakınızı veriyim sonra örneğini veriyim (bkz: hipergami)
    türker inanoğlu(28) ile filiz akın(21) evliliğine bakın ve özellikle türker inanoğluna, çünkü o dönemde ortamdaki jön abilerle bi kıyaslayın!
    yetmez ama, çünkü tam sayılar tutmuyor başlık ile! o zaman türker inanoğlu'nun ikinci evliliğine bakın.
    2. evlilik; türker inanoğlu(38) ile gülşen bubikoğlu(20) mesela!
    bu da biraz fazla oldu ama şunu idrak ettirir, hipergaminin yaşı yoktur. :)
    geçenler de yazacaktım, üşenmiştim.
  • çok güzel birliktelik kutlarım.
  • 20 yaşındaki kadınlarla birlikte olmayı pedofili olarak gören veya böyle lanse etmeye çalışan gerizekalıları gösteren başlıktır. her türlü kavramı böyle ucuzlatıyorsunuz.
    eşimle yaş farkımız 10'un üzerinde. evde kalmış çirkin feministler ve ezik ergen oğlanlar kudurabilir.
  • reşitse sorun yoktur.

esas mesele zihin yaşıdır, eğer zihni gelişmişse, ne yaptığının farkındaysa, reşit olmuşsa sorun yoktur. 30 yaşında olan ancak zihin gelişimini tamamlamamış kadınlarla beraber olmuyorum mesela.
  • 30 yaşındaki beyler çok ergen olduğu için uzun sürmeyecek çıkma eylemi.
    şaka şaka.
    aradaki kuşak farkı 30-20'de problem yaratabilir ama 40-30'da pek yaratmaz. şansınızı 40-30'da deneyin, güç sizinle olsun.
  • çıkmayı bırak evleniyorlar bile. ama bence uygun erkeklerin geneli geç olgunlaşıyor zaten.
hesabın var mı? giriş yap