• son çeyrekte inanılmazı başardığımız, uzatmada şov yaptığımız maç.
    bir de, röportajlarda çocukların birbirlerine ne kadar sevgiyle bağlı olduklarını gördük, biri konuşurken öbürü geliyor yanağını, kafasını okşuyor.. harika bir takım bu..
  • 4.ceyregin ve uzatma periyodunun son dakikalarinin youtube vs. araciligiyla bizim gibi isyeri magdurlarina ulastirilmasini umitsizce bekledigim cildirtan sey.
  • 2. yarıda anladik ki bir firtina sessizligiymiş aslinda o ilk yarı.
    - and the oscaaarrrr goess toooo... turkkeeeyyyy..
  • 1:58'de 12 sayı gerideyken maçı evirip çevirdik.. yanımda 3 saniye de bir "iyi savunma beyler" diye çığıran bir arkadaş bile keyfimi kaçıramadı. (bi de kerem gönlüm'e bi şey yazayım istiyorum ama bilemedim....)
  • ilk 6 ya girişimizi resmileştiren bir skorla biten maç.
    tostumuzu yedik, rakibimizi bekliyoruz.

hayir ersan'ı böyle izleyince "nowitzki kim lan" diyoruz, gaza geliyoruz... gurur duyuyoruz, ağliyoruz.

bu takıma kimsenin balon deme hakkı yok. kişisel olarak sevmediğim,oyununu beğenmediğim oyuncular bile milli forma sevdasını gösterdiler. helal olsun.

ecnebi arkadaşlarımdan tebrik üzerine tebrik aldırdıkları için bu adamlara teşekkür ediyorum.
  • son 3 dakikaya 65-53 yenik giren millilerin sonraki 8 dakikada 42 sayı attıkları bir şey.
    buna basketbol denemez. bu milli mücadele gibi bir şey olsa gerek.
  • basketbol'da fanatizmi bitiren maç olmuştur.
    kim hangi takimda oynuyor, ne yapmış, ne demiş unutuldu. tek yürek olduk adeta. bu takımın %80'ini 2010 dunya basketbol sampiyonasinda izleyeceğiz, bu heyecanı, bu gururu bizlerin önünde gerçekleştirecekler.
    ölmez sağ kalırsam ordayım, sesim tamamen kısılana kadar ben bu cesur yüreklerin arkasındayım.

(bkz: sapka cikaracaksiniz sapka)
  • milli takımın ikinci çeyrekte sadece 4 sayı atıp son çeyrekte 35 sayı atarak istatistik iliminin ırzına geçtiği maçtır aynı zamanda...
  • milli takımın bir periyotta 4, bir periyotta 35 sayı attığı;

10 dakikada 4, başka bir 15 dakikada 55 sayı ürettiği postmodern maç.
  • arka arkaya yaptığı 3 top kaybıyla, litvanya lehine gelişen farkın mimarlarından biri olan ender arslan'ın, kariyerinin en iyi ve en kötü oyunlarından birini birarada oynadığı maç olmuştur.onca top kaybından sonra, hücumda bu özgüveni gösterip, oyunun kritik dönemlerinde skor bulabilmek, her yiğidin harcı değildir.helal olsun diyorum kendisine.

tabi bunları söylerken, maçın yıldızı ermal kurtoğlu'nu es geçemeyiz.
    kocaman yüreği ve tendonları kopmuş bir sol elle ortaya koyduğu savunma gayreti ve hücumda gösterdiği sıradışı katkı ile galibiyetin baş mimarıdır.hem içerden, hem dışarıdan paramparça etmiştir litvanya'yı.
hesabın var mı? giriş yap