şükela:  tümü | bugün sorunsallar (2)
1188 entry daha
 • akp'nin kazanacağı seçimdir. bu millette akıl olsa ekonimi, adalet, özgürlükler bu kadar beter bir hale gelmezdi zaten :)) minnoş ekşiciler de hala hayal kuruyor bu sefer kazandık diye. hıı kazandık canım.

  2014 haritasıyla birebir sonuçlanacaktır.
 • dogal seleksiyoncuyum. dunyadaki bazi akislar tersine cevrilmemeliydi derim. bunu o bicim savunurum. aksini savunamazsiniz.

  bundan sonra olmasi gereken nedir? ulkedeki butun egitimli, modern, kendisine ahlak olarak kohne dogmalari ve korkunc ogretileri degil de, vicdanı ve insani degerleri benimsemis kesimin duzenli olarak bugunku gidisati desteklemesi, ayni zamanda bir ayagini kalici olarak refah seviyesi yuksek ulkelere uzatmasi, belli bir sure sonra da kalici olarak gitmesidir; mumkunse gittigi yerde de disaridan destegine devam etmelidir. en bagnaz -ve elbette legal- vakiflara maddi bagis bile yapabilir, durumu varsa.. insanliga deger veren ve sadece kendisi gibi gercek ahlaka sahip bireylerin uzun vadede insanlik icin iyi sonuclar alinmasi adina yapmasi gereken budur.

  ikinci paragrafi dogru anlayan, ilk cumleyi bir daha okuyup olayi cozdu. beni dinleyin. ben dogruyum.
 • başımızda kimlerin olması gerektiği değil kimlerin olmaması gerektiğini tayin edeceğimiz seçim olacaktır.
 • gerçekten özgür irademizle memleket sevdalısı, işinin ehli, ekibi sağlam, kendini hizmet etmeye adamış, adaleti ve dürüstlüğü gözeten, ne yaptığını bilen, neyi yapmaması gerktiğinin farkında olan yöneticileri seçtiğimizi mi zannediyoruz yoksa zaten koltukları çoktan hazırlanmış insanların, adet yerini bulsun hesabıyla onaylanma sürecine basit maşalar olarak katkıda mı bulunuyoruz?

  ülkemiz siyasi tarihinde o güzel atlara binen o iyi insanlar hiçbir zaman çok fazla olmadı ve ne yazık ki günümüzde de bir elin parmaklarını geçmez sayıdadırlar.
 • akp’nin reklamları için harcadığı “gerçek” seçim bütçesini merak ettiğim yerel seçim.

  bursa’da neredeyse bütün billboardları aldılar. bugün istanbul’a geldim. burada da her yeri satın almışlar. işte ufak tefek satın almadıkları kalmış oralara da bizim katıldığımız fuarın billboardu girmiş. *
 • 2014 seçim haritasının büyük kısmının değişeceği,ak parti oylarında ciddi düşüşün yaşanacağı seçim olacaktır. baş sebep kötü giden ekonomi olmakla birlikte, yüksek enflasyonla başgösteren alım gücünün düşmesi,emeklilerin ve kamuda çalışan kişilerin maaşlarına beklentileri altında zamlar yapılması, yakıt fiyatları, tedavi ücretleri ve ilaçlara yapılan zamlar,hayat pahalılığı ayrıca hem ak parti seçmeninin hem de muhalif seçmenin şikayetçi olduğu suriyeli göçmenler meselesi bu seçimin belirleyici faktörleri olacak gibi.
  kuvvetle muhtemel ak parti 17 yıl sonra belki de en düşük oy oranına gerileyerek elindeki birçok büyükşehiri kaybedeceğe benziyor. muhalefet partileri son yıllarda alabileceği en yüksek oy oranını yakalayabilir.
  chp bu seçimlere başında dokuz seçim kaybetmiş bir başkanla girmek yerine muharrem ince gibi dinamik, genç ve muhalifliğin hakkını verecek bir lider ile katılsaydı,herşey çok çok daha farklı olabilirdi.
 • ak parti oylarında büyük bir düşüşün yaşanacağı lakin yine 2014 haritasında olduğu gibi sapsarı bir türkiye haritası ile karşılaşacağımız seçimlerdir.

  akp azılı taraftar gruplarının olduğu konya, erzurum,trabzon gibi şehirler dışında çok da şova dönük bir galibiyet alamıcak. futbol diliyle 1-0 gibi kısır bir skorla galip gelecektir.

  akparti ve mhp tabanının yüzde 80'lik dilimi akp yönetiminden memnun olmasa da başarısız muhalefetin başa geçtiğinde akp'den çok da iyi yönetmeyeceğini bilmektedir.

  bu seçimin kaybedeni her zamanki gibi kemal kılıçdaroğlu olacak ama yüzde 23-24 oy almasından dolayı son seçimde yüzde 21 olan oyumuzu yüzde 23'e taşıdık başaralıyız diyerek insan aklı ile dalga geçecektir. istifa mı? o da ne?
 • hiç umudum olmayan seçimdir. muhalefet için önceki seçimlerde çok daha iyi ortamlar varken her defasında hezimete uğradılar. bu seçim muhalefetin elinde sadece ekonomik kriz kozu var. zaten onu da kullanamıyorlar. üstüne birde son günlerde yaşanan olaylar akp'nin ekmeğine yağ sürdü. muhalif seçmen için en hayırlısı chp'li belediyelerin iyi parti ve dsp'ye geçip ana muhalefete alternatifler oluşmasıdır.
 • akp seçmeni akp’ye babanın oğluna kızdığı gibi tepki vermektedir. dolayısıyla yapma oğlum, etme oğlum demekten öte bir tepki vermediği için akp oylarda en fazla 1-2 puan düşme yaşayacaktır.

  çevremde akpye oy veren hiç kimseyi ikna edemedim. adamlar seçim sonrası krizin derinleşeceğini de biliyor üstelik.

  sonuç olarak en fazla sandığa gitmeyen bir kaç yüzbin kişi ile seçimin galibi yine akp olacaktır. millet ittifakı olarak antalya, bursa ve ankara’yı almak tek başarı hedefi olmalı bence.
 • chp'nin, kadıköy belediyesini %80 ile kazanacağı seçim olacaktır.

  (bkz: tıpış tıpış vereceksiniz)
317 entry daha