• https://streamable.com/1psgb8

bugün bodrum tatili dönüşünde bitez civarlarında eşimle giderken denk gelen ilgili videodaki şahıstır. 34 cls 571 plakalı servis aracının şoförü kendisi aynı zamanda.

olay olduğu gibi videoda; eksiği fazlası yok, durumun ekstrası benim ağzımdan şöyle.

orada park eden araçlar bitme sınırında olduğundan 1 araçlık yol verilse, benim arkamda araç olmadığından geçip gideceğiz ikimiz de. ama videodaki şahıs selektör yaparak üstüme gelmeyi tercih ediyor, yine de geri gidiyorum.

sonraki konuşmalarda terbiyesizlik adına bir davranışım olmamasına ve geçip gitmesini istememe rağmen sürekli bağırarak konuşarak tahrik ediyor, baskın çıkamayınca orada bir ara kameraya yansımayan bir zaman aracını durdurup iniyor. açıkça kavga arıyor, servis içindekiler ise adamın davranışlarına sessiz kalıyor...

insem başım belaya girecek diye umursamıyorum, ufak tefek de bir tip dövemeyecek de değilim ama yol bu olmamalı diye, geçiyorum. sabırlı bir insan olmaya çalışıyorum, tehditlerini ciddiye bile almıyorum, cam açık adamı izleyip gidiyoruz. fakat gün boyunca akılda kalıp can sıkan, nahoş bir durum.

şimdi sonuca gelirsek bu tip insanlar cezasız kalırsa ders almayacağı ve birinin başına bela açacağı kanatindeyim. bu yüzden sözlükten yardım olarak bu arkadaşın şoför olarak çalıştığı firmayı bulacak birileri umarım çıkar diye buraya konuyu yazıyorum. eğer çıkarsa firmayı arayıp videoyu izlemelerini rica edeceğim, video sonundaki laflar psikoljisinin çok elverişli olmadığı yönünde mesajlar verdiğinden, başka insanların başına bela olmadan bu arkadaşı işten çıkarıp daha düzgün insanları çalıştırmalarını rica edeceğim.

bu konuda destek olursanız sevinirim, teşekkürler arkadaşlar.

edit: çok sayıda güzel destek mesajı aldım, teşekkürler. saygı çerçevesinde karşı tarafı haklı bulan mesaj yazan yazarlara da teşekkür ediyorum. gördüğüm şu ki insanlar benim yaşamım hakkında burada başka insanların yazdıkları senaryolara ve gözlemlere inanıp benim hayat tarzımı bildiklerini düşünerek eleştiri yapmışlar, sadece tahminlerinin doğru olduğuna bu kadar emin olmaları garip geldi.

anlatmak istediğim noktayı kaçıran çok kişi var, o da şu ki ortada kavga ya da daha büyük bir olay olmadı ise bu ben böyle davrandığım için olmadı. adamın üzerime yürümesine birkaç şekilde karşılık verilebilirdi, ben daha medeni olduğunu düşündüğüm ve aynı şahsı diğer insanlara bunu yapmadan önce 2 kez düşündürecek böyle bir yol izlemeyi seçtim.

şahısa karşı tavrımı beğenmeyenler haklı olabilir. fakat onlar da zaten haklı bir noktadayken, geri giderek yol verdiğin bir adam tarafından hala kendisi haklıymış gibi bağırılarak muamele görmeye karşı nasıl tavır alırlar bunun empatisini yapabilirlerse belki biraz daha durumumu anlayabilirler.
  • toynakla minibüs sürmenin tahminimden kolay olduğunu görmemi sağlayan video.
  • sevgili suser in nabız seviyesinden dolayı sesi kesiliyor resmen ona rağmen “ufak tefek döverdim yea” diyor. (bkz: swh)

ekşicilerin olay anlatırken nasıl sıktıklarını gösteren durumdur.
  • adam saygısız eyvallah da zorla önce geçmek için neden hız kesmiyorsun. biraz frene dokunsan o kamyoneti geçip kendini şeridine atacaktı zaten tekrar. bu bakımdan sen de saygısızsın.
  • trafik kuralları açısından minibüs şöförü haksız olabilir ancak öküzlük çift taraflı gibi duruyor.
  • anladığım kadarıyla ufak bir atışma olmuş arada. arada ben de karşılaşıyorum böyle mallarla. geçmiş olsun kardeşim.

ayrıca:
    -(#104251901) no' lu yazınızda kargo şirketi korona döneminde imza attırıyor diye adamları itin götüne sokmuşsunuz. muhtemelen de 2-3 ay öncesinin azılı karantina fanatiklerindendiniz. ülkenin diğer "çağdaş" insanları gibi 1 senelik olsun tatile çıkmadan duramadınız mı? bakın korona bitmedi halaaa, tedbirli olalıımmmmgh.
    -"zaten ufak tefek bir adam aslında istesem alırım" gibi ilkel bir kafayı sizin gibi çağdaş bir bireye yakıştıramadım. bence sizin de şöförden çok farkınız yok.

herkes her gün böyle trafikte yaşadıklarını buraya yazsa oooooo, bence ayrı bir başlık açılsın trafik öküzleri diye. vardır belki, bir arayın bakalım.
  • hala adama ters yöne girmişsin diyenler var inanılmaz resmen. tabelaların yönüne bakmayı bile akıl edemiyor 20 iq’lar.
  • servis şoförü beklemeli zira parklanmalar onun yönünde yapılmış.

yalnız böyle gergin durumlarda “ya geç hadi, uff hadi” gibi 7 yaşında gibi konuşursanız muhtemel sonuçlarına katlanırsınız.

sana nasıl adamın jargonu garip geliyorsa, senin de jargonun ona ters ki adam zaten ona hiddetleniyor.

sözlüğe neden taşındığını anlamadığım basit bir olay.
  • bu başlıktaki cahilleri görünce servis şoförün itliği gölgelendi gözümde.

yazarın ters yöne girdiğini iddia edenlerin araba sürmemesi lazım. gidiş geliş sokağın yazarın aksi istikametinde araçlar park ederek bir şeridi işgal etmişler. arabalar da haliyle o yönden gelip park etmişler. arkadaşın ters yönden gelmediğinin göstergesi de videonun ilk başında sağ tarafta park yapılmaz levhası yazara bakıyor, demek ki yazarda sıkıntı yok park edip şeridi kapatan orospu çocuklarında sıkıntı var.

yazarın ses tonuna laf söylemişler, doğru yazarın medeni bir ses tonu var. ben olsam terbiyesizlik yapma dediği anda bagajdaki levyeyle anasının amına yollardım o şoförü, yazar yapmamış. hiçbir şey demediği halde de bağıran puşta ben bir şey yapmıyorum sen terbiyesizlik yapıyorsun diyor, haklı; ama bu ülkede haklı olanı sikerler. inip demiri gösterecektin o puşta.

he ayrıca bu şartlarda bile yapılması gereken minibüsün hemen sağda beklemesi yazarın geçmesi minibüsün yola tekrar dahil olmasıdır.

15 senedir ehliyetim var, hindistan dahil 20 ülkede araba sürdüm. bu kadar orospu çocuğu şoför bir tek bizde var. hintliler mal ama orospu çocuğu değiller böyle, mallık yapınca en fazla gülüyorlar.
  • 30 yaşındayım. birkimim falan yok maaşım ne kadar varsa onu harcıyorum. araba alsam kuş serisi, 900.000 km araçlar dışında 60.000 liradan başlıyor ikinci eli onda da kazıklanır mıyım, aldıktan sonra bir sorun çıkar mı falan bilmiyorum. zaten onu da almaya kalkışsam 1,5 sene fotosentez yapmam lazım. durum kötü ekonomik kriz ayukka çıkmış, coronavirüs yüzünden ne olacağımız meçhul.

adam gidiyor bodruma abi eşiyle..mis gibi. virüs dinlemiyor, pahalılık koymuyor..arabası da var. ufukta o minibüs gördüğünde hafif gazı kesse o süratle yan şeritte yanından geçip gidecek. yook ama. amca geliyor ki çomar olduğu eyvallah ona kolejli ses tonuyla, pasif agresif bir tutum sergiliyor. sonra eve gelip videoyu buraya yüklüyor. tarihli başlık falan açıyor. sinirlenen küçük enişte gibi "adam ufak tefekti döverdim" ergenliği saçmış ortalığa bir de.

adamın plakasından iş vereninini bulup, attırmaya kadar hırs dolmuş...bak bak nasıl belden vurmaya çalışıyor.

tatil, virüs zamanı tatil..hem de bodrum..hem de arabayla gitmek..eş ile birlikte.. sonuçta bir anlık olayı aşırı kafaya takmak, videoyu buraya koymak.

yazarın hayatını bir gözden geçirmesi gerekiyor.. kesinlikle mutlu değilsin hayatından.
hesabın var mı? giriş yap