• başakşehir ve kasımpaşa'nın nasıl ilk ikide olduğunu, şu akp hükümetinin sağladığı destekler ile oluşan mali veriler eşliğinde değerlendirin:

geçen sene (2017), akp hükümeti galatasaray'ın 304 milyon liralık (o günkü kurla 85 milyon dolar) vergi borcunu 19 milyon liraya indirdi.

yine aynı sene beşiktaş'ın 210 milyon lira (o günkü kurla 60 milyon dolar) olan vergi borcu yine aynı şekilde komik bir rakama indirilip kapatıldı. fenerbahçe de boş durmadı, vergi borcu aynı şekilde silindi. trabzonspor da bundan faydalandı ve vergi borcu silindi. toplam silinen vergi borcu, 800 milyon liranın (o günkü kurla 225 milyon dolar) üzerinde. maşallah, 4 büyüklere akp'den diyanet bütçesine rahmet okutan kaynak aktarılmış.

rıdvan dilmen anlatıyor: https://www.youtube.com/watch?v=a7xa9-1azmc

silinen ve antin kuntin futbolculara ödenen bu akıl almaz miktardaki paraların ödenmeyen vergisi kimin cebinden çıkıyor peki?

elbette ki halkın cebinden çıkıyorlar. yol, su elektrik vergisi olarak "biz türkiye halkı" ödüyoruz bunları. şimdi, akbilspor'un (başakşehir) son 3 yıllık transfer masrafı bildiğiniz gibi üç büyüklerin "sildirdiği" vergi borçlarının onda biri kadar.

başka sözüm yok. kim kimin vergisiyle şampiyonluğa oynuyor, kim hükümet desteğiyle takım kuruyor, kim başarılı oluyor, karar sizin.

(not: 2017 yılı, bu sözde büyük kulüplerin ilk silinen borçları değil. zaten hiçbir zaman vergi ödemiyorlar ve ortalama 3-4 yılda bir vergi borçları siliniyor sürekli ve bunları türkiye halkı cebinden ödüyor).
  • hem tahakkuk etmis vergi siliniyormus hem de hala halk cebinden biseyler oduyormus nasil oluyorsa. futbol hakkaten cok guzel.
  • elbette " haram zıkkım olsun.." cümlemizi en başa yerleştiriyoruz.. klişe olarak değil, gerçekten haram olsun.. sen benim maaşımın neredeyse %35 ini antin kuntin vergiler altında kes, emekliye verdiğin 3 kuruş paradan kesinti yap, hastaneye giden insanlardan dahi tedavi ve ilaç ücretlerinin kesintilerini yap, belirledigin asgarî ücret açlık sınırlarının dahi altında olsun, pırlanta ve yat gibi lüks tüketim ürünlerini vergi dilimlerine alma lakin temel tüketim ürünlerinden vergi al.. sayfalarca devam edebilirim saçma, ahlaksız tezatliklara.. sonra kalkıp milyonlarca tl lik vergi borçlarını sil.. hemde kimlerin ? yıllık ciroları milyon dolarları bulan klüp ve şirketlerin.. kendi adıma ödediğim vergilerin, ihtiyacı olanlar için kullanılan kısmı dışında hepsi haram zıkkım olsun.. allah da cezanızı versin..

edit ; gözü kara hükümet savunucusu bir arkadaş, giydirmiş " her şeyi hükümete bağlıyorsunuz" diye.. pardon arkadaşım, kime bağlayalım? nasa'ya mı? madem kaşındın, zamanında müsteşar ve bakanlık dahil kendimi paraladigim ve uyardigim bir konuyu daha yazayım.. neredeyse tüm bankalar " donuk alacak" adı altında tasfiye hesaplarında alenen usulsüzlük yapıyor.. alacaklarını yine "sözde" kendileri ile alakasız varlık fonu altında kurulan şirketlere devrediyorlar.. sonra da zararını vergiden düşüyor.. herkes rahat anlayabilsin diye söyle yazayım; mehmet bey, x bankasından 10 k kredi alıyor.. toplam maliyeti filan katmayalım, gereksiz.. bu 10 k krediyi ülkenin bu "parlak" ekonomisinde ödeyemiyor.. sonra takibe düşüyor.. x bankası bu alacak ile uğraşmak yerine, " varlık fonu" adı altında kurulan firmalara satıyor.. ama öyle böyle satmıyor yani, % 20-25 bandında rakamlara.. yani mehmet beyin 10 k olan borcu, varlık fonu firmasına 3 k ya satılıyor.. varlık fonu 3 k ya aldığı borcu, bir şekilde 15 k olarak tahsil ediyor.. kâr oranı %500-600.. peki banka 10 k alacağını neden 3 k ya satıyor? arada olan 7 k zarar mi geçiyor? elbette hayır.. bu 7 k yı da ödeyeceği vergiden düşüyor.. velhasıl sevgili ak genç arkadaşım, ben ekonomi ve siyaseti a haber izleyerek öğrenmedim.. kime ne mesajı yazacağına dikkat et bundan sonra.. doğru yapılan şeyleri alkışlarım.. bunu geçmiş girilerimde çok yaptım.. lakin yanlışa, yanlış demeyi de bilmek gerek..
  • futbol takımı taraftarı olmak neden salaklıktır
  • kullanılmayan köprünün garanti araç geçiş ücretini hazinenin sırtından arabası bile olmayan insanlara ödetmek ile aynıdır. köprü olunca isyan edilir, futbol olunca alkışlanır.
  • tamam da bu spor kulüplerinin türkiye'ye ne gibi faydaları dokunmakta? sonuçta haşmetli devletimiz bunu bir yatırım olarak görüyor olabilir ancak yatırımın şekli, kazançları ve hedefleri nelerdir bu konuda bilgilendirilirsek daha faydalı olacak.
  • 3 yaşından beri galatasaray aşığıyım. çoğu sezon kombine kart, forma alarak kulübe destek olan milyonlarca taraftardan biriyim. galatasaray maçı varken hayat durur benim için. bu yüzden geçmişte kız arkadaşımdan bile ayrılmıştım.

ama ben bu olaya karşıyım. vatandaştan ve yoksul emekçi halktan söke söke alınan vergilerin burak yılmaz, arda turan, emre, volkan, belhanda, ozan tufan vs vs beş para etmez heriflere milyon eurolar olarak dönmesine ve bunların kral hayatı yaşamasına karşıyım. kimse kusura bakmasın.

çin'den bile kovulan ölmüş eşşekler soluğu burada alıyor. bu ülke simsar menajer ve işe yaramaz ahlaksız futbolcu zengin etme yeri mi ulan ?

keriz miyiz, enayi miyiz biz ?

bence üç büyük takım arasında anlaşıp altyapıya ve genç yeteneklere fırsat vermeli. 5-10 sene boyunca sabretmeli.

arada 3-4 sene de anadolu takımları şampiyon çıksın. sorun değil. yeter ki şu mali enkazdan kurtulsun kulüpler.

ama böyle devletin parası ile değil.

devletin parası halkın ve emekçilerin parası çünkü.

bak sabahın köründe iş için ayaktayım asker gibi.

1 ay çalışmasam yanarım.

o milyonluk eşşekler getirip vermeyecekler maaşımı.

dolayısı ile devlet böyle bir halt ederse eğer haram zehir zıkkım olsun.
  • iğrenç bir olay. ancak fenerbahçe'nin hangi borcu silinmiş, merak etmedim de değil.
  • allahın ayeti var lanet üzerinize gelecek ..kimin parasını kime veriyorsun ey embesil
  • türkiye halkı yerine, 'türk halkı' yazmasının daha uygun olacağını düşündüğüm yazar beyanıdır...
    genel itibari ile yazar arkadaşın haklı serzenişidir buna artık dur denilmelidir.
hesabın var mı? giriş yap