• küçükken hep bunu merak etmiştim. nasıl bir şey 4 dil konuşmak? acaba bu insanların kafası karışmıyor mu diye? şimdi bu duyguyu biliyorum ve evet ara sıra karışıyormuş ama her başka dil konuştuğumda zihnimde bir çekmece kapanıp diğerini açmak gibiymiş. ben böyle hissediyorum.

not: 18 yaşıma kadar sadece yarım yamalak anadolu lisesi ing ile gelmişken, 27 olduğumda uluslararası geçerliliği olan c1 sertifikalarla 4 dil biliyordum. dil için hiçbir zaman geç değil.
  • hepsi iyi derecede türkçe, ingilizce, almanca ve rusça ile katıldığım başlık. ayrıca beginner seviyesinde fransızca, ispanyolca, italyanca ve thai dillerini konuşuyorum. her dili konuşurken ayrı bir insan oluyorum. resmen karakterim ve modum değişiyor. bunu da dilleri öğrenirkenki yaşanmışlıklarıma bağlıyorum.
  • hep birbirlerine karışıyor, bazen keşke 2-3 dilde bıraksaydım diyorum da o da olmuyor.

2-3 dili aynı anda konuştuğum günlerde kafam kazan gibi oluyor, kulaklarım çınlıyor.

özellikle diler arası geçişlerde baya bi eziyet oluyor.
  • bir ekşisozluk klasigini gördüğümüz başlıktır. ayda 100 bin lira kazanan adam başlığında herkes 100 bin kazanıyordur. yakışıklı olmak konusundaki başlıkta herkes yakışıklıdır. sozlukculerin yaptıkları işlere bir bakın elini sallasan ceo ya çarpar.. şimdi bu entry ye de dolarlar 4 dil biliyorum diye. sözlük sen nasıl bir ortamsin yahu..

tanım: kişiyi başka bir kişi yapacak seviyedir
  • 7 farklı dil darbesiyle farklı açıdan yaklaştığım başlık.*
  • çok imreniyorum size dört lisan bilenler, öyle böyle değil.
  • kafam karışıyor diyerek etrafa yalan sacanlara inanmamaniz gereken başlıktır. kafanızin neresi karışıyor acaba? gerçekten o dili biliyor olsanız kafaniz asla karışmaz. zaten anlam veremediğim sey başlı başına kafa karismasi.

yapılan şey refleksten farksızdır. anormal bir sonuç doğurmamaktadir.bildiginiz tek dili nasil konusuyorsaniz ve konurken ne hissediyorsaniz diger dillerde de hemen hemen ayni seyi hissedersiniz. elementary seviyesinde, beş günlük duolingo ile dil bildiğini sananlara inanmayiniz.
  • beş dil ile arttırıyorum.
    bir lisan, bir insan demek. özellikle artık bizim çağımızda, dağın tepesinde bile internete girebilme şansımız varken bunu kullanıp, öğrenmek için değerlendirmeliyiz.
  • gerçekten takdir ettiğim kişilerdir keşke diyorum bende bilsem ne kadar dil bilirsen o kadar fazla kültüre sahip olunacağını düşünüyorum
  • 4-5 bilmek az, var mi 10-15 dil bilen? bir baslik aciliyor, daha dakikalar gecmeden 4-5 dil bilenler siraya diziliyor.

birakin bir yarim saat gecsin ben 20-25 dil bilen babayigitlerin buradan cikabilecegine eminim.

nasil sanal mastürbasyon iyi geliyor mu?
hesabın var mı? giriş yap