• şansa yaşıyoruz dedirten olay. tom cruise sen misin?

görsel
    video
    düşme anları

edit: olayla ilgili msb’den açıklama geldi.

açıklama

haber linki

pilotumuzun yanlışlıkla parmağı çarpmadıysa uçak bakım subayını veyahut astsubaylarını sıkıntılı günler bekliyor. can kaybı olmaması büyük şans.

(bkz: havacılık kuralları kanla yazılmıştır)
  • beklenmedik bir kaza türüdür... kimin aklına gelir böyle bir şey? park halindeki iki aracın tam da ön camına düşmüş... araç sahipleri dua etsinler ki araçta değillermiş...
  • sabah saatlerinde bir jet geçti üzerimizden, ben de balkondaydım. allah'tan kafamıza düşmedi.
    edit: olmaz demeyin oluyor. yıllar yıllar evvel park halindeki aracımıza vinç düşmüştü.
  • 3 aracın etkilendiği, ilan sitelerinde "üzerine f-4 yakıt tankı düştüğü için" açıklaması ile ilan okurken tebessüme yol açacak hadisedir.

o değil de otopark değil beyaz eşya deposu mübarek
  • şansa yaşadığımızın kanıtı olay. evde otururken ne alaka bu saatte uçuyor gösteri falan da yok diye söylenmiştik. köpek de çok tepki vermişti yakından uçtuğu için. şimdi tesadüfen gördüm ki yakıt tankı düşmüş. nazarımız değdi resmen.
  • araçlar “saksı düşmesi sonucu tavanı değişmiştir” diyerek sarı sitede yerlerini alacaktır.

link
  • kasko karşılıyor mu şimdi bunu? f-4 yakıt tankı düşmesine karşı madde var mı
  • çıtır tank hasarlı*

şaka bi yana umarım uçağa bir şey olmamıştır çünkü acil durumlarda ağırlıktan kazanmak için kilit mekanizması çözülür. 2 3 aracın hasarı karşılanır ama bir f4...
  • tsk’nın son halini göstermiştir.
  • (bkz: drop tank)
    (bkz: tip tank)
    (bkz: pilon)

o uçağın bakımcılarını zor günler bekliyor.

edit: uçan tabut (bkz: flying coffin) f4 değildir. f 104 için kullanılan pejoratif bir tabirdir. f4’ler gayet güvenilir, emniyetli uçaklardır. halen toprağın altındaki on binlerce terörist baba f4’ler ve kahraman pilotlarının eseridir. almanların widowmaker dediği f104’ler 1994’de tsk’dan kal edilmiştir. yani babaya iftira etmeyin, çarpılırsınız.
hesabın var mı? giriş yap