• yeni cumhurbaskanligi sisteminin ilk duzenlemesidir. ilk etapta bazı kanunlardaki başbakanlık ifadeleri cumhurbaşkanlığı şeklinde değiştirilmiştir.
    link
  • bakanlar kurulu yetkilerinin cumhurbaşkanına devredilmesi ile ilgili khk.

edit: zaten uzun zamandır bu şekilde yönetiliyordu. şimdi resmiyete döküldü. fazla şeyapmayın.
  • 4 temmuza denk getirilerek amerikaya selam çakılan kararname.
  • icinde 121 defa "cumhurbaşkanı" 10 defa "cumhurbaşkanlığı" gecen kararname. her seyimize o karar verecek.

kararnamedeki 59. madde soyle:

madde 59 – 3/3/2005 tarihli ve 5312 sayılı deniz çevresinin petrol ve diğer zararlı maddelerle kirlenmesinde acil durumlarda müdahale ve zararların tazmini esaslarına dair kanunun 9 uncu maddesinin ikinci fıkrasında yer alan “türk boğazları deniz trafik düzeni tüzüğü” ibaresi “cumhurbaşkanınca yürürlüğe konulan yönetmelik” şeklinde değiştirilmiştir.

(ilgili tuzuk de surada: http://www.mevzuat.gov.tr/…uatmetin/2.5.9811860.pdf )

bana sanki kanal istanbul'a yapilan bir yatirimmis gibi geldi. bazi gemilere istanbul bogazi yerine kanal istanbul'dan gecis zorunlulugu getirilmesi ilk aklima gelen neden. gorecegiz.
  • tek bir adamın ağzından çıkacak tek bir söze bağımlı yaşadığımızı tescilleyen khk'dır.

diktatörlük karşıtlığının ardından kardeşim esed'e dönülmüştü şimdi ise dikatatörlüğünü tescilliyor.
  • bu saltanat bitip de, ülkemiz bu tasfiye örgütünden kurtulduktan sonra iptal edilecek kararnamelerden sadece biridir.
  • ama halkımız yerel seçimde iktidar partisini cezalandıracaktır bıdı bıdı
    halkımız ekonomiyi sen bozdun sen düzelt dedi bıdı bıdı
    halkımız seni ben çıkardım gerekirse ben indiririm mesajı verdi bıdı bıdı bıdı
    seçmenin sağduyusuna güvenin bıdı bıdı bıdı
  • biran bana şöyle bir diyalog hayal ettiren gelişme.
    kabine konuşmaları...
    -efendim ekonomi bakanını kim yapacağız?
    -beni yaz.
    -ama... tamam efendim. peki milli eğitim bakanı kim olacak?
    -saçma sapan konuşma. ben olacağım tabii ki.
    -tarim ve hayvancılık
    -cevabı biliyorsun.
    -efendim o zaman kısa yoldan bütün yetkileri size verelim, hiç uğrasmayalım.
    -çok iyi fikir
    -???
  • bakanlar kurulu yetkilerinin cumhurbaşkanına devredildiği khk' dır.
    ilk uyum kararnamesi.
hesabın var mı? giriş yap