• 8 aylık ikiz bebeklerimiz var, ben ve eşim çalışmamıza rağmen ekonomik olarak zorlandığımız zamanlar oluyor ve her mama aldığımızda çalışmayan ya da asgari ücretli ne yapıyor diye düşünmekten alıkoyamıyorum kendimi. yetişkin bireylerin değil ama bebeklerin ihtiyaçlarının karşılanamaması çok dokunuyor insana, elimden fazlası gelsin isterdim ama şu an yapabileceklerim bizimkilerin küçülen kıyafetlerini ve bir kaç kutu mama göndermek, ama biliyorum ki ekşi sözlükte bu bebelerin karınlarını doyurmak isteyecek onlarca insan var:)
  • durum kalıcı olarak ilgili kaymakamlık veya valilik hatta belediye ile cozülebilir mi acaba?

up..
  • yardım edemediğim için utanarak ama yine de uplayarak asgari destek vermeye çalışacağım yardım çağrısı. inşallah aç kalmaz minnoşlar.
  • bel altı başlıklardan olmadığı için rağbet görmeyen başlık.

oy kuzular maşallah size. gereken destek inşallah kısa zamanda gelir. keşke elimden bir şey gelse. :(

başlığın gündemde olabilmesi için up up!
  • desteklenmesi gereken acil ihtiyaçtir.
  • günümüzde tek çocuğa bakmak bile ne kadar zor bir hâle geldiği ortadayken aynı anda 3 çocuğun dünyaya gelmesi ve yetiştirilmesi aşırı güç, özellikle ekonomik refah seviyesi bakımından tabana yakın bir aile için,

öyle uzaktan 3 çocuk, 5 çocuk yapın demek kolay da bu işin realitesi var bir de, hadi mama yardımı vb. güzel yürekli, düşünceli insanlar tarafından bir süre rahatlatıcı olur fakat bu işin sonrası var, insanlar o zaman kaderiyle başbaşa kalacak, bunları düşünmeden ben adım atamıyorum mesela millette ya iyi cesaret var ya da düşüncesiz, plansız, saldım çayıra mevlam kayıra zihniyeti ile yetişecek nesillerin tohumları,

devletin belli bir süre kalıcı ve yeterli desteği olmalı böyle durumlara özel.
  • güncel
  • böylesine zor bir durumu yaşayanlar daha iyi bilir.yazalım ki başlık yukarda kalsın.elimizden ne geliyorsa da yapalım.bebekler sağlıkla büyüsünler.
  • kucukler ama 2 saatte bir acikir bu minik canavarlar. umarim en azindan kati gidaya gecinceye kadar yetecek mama toplanir. ben de elimden geleni yaparim elbet.
hesabın var mı? giriş yap