7 entry daha
  • tacizin daniskasıdır.
  • 3 gün önce (bkz: ankara) 'ya gittim. sırf bu gerizekalı firmalara binmedim başıma birşey gelmesin diye! ama yok mümkün mü! (bkz: pamukkale turizm) 'le gideyim dedim. her yerde var bu pisliklerden.
    yanımda 3,5 yaşında oğlum gayet de mutlu mutlu sakin sakin yolculuk yapıyoruz (güya). muavinin yavşak yavşak konuşmalarına, sohbet açma çabalarına, iğrenç bakışlarına maruz kaldım. koridorda benim koltuğun yanına geliyor, ayakta bekliyor, yavşak yavşak konuşuyor, ben vücut dilimle bile muavine dönük değilim, pencereye bakıyorum, oğlumla ilgileniyorum, mal hala konuşmaya devam ediyor. off diyorum, poff diyorum gitmiyor, yılışık yılışık hareketler!
    en son mecburen otobüsün aşti'ye kaçta varacağını sormak zorunda kaldım pişman oldum! koltuğa kolunu yaslamalar, diğer otobüse yetişmek zorunda olması, o arada biraz boş vaktinin olması!! hasbaam çay içmeye davet edecek. o....çooooğu. !
  • otobüsçü esnafının federasyonu tarafından sahiplenilmemesi, bu mesleği icra edenlerin yıl 2017 olmasına rağmen karayolu taşımacılığı işinde profesyonelleşememesi, taşra firmalarında yetişen, muavinlikten gelip şoförlüğe terfi nin söz konusu meslekteki kariyerde tek kıstas olması (yani otobüs şoförü olacaksan önce bi' muavin olacaksın, bi kaç sene bu işi yapacaksın sonra o koltuğa geçeceksin) ve bunun dışında %90 şehirlerarası otobüs şoförünün müşteriye hitap konusunda, taşımacılıkta hizmet kalitesinin arttırılması adına hiçbir eğitime tabi tutulmaması, çoğu şoförün bilinen büyük firmalara çalışan şahsına ait otobüsü olduğu için firmanın eğitimlerini iplememesi falan filan.

aynı durum minibüsçülerde de vardır. iddia ediyorum, mesela istanbul'daki minibüsçüleri sağlık testinden geçirsen %90'ında psikolojik sorun ve madde kullanımı tespit edilir ve şoför kalmaz. bu karayolu taşımacılığı işini kim yapar? eski şoförler artık yavaş yavaş emekli oluyor ve yeni gelen nesil 10 saat yolu her gün gidip gelmek için oturmuyor o koltuğa. yani eskiden otobüs şoförü olup yola çıkan o koltuğun, o yolların sevdalısıydı. şimdi çalışan şoförler elinden telefonu düşmeyen çakal çukal hep. ne idüğü belirsiz adamlar. kim yapacak bu işi? firmalar istediği kadar büyük olsun, marka olsun. sezon kapandı, yoğunluk azaldı. 15 yolcuyu zor bulan otobüsçülerin içinde tacizci eksik olur mu?
  • bir kadını beğenmek ve kendisiyle tanışmak istemek taciz değildir tabii ki. ama bu adamın yaptığı tacizdir çünkü kasıtlı olarak otobüsünü değiştirmiş, kendi rızası olmadan adını soyadını alıp bir de sosyal medya hesabından yazmaya başlamış.

insan gibi gördüğü zaman kendisiyle konuşsaymış kadın belki de kibarca reddecekti.

işten atılması isabet olmuş.
  • üzülerek söylüyorum ki maalesef bitmeyen ve bitmesinin pek de muhtemel olmadığı durumdur. dün metro turizmdi bugün kamil koç yarın başka bir şey. bir gün takside karşılaşırsın bir gün sokakta. bir gün iş yerinde taciz etmeye kalkarlar başka bir gün belediye otobüsünde. bu iğrenç durum her zaman her yerde karşımıza çıkacak. okullarda eğitimin kalitesi, ailede verilen edep ve ahlak, siyasetteki kadın fobisi düzelmedikçe hiçbir yer güvenli olamayacak bu ülkedeki kadınlar için.
  • (bkz: ilk entry'si olmayan başlık)

çok büyük ihtimal troll başlığı. metro turizm virali bile olabilir. (metronun kendindfen bahsettirecek yüzü olmadığı için ancak başkalarına bok atarak viral yapabilir diye tahmin ediyorum)

not: yazarı bildirirseniz emin olabilirim.
hesabın var mı? giriş yap