• ülke değerlerine aykırı olduğunuz için dışlanmaya mahkumsunuz demiş biri de.

çok net, senin ben değerini sikeyim.
  • üniversite bölgesindeki apartlarda parayı basıp metreslerine daire açan evli barklı adamlara ses çıkarmaya götleri yemeyenlerin tehdit ettiği yürüyüş.

çünkü bu zihniyet eve karşı cinsten arkadaşınız gelemez diyecek kadar tutucuyken 2 kişiyseniz kira 800 lira, 3 kişiyseniz 900 olur diyerek milletten koparabildiği kadar koparıp bankaya koyduğu paranın faizini yemekten geri kalmayan zihniyettir.

evde eşinin veya kızının başını örtüp de dükkanının önünde otururken oradan geçen pantolon giymiş bir genç kızın tüm hatlarını ezberlemekten de geri kalmaz.
  • umarım sorunsuz geçecek bir yürüyüş olur.

neden mi yürüyorlar?

1 - heteroseksüel bir ilişki içinde olmadıkları için can güvenlikleri olmadığı, tehdit edilmelerine ve hatta öldürülmelerine rağmen devletin ve polisin bir şey yapmaması, faillerin "beni taciz etti, ben de erkekliğime yediremedim, öldürdüm" diyerek haksız tahrikten ceza indirimi almaları ve hatta ceza almamaları yüzünden yürüyorlar.

2 - @2'deki vatandaş gibilerin kendilerini (lgbt bireylerini) ucubeymiş gibi görüp psikolojilerini bozmalarına müsaade etmemek için yürüyorlar.

3 - toplumun onlara hissettirdiği tek başına olmadıklarını görmek ve göstermek için yürüyorlar.

4 - lgbt (özellikle lezbiyen ve gay) oldukları öğrenildiği anda işlerini kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya oldukları ve bunu önlemek için ikinci bir hayat (daha doğrusu bir hapishane) yaratmak zorunda bırakılmalarını protesto etmek için yürüyorlar. anayasada ayrımcılık maddesi düzenlenirken göz ardı edilmelerini protesto etmek için yürüyorlar.

yani, olay sadece "istediğimle birlikte olurum" olayı değil, daha karmaşık. ki sadece onun için bile yürüyebilirler; çünkü aile, toplum ve devlet insanların kimle yatmaları ve hangi kimlikte olmaları konusuna karışıyor maalesef.
  • "niye yuruyorlar -anlamiyorum-.
    kim karisiyor sizin sikisinize ki?"

tam da bu yüzden yürüyorlar. anlayın artık diye
  • halkının yüzde doksanı ibneliğe karşıymış. hiç güleceğim yoktu. siz asıl o yüzde doksanın içinde neler yaşanıyor bir bilseniz.

edit: gerek duyduğum açıklama: yukarıdaki sözü asla ve kat'a kınama anlamında yazmadım. lgbti (lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks) algısı, magazin figürlerinden öteye gitmeyen şahıslar, yanı başlarındaki kişiye büyük bir iştah ve heyecanla "ibneleri" kötülerken aslında karşılarındaki kişinin de bir l, g, b, t veya i olduğundan habersiz ve bunu fark etmekten acizdirler. karşılarında onları dinleyen lgbti şahsın da o an için susmak zorunda olmasının bin bir türlü sebebi vardır. dünya üzerinde topluca bir karar alınsa ve bütün lgbti'ler belirlenen bir tarihte, saatte aynı anda açılsa (yönelimlerini açıklasa) homofobikler aslında ne kadar yalnız, zavallı olduklarını anlarlar.
  • istanbul neyse de denizli'de yapilmasina sasirdigim yuruyus. katilanlarin burada "milletin degerleri" diye sallayan embesillerden daha tasakli olduklari kesin. senin degerini sikerler, isteseniz de istemeseniz de insan haklarini size ogretecegiz.
  • (bkz: bınım dı ışcınsıl ırkıdışlırım vır)

eşcinsel arkadaşlara sahip olup da hala bu konuda bu kadar cahil kalabilenlerin karışmaması gereken yürüyüş. neymiş "gizli ibne" olacakmışız, kimin götünü ellediğimizi kimsenin gözüne sokmayacakmışız. eğer am, göt, sik üçlüsünden başka şeylere de çalışabilseydi beyinler, tartışması çok daha kolay olurdu. olur mu ama biz hayatımızı seks yaparak kazanıyoruz; ben iyi bir üniversite kazanabilmek için canımı dişime takmış, şimdi de o okulu bitirebilmek için gelecek kaygısıyla gece gündüz çalışsam da eşcinselim ya sadece seks yaparak hayatımı kazanabilirim değil mi? kafanızın çalışma şekline sokayım affedersiniz. eşcinselim çünkü, sokmaktan başka bir şey düşünemiyorum.
  • türkiye'deki gaylerin yüzde 80'ni para karşılığı seks yapıyor. *

bu tarz tespitler yapanın özgüveninden ben de istiyorum lan.

şu dünyadaki en tatlı şey cehalet özgüveni... dert yok, tasa yok, en ufak çaba yok... süper kesin tespitler, hayatın sırrını bulmuş olmanın mutluluğu felan...

sen gelme sikik diye bağlayalım o zaman yazıyı aynı özgüvenle... *
  • "türkiye'deki gaylerin yüzde 80'ni para karşılığı seks yapıyor." diyorsunuz ya!

iyi de sen para karşılığı memurluk yapmıyor musun?
    para karşılığı saygı göstermiyor musun?
    en olmayacak insanların karşısında para karşılığı ceketini iliklemiyor musun?
    para karşılığında oyunu bile vermiyor musun?

herkes seks yapıyor, bazıları zorunlu seks işçiliği yapıyor! ne oluyor da senin para karşılığı yaptıkların kutsal oluyor da kendi varoluşları için bir araya gelen ve sesini duyurmak isteyen insanları genelliyorsun?

elinde de nasıl bi istatistik veri var anlamadım, ciddi ciddi tüm geylerle yatmak istedin de yüzde 80'ni para mı istedi senden?

5 haziran 2016 denizli lgbt onur yürüyüşü sadece 2015'te medyaya yansıyan 5 nefret cinayeti ve 32 nefret saldırısı için yürünmüş olabilir.

cinsel yönelimi ve cinsiyet kimliği yüzünden hukuksal haklarından mahrum kalmayanlar, sağlıkta ayrımcılığa uğramayanlar, eğitim hakkı elinden alınmayan, barınma hakkına sahip olamayanlar hiç ahkam kesmesin!

"ibneysen gizli ibne ol." derken de sen kimsin bunu diyorsun? sen de böyle saygısızsan, patavatsızsan, vasıfsızsan gizli ol. salaksan gizli salak ol yani.

kimse senin/sizin gibi göt ellemek, taciz etmek, nefret söyleminde bulunmak, hele hele gizli olup başka yerlerde heteroseksizmi tekrar üretmek için mücadele etmiyor.
    yaşamak için her şey, hem de nefrete inat.
  • homoseksüellik konusundan bağımsız olarak bir bilgiyi düzeltelim para karşılığı seks yapmak suç değildir. suç olan bu işe aracılık etmektir ki halk arasında bu fiilin adı pezevenklik olarak bilinmektedir.
hesabın var mı? giriş yap