• sandıkta görüşürüz diyen gençlere yönelik tweet.

koltuk sevdası uyutmadı herhalde.*

edit: başlık başa tık
  • bakın millet ben sahura kalkıyorum demenin medyatik yolu olsa gerek. şahsen ben twiti görmesem inanmazdım.
  • --- spoiler ---

sevgili gençler,
    2020 mücadele ile geçiyor. zorluklara millet olarak göğüs geriyoruz. çok şükür başarımız ortada. bu başarının altında anlık reflekslerle değil istişare ve sorumluluk bilinciyle alınan kararlar var. bu başarının altında milletimizin her bir ferdinin imzası var.
    #yks2020, ilk açıklandığı tarihten 1 hafta sonrasına ertelendi. ancak bu sınavda müfredattaki önemli bir kısımdan muaf olacaksınız. ayrıca sınav süresini de artırdık. bunun yanında barajı 10 puan düşürerek 170'e çektik. bu yılki maraton inşallah çok daha rahat geçecek.
    --- spoiler ---

böyle bir sıvama olamaz. önce bir ay öteleyip sonra bir ay geri aldık değil, ilk açıklandığı tarihten bir hafta sonra yapılacak demiştir. sınav süresini artırdık ve barajı düşürdük diye de lütuf gibi sunmuştur. halbuki çalışan öğrencinin zor konulardan sonra zaman yönetimi kozu da elinden alınarak öğrenci seçimi zorlaştırılmıştır. barajın düşmesi şu ortamda zaten yıkık olan eğitim sistemine tüy dikilmesidir.
    takdir yüce türk gençliğinindir.
  • "ahanda bakın sahurumu yaptım, orucumu tutuyorum" alt metni içeren bir twit olmuş adeta. ben ikna oldum oruç tuttuğuna. şu anda beyaz çayından son yudumları alıp topun atılmasını, ezanın okunmasını bekliyor.
  • geç oldu yat istersen diye güldürmüştür beni. hashtaglarin stresiyle uyumadan önce niyet etmeyi unutmasa bari.
  • içinde siyasi istismar cümlesini geçirmesi çok büyük bir olgunluk şahsı'na göre.

ben fetöcü olmayı bekliyordum. bu da olumlu.
  • genclere " sakin ol champ " niteliginde bir mesajdir. sosyal medyadan gelen tehditvari sandikta gorusuruz uyarilarina cevap vermistir. desteklemiyorum ama bahsettigi gibi olacak ise bence gerekli bir aciklamadir.
  • türkiye bomboş bi ülke amk. tivit atana kadar ders çalış. tivit atana kadar doğru karar al herkes suçsuz amına kodumunun aynı zamanda kurban da olduğumun ülkesinde.
  • kuzenim atmış, aaa pardon eniştem * atmış...

istişare filan:
    (bkz: cumhurbaşkanlığı yüksek istişare kurulu)
  • twitterda engellemişim, göremediğim mesajdır.
hesabın var mı? giriş yap