• euroleague 2017-2018 sezonu 16. maçımız. cuma günü 20:45’te ülker arena'da oynanacak mücadele beın sports3 ve beın sports haber kanallarından canlı yayınlanacak. son maçımızda kendi sahamızda real madrid'e 79-77 mağlup olduk. ilk devrede oynadığımız 15 maçta 9 galibiyetimiz bulunuyor. kalinic sakat ve kadroda yer almıyor.

baskonia’da jordan mcrae’nin sakatlığı bulunuyor. janis timma da sakatlığı nedeniyle son ispanya ligi maçını kaçırdı. rakibimiz, bu sezon euroleague’de 15 maçta yedi galibiyet elde etti. baskonia 7 maçını prigioni kovulduktan sonra son 11 maçta kazandı. son maçlarında cska moskova'ya 90-81 mağlup oldular. rakibin en tehlikeli oyuncusu shengelia.

baskonia'ya karşı oynadığımız 20 maçtan yedisini kazandık, 13 kez yenildik. kendi sahamızda oynadığımız 10 maçtan 5'de kazandık. ilk devrede deplasmanda oynadığımız maçı çok kolay kazandık (14 puan farkla). baskonia şu anda 9. sırada ve playoff oynamaya çok yakın. bence ligi 7. veya 8. bitirecekler. fener saha avantajı için 15 maçtan en az 12'sini kazanmak zorunda. kesinlikle yenmemiz gereken maç. zor geçer ve fener 5-7 puanla kazanır
  • son iki iç sahamızdaki yol kazalarına meydan vermeden, rakibi umutlandırmadan kazanacağımıza inandığım maç.

ilk maç rahat kazanmıştık. baskonia koç değişikliğinden sonra yükselişe geçti ama zaten ilk maçı evlerinde bu dönemde kazanmıştık.

ilk yarıdaki deplasman galibiyetlerinin işe yaraması için artık içerde maç kaybetme lüksümüz yok.
  • burak yılmaz'ın kaza videosundan geliyorum kafamlar algıda seçicilik yapıyor. üstteki entryi "sonraki içmelerimizda yol kazalarına meydan vermemek içi..." şeklinde okuyor gidiyordum ve aklıma maça içip gelecek taraftarlar geliyordu ki dedim ben n'abıyorum.

çakıp geçeceğimiz maçtır efendim.

başlığa girerken de doğüş'tan mütevellit "darüşşafaka'ya ne zaman baskonia sponsor oldu" diye düşünmüştüm.

çok çalışmak zarar, zarar.
  • kazanacağımızı düşündüğüm maç. ancak bu sezon geçen seneye göre daha endişeliyim. geçen sezon bir şekilde aldığımız maçlarda bu sezon sık sık kazalar yaşıyoruz ya da fark açtığımız rakibi oyuna geri bağlıyoruz.
  • kalinic disinda eksiğimiz yok. baskonia da tam kadro. salon yuzde 85 dolacak gibi duruyor
  • udoh ve bogdan sonrası kötü bir sezon bekliyordum yanılmışım.
    final four 2018 biletlerinizi alın gönül rahatlığıyla. bu maç özelinde değil, obra yine yapar yapacağını.
  • q1 skoru 18-22
  • brad wanamaker’ın gene çok ciddiyetsiz oynadığı maç.

marko guduric ve jason thompson çok iyi başladı. pota altını kontrol edersek çok rahat kazanırız.

edit: thompson ekpe udoh’tan enstantaneler sunuyor çok şaşkınım.
  • kalinic yoksa savunmada çok aksıyor takım.
    q3 de düğüm çözülmez ise kazanma şansımız %51.
hesabın var mı? giriş yap