• anladığım kadarıyla burada başkasının arazine gecekondu yapılmış.. çünkü kendi arazileri olsa buraya villa yapacaklarmış demezlerdi. imar barışı saçma sapan ve tutarsız bir düzenleme olsa da başkasının arazisinin üzerine çökmenize izin verecek kadar da saçmalamamışlar.

ilgili düzenlemeye göre:

--- spoiler ---
    madde 8 - yapı kayıt belgesi düzenlenemeyecek yapılar:
    .....
    ç) üçüncü kişilere ait özel mülkiyete konu taşınmazlar üzerinde bulunan yapılar hakkında yapı kayıt belgesi düzenlenemez.
    ....
    yapı kayıt belgesi düzenlenemeyecek yapılar için bu belgenin düzenlendiğinin tespit edilmesi durumunda, yapı kayıt belgesi iptal edilir, bu belgenin sağlamış olduğu haklar geri alınır, yapı kayıt belgesi bedeli olarak yatırılmış olan bedel iade edilmez ve belge düzenlenmesi safhasında yalan ve yanlış beyanda bulunulan müracaat sahibi hakkında 10 uncu maddenin ikinci fıkrası uyarınca suç duyurusunda bulunulur.
    --- spoiler ---

yani devlet diyor ki yapı kayıt belgesi alabilirsin evet. ben senin beyanına güveniyorum gel al. ama almaman gereken yerde gidip de aldıysan o zaman hem paran yanar, hem hakkını kaybedersin, hem de suç duyurusunda bulunurum.
  • olayın şehitlikle ne alakası var. suç suçtur .. işter şehit yakını ol ister şehit uzağı !
    şehit yakını adam öldürürse hapis yatmasın mı? hayatınız demogoji aq!
  • 20 sene başkasının arazine çöküp ev yaparsan yıkarlar tabi. konuyu da getirip şehitliği bağlamak çok saçma. suçlu sadece onlar mı? tabi ki değil!oy uğruna buna göz yuman,altyapı götüren de suçlu.
  • 20 sene haksiz, hukuksuz yasanilan yerin yikilmasi.
  • anladığım kadarıyla dere yatağına kaçak olarak inşaa edilmiş evler, derenin ıslah edilmesi için yıkılmış. olaya bu açıdan bakıldığında, evlerin yıkılması normal bir durum. çünkü, ilerleyen günlerde bir sel taşkını olduğunda duyacağımız ilk haber, "dere yatağındaki evler taşkınlara sebep oldu" şeklinde olacaktı.

lakin, evleri yıkılan kişilerin gerek belediye gerekse aile bakanlığı aracılığıyla desteklenmesi gerekirdi. evsiz kalmak zannettiğinizden daha zor bir durum, hele bir de çocuklarınız varsa...

kafamı kurcalayan bir husus var: evi yıkılan kişilerin "yıkılan evlerin yerine villa yapacaklar " diye isyan etmeleri.
    eğer böyle bir durum varsa -ki olma ihtimali kuvvetle muhtemel- işte burası sözün bittiği yer oluyor. adı konulmaz bu kahpeliğin...
  • imar barışının bir nevi itirap toplama kampanyası olduğunu gösteren rezalet.

devlet kuzu gelsinler tespiti yapayım, peşkeş kolay olsun diye çıkarıyor bu yasayı heralde.
  • keşke bölgeyi komple temizleselerdi diyeceğim ama aynı yere gecekondu niteliğinde olamasalar bile yapılacak olan çapsız binaları öngördüğümden dolayı diyemiyorum.
  • ulan ben de dedim ki "helal olsun devlete, imar barışı ayağına hazine arazisine yapı diken ibneleri tek tek belirleyip, analarını sikecekler, binaları yıkacaklar"...

nerdeeee... anca başkasının arazisine bina konduranları sikeceklermiş.

eee, tabi elalem devlet kadar salak değil, arazisine tecavüz eden hak yiyici orospu çocuklarına "gel kardeşim, üç kuruşa senin olsun arazi" desin..

ne de olsa, malı deniz, yemeyen domuz.
  • tabiat parkının içine yaptığı kaçak evi, devletten 4-5k para ile alamayan insanların güldüren dramı.
hesabın var mı? giriş yap