• (bkz: cimer)
    yersen.
  • çok geçmiş olsun. umarım çocukların durumu iyidir.
  • geçmiş olsun, rezalet gibi rezalet.

tüm özel hastanelerin aşağı yukarı durumu böyle. ülkedeki en önemli iki konuyu -eğitim ve saglik- devlet olarak elini etegini cekip insanlari özele mahkum bırakan yönetim anlayışının geldiği son nokta bu maalesef.

umarım bir an önce sagliliga kavusur yavrucaklar.
  • (bkz: sabim) e anlatınız ki başkalarının başına gelmesin.iki bebişi bence iki transport küvozle iki araçla götürmeleri gerekirdi.
  • overreaction hissi veren başlık.

olayın detaylarını bilmiyorum tabiki ama doğum için 5-10bin lira veren anne babaların hastaneyi satın aldığını, bütün hastanenin o an onların bebeklerine odaklanmak zorunda olduklarını sanmaları durumu gibi görünüyor.

babaya göre mesela yenidoğan uzmanının, o an onun bebeklerinin başından başka bi yerde olması, başka birilerinin bebekleriyle ilgilenmesi mümkün olamaz veya medical park gibi bir hastane belli ki kendi ambulansına hiç sahip değil, ambulans onun bebeklerinden daha önemli kime hizmet veriyor olabilir?

bir eczacı olarak şunu söyleyebilirim, hiçbir sağlık profesyoneline, "daha çok para verenle ilgilenebilirsin" gibi bir hak verilmez. hele ki hayati durumlar sözkonusuysa. eldeki imkanlara bakılır, kriz yönetimi yapılır, elden gelenin en iyisi yapılmaya çalışılır.

bu başlığı tam tersi olarak yaşamış olsaydık ne düşünürdük? mesela, acilden giriş yapmış fakir bir ailenin bebeği, küvez başkalarına ayrıldığı için bile bile küvezden çıkarılarak ölüme terkedildi. gibi? veya yenidoğan uzmanı randevulu hastası olduğu için acil ihtiyaç duyan bebeğe bakmadı. gibi?

insanoğlu anne baba olurken fazla bencil olabiliyor. sakinleşip düşünmek gerek. bebeklerin iyi olması sevindirici, uzun, bol gülücüklü ömürleri olsun. dilerim o an ilgilenilen diğer bebek te iyidir.
  • öncelikle geçmiş olsun, gerçek bir rezalettir. bu tarz hastaneler işletme mantığında çalıştığı için siz hastadan önce her zaman müşteri oluyorsunuz.

devlet 18 yaşına kadar tüm bireylerin hayati risk taşıyan hastalıklarda ya da kazalarda ücretsiz tedavi hakkını karşılıyor, öncelikle bunu bilmek gerekir, bebekler için küvez ve ateşli hastalıklar dahil.

hastaneler son zamanlarda genel anlamlarda gereksiz masraflar göstererek devletten ücret alıyorlar, mesela bizim ikizler 8 gün kaldılar küvezde ama gayet sağlıklı ve iyi görünüyorlardı ve kilo boy oranları tek doğum yapanlara eşti yinede doktorumuz istersek çıkarabileceğimizi ama onlara göre kalmaları gerektiğini söyledi, mecburen kaldılar. hastanede kaldığımız dönemde verdiğimiz sütlerin gelişi güzel kullanıldığını tahmit ettim ve bunu ıspatlayacak bir delile ulaşamadım, çocukların kaldığı yere günde 15 dk girme hakkımız vardı.

gerekli şikayetleri çekinmeden yapın ve herhangi bir ücret ödemeyin. yavrucaklar inşallah iyidirler.
  • 2012 yılında istanbul göztepe medical park'ın organ nakli ruhsatı benzer ihmalkârlık yüzünden iptal edilmişti. orada sağlıklı bir donörü ihmal yüzünden öldürdüler.

aylarca hizmet veremediler, şikâyetçi olmaktan vazgeçmeyin.

tanım: plânlı doğum adı altında yaşatılan rezaletin daniskasıdır.
  • medical park "rezalet" sebep olmaz; düzer eve gönderir.
  • allah korumuş yine yavrularını.
    çok üzücü bir durum.bu gibi olaylarda hastanelere gerekli cezaların kesilmesi gerekir.
    bir hastanede nasıl ambulans olmaz
  • rezalet puanımın 9/10 olduğu kepazeliktir.
    defalarca yazdım. özel hastaneler ticarethanedir. 1 puanı özel hastaneye gitmezse ölecek hastalığına yakalanan ebeveynler için kestim.
    gitmeyin abicim. ankara da etlik yada büyük doğum hastaneleri fersah fersah üstündür bunlardan.

eşim oğluma 8 aylık hamileyken bir akşam aniden ciddi sancı çekmeye başladı. biz tırstık tabi erken diye. en yakın hastane sincan lokman hekim'e gittik ne sancısı olduğunu öğrenmek için. e tabi selam versen para. muayene para nst para. ismini hatırlamıyorum nst sonrası o gece nöbetçi olan !! uzman doktor !! hanım dedi ki erken doğum riski var, hastaneye yatacak sakinleştirici (doktor öyle söylemişti anlayalım diye herhalde) tarzı ilaç vereceğiz hem anneye hem doğmamış bebeğe. ben kıllandım. zor bir karar verdim ve etlik doğum hastanesine gittim zira eğer doğruysa yolda doğum başlayabilirdi. girdik muayeneye, doktor değil bak ebe, hanımın yüzüne baktı kolunu kaldırdı sol böbreğine vurdu, dedi ki sen taş düşürüyorsun doğum sancısı değil taş sancısı bu yarın ürolojiye gel. eğer özel hastanedeki doktorun sözüne inanıp yatsaydık hastaneye doğmamış sağlıklı bebeğe yok yere tonla ilaç vereceklerdi, belki de sonunda bebeğin hayatına mal olacaktı.

özel hastane ve özel okullar önce ticarethanedir.
hesabın var mı? giriş yap