şükela:  tümü | bugün
  • boş hayaller.
    aynısını bodrum ve bozcaada için de düşünebilirsiniz.
    mekan giriş ücretleri belli, akşam mcdonalds yiyecekseniz belki olabilir tabii.
    gecelik konaklama: 600 tl minimum
    yeme içme günlük: 300 tl minimum
    denize giriş: 200 tl minimum
    5 gün kalsalar: 5500 tl ediyor
    yol masrafı: 1000 tl minimum

toplam 6500 tl. zaten 6 bin tl alan birinin kenara para koyma şansı yok. ne yapacak kredi kartına abanacak. hadi 1 kere abandın. ya sonra?

bir de alaçatı'ya gidiyorum diyip çeşmealtı'nda pansiyonda kalan ezik tiplemeler oluyor.

10 bin tl altı maaşlıların alaçatı, bodrum ve bozcaada gibi elit yerlerde pek barınma şansı yok.
    siz akyaka'ya gidin, azmak kenarında kamp kurun, piknik tüpünde yumurta falan pişirin. azmak'a girin işte.
  • (bkz: tamam)
  • hayır o değil de sana giren çıkan ne onu anlamadım

isteyen, istediği yerde, istediği gibi bütçesine göre tatilini yapar...

(bkz: utanacağınızı bilsem yüzünüze tükürmek isterdim) ama,
    hor gördüğünüz insanların arasına girmenizi temenni ederek aranızdan ayrılıyorum
  • çeşmeli bir turizmci olarak başlık açan arkadaşı desteklemek isterdim ama destekleyemiyorum maalesef

biz çeşmeli turizmcilerin en fazla ekmek yediği kesim o 6 lira maaş alıp burada hava atmaya çalışan beyaz yakalı köle arkadaşlardır. özellikle hesapta 2-3 bira-pizza fazla yazınca kızarıp itiraz edememelerine bayılıyorum.

türk tatilcisinin haddini bilmediği doğru ama buraya gelmek zorundalar, egolarına bakınca hepsi ceo fakirlerin.
  • bekar biri ise ve saçma sapan bir şekilde para harcamıyorsa yurt dışına bile çıkar.
  • tanım: tatili bara gitmek olarak anlamış yazar beyanı.
  • alaçatı ve bodrum gibi balon tatil beldelerine gitmemesi gereken kişinin kurduğu hayaldir. alaçatı ve bodrum'a bin basacak yerler var ülkemizde. marmaris, datça, kuzey ege, antalya, kemer vs. bunlardan sadece bazıları.

yani öyle bir tatil beldesi düşünün ki, şezlong kiralama ücreti dört haneli, bekarlar sırtlarına telefon numarası yazıp eğleniyor, nargile ve babet çorap kokusu sokakları sarmış. üstelik denizi de temiz falan değil. bunun yerine çınarcık'a gidin daha iyi.
  • avrasya lokantası'na giderek yemeği ucuza getirebilirsiniz. hem de bol kepçe.
    denize de otostopla gidip dönersiniz. hadi yine iyisiniz kaptınız tüyoları.
  • hesaba fazladan ekleyen şerefsizleri gösteren başlık. ahlaksızlığı utanmadan ilan ediyor soysuz.
  • pansiyonda kalan ezik tipler'den sonrasını okumadım. bu kadar şekilci olmayın. ayrıca kamp kurmayı küçümsemek bisiklete ne gerek var arabam var diyen insanla eşdeğer. ikisinin arasındaki farkı ayırt etmek için de belli bir kafa yapısına sahip olmak gerek tabi.