• galatasaray'ın uefa gruplarındaki ikinci maçı ve en önemli deplasmanı. 23 ekim 2008 galatasaray olympiakos macinın sonucuna göre önemi daha da artabilecektir bu maçın. keza içerde olimpiakos macının kazanılamaması durumunda, seyirci desteğinin çok yoğun olacağı benfica karşısında en azından kaybedilmemesi gerekicektir. ama olimpiakos macı kazanıldığı takdirde bu deplasmandan alınacak 1 puan galatasarayımızın işini oldukça kolaylaştıracaktır.
  • maçın hakemi ingiliz martin atkinson dur.
  • galatasaray ın rakibi benfica yı tanıyalım:

-benfica ligde su ana kadar oynadıgı 6 mactan 3 unu kazanmıs 3 undede berabere almıs ve hic yenilgi yuzu gormemis

-ligde 11 gol atmıs 7 gol yemis

-su anda 3. sırada

-ligde kendi sahasında oynadıgı 3 mactan 2 sini kazanmıs porto ile 1-1 berabere kalmıs

-uefa kupasında b grubunda ise ilk macını hertha berlin ile oynamıs ve deplasmanda 1-1 berabere kalmıs

-su anki kadrosunda nuno gomez, luisao, mantorras, pablo aimar gibi yıldızların yanı sıra interden kiraladıgı david suazo ve atletico madridden kiraladıgı jose antonio reyes bulunuyor

-27 kisilik takım kadrosunda yalnızca 8 portekizli bulundurup, 6 brezilyalı, 1 ispanyol, 1 paraguaylı, 1 yunan, 1 angolalı, 2 arjantinli, 1 gineli, 2 uruguaylı, 1 fildisi sahilli, 1 kamerunlu, 1 fransız ve 1 honduraslı bulundurarak toplam 13 farklı ulkeden oyuncuya sahiptir.

sonuc olarak galatasaray ın işi biraz zor görünüyor
  • artık galatasaray'ı hollanda milli takımı gibi sahada görmek istemediğim maçtır. lütfen şu turuncu formaya birileri dur desin artık. aslanlar gibi sarı kırmızı formamız dururken nedir bu hollanda çakması forma?
  • yapılan röportajları dinlediğim kadarı ile galatasaray'ın beraberlik için sahaya çıkacağı maç olacaktır.
    tabiki benfica'nın şuanki durumu galatasaraydan iyi olabilir. ama bu inançsızlık nedir?
    başkan, yönetici, teknik kadro, bazı oyuncular gazetelere demeçler versin kadıköyde final oynayacağız diye. sonra sen ilk zorlu mücadelende "alacağımız bir puan bize avantaj sağlayacaktır" açıklamaları yap.
    ankaraspor ile berabere kaldıktan sonra "skordan memnunum" diyen bir teknik direktörün oyuncularından böyle açıklamalar duymaya şaşırmamalı. tamam olsun bir puan için çıkalım sahaya ama rica ediyorum final oynıyacağız açıklamalarını yapmayalım eşe dosta rezil oluyoruz...

galatasaray forması altında sahaya çıkıyorsan yenmek için çıkacaksın. yok beraberliğe tavsan çıkaracaksın o formayı gideceksin başka takımda oynayacaksın
    paf takımı hiç birşey demeden çıkar sahaya yenmek için ant içmezlerse adam değilim.

belki maçın başlamasına günler kala fazla karamsar bir havadayım ama o formayı taşıyan bazı adamların çıkıp inançsızca açıklama yapmalarını yediremiyorum kendime.
    ya ben galatasaray ismini fazla büyütüyorum gözümde ya da birileri fazla küçümsüyor...
  • bir zamanlar türk takımlarına yapılan pohpohlama, gözde büyütme, medyaya güçlü takım olduğunu haykırma işlemini bu kez biz benfica takımına yapıyoruz. ne güzel lan, dünya takımı olmaya başlamışız işte. bu duruma sevineceğimize eleştirmek niyedir orası da ayrı bir konu tabi...
  • benfica'yı tanımadan maç hakkında o olur ,bu olur diye yorum yapmak doğru olmaz...kaldı ki galatasaray'in maça nasıl bi halet i ruhiye ile çikacaği da meçhul...stadın dolu olacağını tahminine göre galatasaraylı futbolcular eğer o atmosferde isteksiz oynarlarsa zaten ,bi daha hiç oynamasınlar...

bunun dışında benfica'yı sadece hertha berlin karşısında izleme şansı buldum...deplasman takımı olarak kapandılar bayaa,evlerinde muhakkak ki öyle oynamayacaklardır...lakin 1-1 biten o maçla ilgili yorumum benfica'yı melekler koruduğu yönünde olur...hertha'nın gol dışında 3 tane %100 lük gol pozisyonu vardı...

benim için bu maçın önemli noktası; galatasaray eğer 3 günde bi maç yapma temposuna uyum sağlayacaksa şu iki maçta sağlayacak....üst üste yüksek konsantrasyon gerektiren bi maç takvimi bi daha kolay kolay gelmez....şu aşamada futbolcuların sınırlarını zorlamaları gerek...umarım başarırlar..

sonuçta ben takımımdan açıkcası galibiyet bekliyorum...ama galibiyetten daha önemlisi benfica ve fenerbahçe maçlarında sonuç kötü olsa bile ortaya çıkacak diri ve iyi top oynayan takımı görebilmek...
  • 8 olur 5 olur diye ortalıkta gezen eziklere kapak olmuş maçtır!
    daha oynanmadı mı ha pardon heyecanlıyım da biraz...
  • mehmet güven fırtınasına(!) gebe müsabaka.
hesabın var mı? giriş yap