• bir başka iyip+chp = %43 anketi daha.. dünkü avrasya anketine sallayanlar için yeni bir uyandırma ışığı.. mafyacı hareket partisi için kefen hazırlanmaya başlansa iyi olur.. bu zafer trolleri için de mendil getirin.. sahi noldu lan bunlara? sesleri çıkmıyor. internet kotaları mı doldu acaba?
  • bu pazar genel seçim olsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz?
    ak parti %29,1
    chp %28,2
    iyi parti %14,9
    hdp %12,4
    mhp %5,9
    deva %4,6
    gelecek %2,1
    saadet %1,6
    zafer %0,5
    yeniden refah %0,4
    memleket %0,3

cumhur ittifakı (ak parti, mhp) = %35
    millet ittifakı (chp, iyi parti) = %43,1
    altılı masa = %51,4

bu pazar seçim olsa aşağıdaki adaylardan hangisine oy verirsiniz ?
    recep tayyip erdoğan %38,4
    kemal kılıçdaroğlu %47,6
    kararsız %14

araştırma 26 ilde 1500 kişi ile telefon ile gerçekleştirilmiştir.
    kaynak
    kaynak 2

bu pazar seçim olsa ekşisözlük kullanıcıları hangi partiye oy verecek? anketi
    cumhurbaşkanlığı 1. turunda ekşisözlük kullanıcıları kime oy verecek? anketi

yakın zamanda yayınlanan diğer anketler:
    (bkz: 6 temmuz 2022 avrasya araştırma seçim anketi)
    (bkz: 5 temmuz 2022 orc araştırma seçim anketi)
    (bkz: 4 temmuz 2022 yöneylem araştırma seçim anketi)
    (bkz: 4 temmuz 2022 piar araştırma seçim anketi)
  • yanlız arkadaşlar bir kaç şey yazacağım sert yazacağım. şu son 4-5 anket üç aşağı beş yukarı benzer geldi. buna çok girmeye gerek görmüyorum artık. genel bir trend var ve işler muhalefet için iyi gidiyor. bir iki risk var evet. birincisi avrupa'nın erdoğan'ı kurtarmak için el vermesi (#139632024) ikincisi de olası apo + hdp içindeki az sayıdaki şahinler (demirtaş türkiyelileşme kanadı değil diğer ayrılıkçı kanat) ve erdoğan pazarlığı (not : hdp düşmanı değilim önceki entrylerime bakın, demirtaş'ı da çok takdir ediyorum ancak hdp içindeki tüm siyasetçiler de aynı değil, aynı şey chp için de söylenebilir tabii; chp / hdp gibi partiler biraz da koalisyon gibidir). bunlar dışında da bir risk kalmadı bence millet ittifakı için. muhalefet 6 parti ve hdp birlik durulabilirse kazanacaklar. ancak benim asıl diyeceğim şey başka.

aylardır burada sol frame'i zafere boyadınız. bunun genelini evet troller yaptı. ergenler de trolleri takip etti. erlik gibi influencer'ın peşine takıldı sosyal medyadaki insanlar.

elli kere dedik boş işlerle uğraşıyorsunuz. yanlış bir strateji bu diye. kılıçdaroğlu'nu yerden yere vurdunuz. muhalefet yapamıyor dediniz. helalleşme de nedir dediniz? ümit hoca'ya bak be nasıl muhalefet yapıyor dediniz. altılı masa sarı muhalefet dediniz. ümit hoca gibi bir adam olsa muhalefetin başında süper olurdu dediniz, akp çoktan biterdi dediniz, deva'ya gelecek'e ne gerek var dediniz. lan nerede? hani zafer partisi'nin oyu? kaç akp'li mhp'li ikna etiniz bunca zaman suriyeli aşağı suriyeli yukarı... sabah akşam organize olup sosyal medya anketlerine zafer basarak neyi başardınız? ona buna saldırarak her şeyi eleştirerek ne elde ettiniz? hadi kk'yı yerden yere vurdunuz hdp'ye çok yanaşıyor diye siz hiç yanaşmadan akp'li mhp'li ikna edebildiniz mi? madem kılıçdaroğlu'nun strateji yanlış neden siz de hep 1%'siniz? neden sokak röportajlarında gerçek anketlerde hep yoksunuz?

rica ediyorum bir kere de bu milletin frekansını yakalayın. hep yanılgı hep kaybetme hep toplumu tanımama... bu ekşisözlük geneli bir seçim siyaseti bilsin bir kere de yanılmayın. bir kere de sizin seçtiğiniz desteklediğinizi seçsin bu ülke. bir seçim gününü de burada mutlu şekilde kutlayarak geçirelim. ekşi'de anket olur zafer 40%. gerçekte ise 1%.

bakın burada yüzlerce binlerce fav aldı zafer trollerin entryleri. benim karmayı 600'lerden 300'lere düşürdünüz ben bu yolun yanlış olduğunu söyledikçe. lan hani neredesiniz? 1% de olsa benim yolum bu diyeceksiniz, tek kalsam da ben gerçek atatürkçüyüm diyeceksiniz, kendiniz dışında kimseyi beğenmeyeceksiniz. biliyorum ben malımı. bu kafa ile hep üzüleceksiniz. bu ülkeyi de yönetemeyeceksiniz. hep azınlık olacaksınız. istediklerinizi de yapamayacaksınız. istemedikleriniz hep başa gelecek. bir ömür sinirle yaşayacaksınız. benden size tavsiye. artık akıllı olun. bu ülkeyi bir gün yönetmek ve yönetenlere oy vermek başta sizin onayladığınız birisi olması veya en azından iktidarda bir etkinliğinizin olması için artık biraz şu kafanızı kullanın. rica ediyorum. artık kaybetmeyin. artık yanılmayın. sizi sevmesem de tasvip etmesem de yanılıp durmanızdan bıktım.

neyse bu konuda çok doluyum çünkü akp seçmeninin neden akp'ye yıllardır oy verdiğini ben bu ulusalcıların antipatikliklerini görünce çok iyi anladım. kılıçdaroğlu da akşener de bunları partiden şutladıkça oyu arttı. bunlar da şutlandıkça iyice azıttılar muhalefete sallayıp durmaya başladılar ama kimseyi de ikna edemediler. çünkü halk sizi istemiyor. siz kendi kendinizi ekşi gibi platformlarda pohpohlayıp bir hayat sürüyorsunuz ama hep de kaybeden oluyorsunuz. ayrıca atatürk de sizin tapulu malınız değil. herkesin atatürkçülüğü yorumlama şekli farklı. onu da kullanmayın ve rahat bırakın. bu ülkenin ortak değeri atatürk. onu kullanarak onu da kendiniz gibi değersizleştirmeyin.
  • alın size zafer. işte buyurun.
    oh yemin ediyorum bu zaferboyların çenesi kapanacak diye sonuçları gördüğüme sevindiğim ankettir. iktidar, muhalefet falan hikaye dfsdfg
    %0,5 onun da yarısı burada zaten amk.

mehape'nin %2 bandına düştüğü gün herkese benden çay!
    (bkz: nasıl beter olunur)
  • cumhur ittifakı istisnasız bütün anketlerde %35 bandına düşmüş görünüyor artık.

öte yandan her şey bu kadar korkunç biçimde kötü yönetilirken bile bu oy oranına sahip olmaları ülkede azımsanamayacak biçimde iletişime kapalı, medeniyetten uzak, kronik cahil, eğitilemez, ulaşılamaz, aşırı yobaz ve dinci bir kesimin olduğunu gözler önüne seriyor. fakat bu 35'lik dilim içinde doğrudan akp'den nemalanıp ihale, maaş, yardım adı altında devleti sömüren, hortumlayan bir yiyici takımının olduğunu da göz ardı etmemek gerek.
  • o değilde tüm anketlerde mhp vahim ötesi. gö göre göre bitirdiler partiyi.
  • chp’nin emekleyerek iktidara yürüdüğünü gösteren kutlu olay.
  • ilk turda bu iş tamam!
    hezimet yakın.
  • %32 chp
    %30 akp
    %7 mhp
    %16 iyip
  • yoksa oluyor mu bu sefer cidden.

(bkz: ay olabilir mi öyle bir şey lütfen olsun çünkü)
hesabın var mı? giriş yap